* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Przyjaciele  (Przeczytany 2441 razy)

Offline Puella Clara

 • Moderator
 • *****
 • Wiadomości: 1353
Przyjaciele
« dnia: Wrzesień 19, 2013, 16:40:57 »
____
Przyjacielem jest ten,
kto wie wszystko o tobie
i nie przestaje cię kochać.

Elbert Green Hubbard
____
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2013, 00:52:39 wysłana przez Puella Clara »

Offline marylaossowska

 • Maryla
 • ******
 • Wiadomości: 2240
Odp: Przyjaciele
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 19, 2013, 20:49:41 »
Doskonałe zdjęcie - znakomicie je dobrałaś Puelluś do aforyzmu o przyjaźni. Patrząc na nie, zaczęłam zastanawiać się, co oznacza dla mnie słowo przyjaźń. No więc myślę, że:

Przyjaźń to zaufanie i otwartość na drugą osobęPrzyjaźń to życzliwość i zaangażowaniePrzyjaźń to wspólne spędzanie czasu, wspólne doświadczanie i chęć zrozumienia jak widzi i odczuwa świat druga osobaPrzyjaźń to akceptacja, pomimo różnicPrzyjaźń jest niezwykle cennym darem. Wymaga cierpliwości i czasu, by mogła zaistnieć i rozwinąć się. Przyjaźń uwrażliwia nas na drugiego człowieka, uczy wzajemnego szacunku, lojalności, respektowania potrzeb, tworzenia klimatu zaufania. Przyjaźń wzbogaca nas innością drugiego człowieka. Jest darem, ale chyba i wyzwaniem dla cierpliwych. Może właśnie dlatego ma tak dużą wartość?

« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2013, 20:53:13 wysłana przez marylaossowska »

Offline Puella Clara

 • Moderator
 • *****
 • Wiadomości: 1353
Odp: Przyjaciele
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 19, 2013, 21:09:29 »
Pięknie, mądrze i niezwykle trafnie napisałaś o przyjaźni, Marylko! Te zdjęcia zwierzaków są cudowne i wspaniale oddają cechy, o których wspominałaś. Nie mogę się na nie napatrzeć! :)

Sama się zastanowiłam i pomyślałam jeszcze, że przyjaciel to ktoś, kto zawsze chce naszego dobra i przenigdy świadomie nic przeciw nam nie zrobi... no, ale na tym właśnie polega zaufanie do drugiej osoby.
Istnieje również powiedzenie, że "Przyjaciele to jedno serce w dwóch ciałach".
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2013, 00:51:13 wysłana przez Puella Clara »

Offline Casper

 • UĹźytkownik
 • ****
 • Wiadomości: 433
Odp: Przyjaciele
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 19, 2013, 21:31:31 »
A ja tak do końca nie wiem co to ta przyjaźń. :)) Wiem, że wymaga zaufania. Takiego przekonania że druga osoba życzy nam dobrze i nie traktuje instrumentalnie. Że nas lubi i uważa nasze uczucia i widzenie świata za ważne. Chyba jeszcze konieczne są wspólne sprawy. Coś w czym są przyjaciele razem. Na zasadzie, że ważne jest to samo i ciekawe tez jest to samo. Bez takich wspólnych lądów chyba nie ma prawdziwej przyjaźni.

Offline Puella Clara

 • Moderator
 • *****
 • Wiadomości: 1353
Odp: Przyjaciele
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 26, 2013, 12:54:02 »
Tak, Casperku, wspólne zainteresowania są mostem, który łączy, przede wszystkim w fazie początkowej znajomości... Często bywa tak, że przyjaciele "zarażają się" pasjami i tak te wspólne lądy się tworzą. ;)
Dla mnie, mimo wszystko, najważniejszym wyznacznikiem jest zaufanie. Jeśli zaufania brak, trudno o przyjaźni mówić...

 


Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.