* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Ofra Haza - playlista 47 piosenek  (Przeczytany 2041 razy)

Offline marylaossowska

  • Maryla
  • ******
  • Wiadomości: 2240
Ofra Haza - playlista 47 piosenek
« dnia: Wrzesień 21, 2013, 05:33:44 »


Ofra Haza przyszła na świat w rodzinie biednych żydowskich emigrantów z Jemenu. Była najmłodszą z dziewięciorga dzieci. W wieku 13 lat dołączyła do Teatru Szchunat Ha-Tikwa, gdzie poznała swojego późniejszego menedżera, kompozytora i autora tekstów, Bezalela Aloni. Po odejściu z zespołu, w 1979 roku rozpoczęła karierę solową. W 1983 zajęła drugie miejsce w konkursie Eurowizji, gdzie wykonała piosenkę Chai, która stała się bardziej znana w Europie, niż ta zwycięska. Nagrała ją później jeszcze w trzech językach. W swojej twórczości czerpała z folkloru jemeńskiego, łącząc go z muzyką taneczną. W 1985 roku nagrała album z piosenkami jemeńskimi (Fifty gates of wisdom), którego innpiracją były stare piosenki śpiewane przez jej matkę, a w nagraniach XVII-wiecznych poezji Szaloma Szabazi zostały wykorzystane tradycyjne instrumenty. W 1988 wylansowała swój największy przebój "Im nin'alu".

Ofra Haza zmarła w wieku 43 lat na zapalenie płuc. Wkrótce po jej śmierci dziennik Haaretz podał, że przyczyną śmierci Ofry Hazy było AIDS, co wywołało dyskusję na temat faktycznych okoliczności śmierci oraz kwestii uszanowania prywatności piosenkarki. Jedną z osób oskarżanych o spowodowanie jej śmierci był jej mąż, który zmarł rok później, z powodu zawału serca, spowodowanego prawdopodobnie przedawkowaniem narkotyków. W raporcie komisji badającej czy nie doszło do zaniedbań lekarzy w związku z hospitalizacją piosenkarki stwierdzono, że gdyby Ofra poddała się leczeniu wcześniej, można byłoby zapobiec znacznemu pogorszeniu się jej stanu zdrowia oraz jej śmierci. Źródło: wiki
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2015, 19:51:04 wysłana przez admin »

Offline Casper

  • UĹźytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 433
Odp: Ofra Haza - playlista 58 piosenek
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 21, 2013, 05:49:22 »
Mamy listę bez dziur :)) Oby jak najdłużej :)

Offline marylaossowska

  • Maryla
  • ******
  • Wiadomości: 2240
Odp: Ofra Haza - playlista 47 piosenek
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 21, 2013, 22:48:35 »
Właściwie Tobie, Duszku, łatwiej byłoby zajrzeć w środek playlisty w poszukiwaniu czarnych dziur  :P Zrobiłbyś tylko takie uhuuuuu, źiiiiiiii, szuuuuu...i w sekundę przeleciałbyś całą listę, wykopsując jednym ruchem białej szatki te paskudne czarne dziury ;)

PS. Czy wiesz, że zrobili o Tobie jeszcze jeden film?

Casper A Spirited Beginning 1997 Full Movie
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2013, 01:53:23 wysłana przez marylaossowska »

 


Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.