* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Kasia Malejonek & Maleo Reggae Rockers - Jedna chwila  (Przeczytany 1692 razy)

Offline marylaossowska

 • Maryla
 • ******
 • Wiadomości: 2240
Kasia Malejonek & Maleo Reggae Rockers - Jedna chwila
« dnia: Wrzesień 16, 2013, 22:32:32 »
"Jedna chwila" to utwór premierowy z płyty "Panny wyklęte", opowiadający o losach Danuty Siedzikówny "Inki", której postać jest patronką płyty. "Panny Wyklęte" to projekt muzyczny Darka Malejonka, Maleo Reggae Rockers i wybitnych artystek polskiej sceny muzycznej, zainspirowany losem Żołnierzy Wyklętych, dla których walka o Wolną Polskę nie skończyła się wraz z zakończeniem II wojny światowej.
Jedna Chwila - Kasia Malejonek & Maleo Reggae Rockers - Panny Wyklęte

Offline łukasz_marek

 • UĹźytkownik
 • ****
 • Wiadomości: 128
Odp: Kasia Malejonek & Maleo Reggae Rockers - Jedna chwila
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 17, 2013, 06:28:36 »
Hmmmmm.....INKA, piękna postać, zrobiła na mojej córce duże wrażenie...

Offline marylaossowska

 • Maryla
 • ******
 • Wiadomości: 2240
Odp: Kasia Malejonek & Maleo Reggae Rockers - Jedna chwila
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 17, 2013, 07:43:17 »
Danuta Siedzikówna, pseudonim Inka, 17-letnia łączniczka i sanitariuszka V Wileńskiej Brygady Armii Krajowej. Jej matkę zamordowało gestapo w Białymstoku w 1943. Ojciec zmarł w Teheranie po opuszczeniu sowieckiego łagru. Osierocone rodzeństwo, Inkę i jej siostry, wychowywała babcia. Po zakończeniu wojny z Niemcami została aresztowaniu przez komunistycznych oprawców i po brutalnym śledztwie skazana na karę śmierci za przyłączenie się do oddziału majora Szendzielarza ps. Łupaszko, podporządkowanego legalnym władzom Rzeczypospolitej na uchodźstwie. Sędziowie oparli się na fałszywych zeznaniach milicjantów, zresztą nie do końca ją obciążających. W grypsie do babci Siedzikówna napisała: "Powiedzcie mojej babci, że zachowałam się jak trzeba". Została rozstrzelana wraz z por."Zagończykiem" Feliksem Selmanowiczem rankiem 28 sierpnia 1946 r.

Wielokrotnie umieszczałam film Inka 1946. Ja jedna zginę...co kilkanaście dni ktoś usuwa go z YouTube. Film wstawiany jest na nowo, ja go umieszczam na tym portalu, po czym znowu ktoś go usuwa z YouTube. Komu - do dzisiaj - tak przeszkadza nieżyjąca już Inka? http://www.rzeczysedno.pl/index.php/topic,224.msg286.html#msg286
Tutaj jedynie mały fragment filmu:
INKA - prawie 18 lat
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2013, 11:27:55 wysłana przez marylaossowska »

Offline marylaossowska

 • Maryla
 • ******
 • Wiadomości: 2240
Odp: Kasia Malejonek & Maleo Reggae Rockers - Jedna chwila
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 17, 2013, 07:51:01 »
Kiedy padł rozkaz "serią ognia",  żołnierze plutonu egzekucyjnego wystrzelili w kierunku Inki 100 kul z niewielkiej odległości i żadna jej nie trafiła. Cud? Nie. Żaden z żołnierzy nie odważył się jej zabić! Zastrzelił ją ich dowódca, oficer z Urzędu Bezpieczeństwa. Inka zdążyła przed śmiercią jeszcze wykrzyknąć "Niech żyje Polska".

Balladę o Ince śpiewa Andrzej Kołakowski:
Andrzej Kołakowski - "Inka"

Offline Uczen_Sokratesa

 • UĹźytkownik
 • *****
 • Wiadomości: 1217
Odp: Kasia Malejonek & Maleo Reggae Rockers - Jedna chwila
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 17, 2013, 20:52:28 »
Ta scena powtarza się w historii Polski ciągle i ciągle. Ci Polacy , którzy są wierni wartościom narodowym i duchowym, są nienawidzeni i niszczeni często też przez  rodaków oddanych utopii komunizmu, totalitarnego relatywizmu lub po prostu "realizmowi" zarabiania kasy za pokłon oddany demonowi o różnych maskach. To jest ogromny dramat, bo Polską od lat rządzą ludzie dla których nasza tradycja jest obca, a mimo to nie brak świrów piszących o państwie wyznaniowym etc.
To trochę jak płynięcie okrętem, w którym piraci decydują kto jest kapitanem, a tak mianowany kapitan już dalej sam dba by nikt inny nie miał steru w ręku...

 


Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.