* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Dalida - "La vie en rose"  (Przeczytany 2397 razy)

Offline Puella Clara

• Moderator
Dalida - "La vie en rose"
« dnia: Wrzesień 15, 2013, 17:41:24 »

'La Vie en Rose' by Dalida
____
Tekst piosenki "La vie en rose" napisała sama Edith Piaf, zauroczona pewnym amerykańskim mężczyzną. Przez lata był to jeden z jej sztandarowych utworów. Autorem muzyki jest Louis Guglielmi. Spośród wielu coverów wybrałam ten śpiewany przez Dalidę ze względu na jej miły, łagodny i ciepły głos.
Dalida, właśc. Yolanda Christina Gigliotti (1933-1987) była francuską piosenkarką pochodzenia włoskiego. Kochana i podziwiana przez ludzi zrobiła dużą karierę, jednak jej osobiste życie było pełne dramatów i tragedii...
____

Offline Casper

• Użytkownik
Odp: Dalida - "La vie en rose"
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 15, 2013, 23:08:43 »
Nastrój piosenki jest urzekający:) Pozwoliłem sobie  poszukać wersji angielskiej, bo po prostu rozumiem wtedy słowa. Wykonanie Edith Piaf, czyli autorki tekstu francuskiego. Autorem angielskiej wersji jest Mack David

Edith Piaf - La vie en rose - 1950 (english version)

Offline Puella Clara

• Moderator
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 19, 2013, 17:15:01 »
To zabawne, Casprze, bo dla mnie francuskie piosenki mają urok właśnie dlatego... że nie rozumiem, o czym śpiewają wykonawcy. ;D
Mogę wtedy wsłuchać się w brzmienie głosu, muzykę i melodykę języka...

Mam dla Ciebie całkiem współczesną wersję "La vie en rose", dość zmienioną, śpiewaną przez kanadyjską piosenkarkę Melanie Fionę :) :

Melanie Fiona - la vie en rose

Offline Aniks

• Użytkownik
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 19, 2013, 20:03:42 »
Puello, przedstawiłaś piękne wykonanie tej nastrojowej piosenki przez śliczną, pełną gracji kobietę, jaką była Dalida.

Casprze, dzięki za przypomnienie nam wielkiej piosenkarki - Edith Piaf. W tak filigranowej kobiecie ('piaf' po francusku znaczy 'wróbelek') był taki mocny i energetyczny głos! Jakże wielką charyzmą emanowała ta artystka! Tu mam jej wykonanie na żywo francuskiej wersji piosenki: :)

Edith Piaf - La vie en rose (Officiel) [Live Version]
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2013, 20:07:16 wysłana przez Aniks »

Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.