* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.
Ze względu na brak oznaczeń kategorii wiekowych w zamieszczanych materiałach z Youtube itp., aby chronić dzieci przed nieodpowiednią treścią, zalecamy rodzicom sprawdzenie dopuszczalnej kategorii wiekowej i samodzielne podjęcie decyzji. Dzieci zapraszamy do odwiedzenia działu:

Autor Wątek: Notre Dame de Paris (1998)  (Przeczytany 2310 razy)

Offline marylaossowska

  • Maryla
  • ******
  • Wiadomości: 2240
Notre Dame de Paris (1998)
« dnia: Wrzesień 15, 2013, 06:11:50 »
_Fascynujący kanadyjsko-francuski musical oparty na powieści Wiktora Hugo "Katedra Marii Panny w Paryżu". Autorem słów jest Luc Plamondon, muzykę skomponował Richard Cocciante.
_

Występują:
HÊlène SÊgara - Esmeralda
Garou - Quasimodo
Daniel Lavoie  - Frollo
Bruno Pelletier -  Gringoire
Patrick Fiori - Phoebus
Luck Mervil - Clopin
Julie Zenatti - Fleur-de-Lys
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2015, 00:25:18 wysłana przez admin »

Offline Uczen_Sokratesa

  • UĹźytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 1217
Odp: Notre Dame de Paris (1998)
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 15, 2013, 23:57:19 »
Wiele  przejmującej muzyki i równie dotykających wewnętrznie kwestii. Namiętność, miłość , zbrodnia, przemoc, kalectwo i poczucie niesprawiedliwego odrzucenia.

Oglądałem z przejęciem ... często z zachwytem, czasem z protestem wobec zamysłu autorów, ale jest to wybitny musical i warto poświęcić czas na słuchanie i czytanie, bo są polskie napisy :).

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2013, 20:32:51 wysłana przez marylaossowska »

Offline marylaossowska

  • Maryla
  • ******
  • Wiadomości: 2240
Odp: Notre Dame de Paris (1998)
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 16, 2013, 21:14:34 »
Oglądałam Notre Dame de Paris wielokrotnie, za każdym razem z takim samym przejęciem odkrywam coraz to inne niuanse tekstu i muzyki. Niezmiennie mam gęsią skórkę, gdy w prologu poeta Gringoire  opowiada o pełnym piękna i nadziei budowaniu cywilizacji zachodniej, a później dramatycznie wieści jej nieuchronny koniec. 

Nastał czas katedr
Świat wszedł
W nowe tysiąclecie
Człowiek chciał wznieść się ku gwiazdom
By napisać swą historię
W szkle i kamieniu

Czas katedr przeminął
Tłum barbarzyńców
Stoi przed bramami miasta
Pozwólcie wejść tym poganom, wandalom


« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2013, 11:42:10 wysłana przez marylaossowska »

 


Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.