* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Ani Lorak – 4 utwory (playlista)  (Przeczytany 1659 razy)

Offline Aniks

• Użytkownik
Ani Lorak – 4 utwory (playlista)
« dnia: Wrzesień 21, 2013, 07:42:06 »
____Ani Lorak (ur.1978) to popularna ukraińska piosenkarka. Ma mocny, miły głos, a do tego jest śliczną dziewczyną. Pseudonim artystki czytany od tyłu daje jej prawdziwe imię, czyli Karolina. Śpiewać zaczęła, gdy miała 4 lata, natomiast w wieku 14 lat podpisała swój pierwszy profesjonalny kontrakt. W 2008 roku reprezentowała Ukrainę na konkursie Eurowizji, gdzie zajęła drugie miejsce.

Do playlisty wybrałam 4 fajne utwory, każdy w innym stylu. Kolejno są to: Расскажи, Оранжевые сны, Миллион алых роз, Забирай рай. Zapraszam do posłuchania :)
____
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2015, 17:23:58 wysłana przez admin »

Offline Aniks

• Użytkownik
Odp: Ani Lorak – 4 utwory (playlista)
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 21, 2013, 22:56:01 »
W klipie "Śpiewająca papuga" bardzo spodobała mi się piosenka Розкажи, będąca tłem muzycznym inspirującym szarą żako Katiuszę do "śpiewu". Córki pomogły mi odkryć popularną na Ukrainie i w Rosji, lecz nam nieznaną Ani Lorak. :)

Ponieważ w playliście umieściłam wersję rosyjską utworu, chciałabym pokazać jeszcze oryginał ukraiński, z takim zaangażowaniem wykonywany przez Katiuszę :)

Offline Casper

• Użytkownik
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 21, 2013, 23:02:00 »
Wysłuchałem uważnie tych piosenek :) Rozumiem rosyjski :) Właściwie to my za mało znamy muzykę z tego regionu :) Może być całkiem fajna:)
Ani Lorak jest miła do słuchania:)
Ciekawe dla mnie jest co papuga wybrała do powtarzania z tych piosenek :)
Przecież było wiele innych słów :)

Offline admin

• Administrator
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 21, 2013, 23:56:09 »
Niesamowite, że jak słucham to prawie wszystko rozumiem, a reszty można się domyślić z kontekstu. W szkole miałem awersję do języka rosyjskiego i niemieckiego. Wydawało mi się, że znam tylko 4 rosyjskie słowa urok, tiema, siewodnia i da. Z radością zapomniałem jak się czyta cyrylicę, gdy tylko zakończyłem edukację. Jednak kilka lat temu dane mi było poznać pewnego Ukraińca, którego mieliśmy ambicję trochę podszkolić z języka polskiego. W ekspresowym tempie musiałem przypomnieć sobie cyrylicę. W rozmowach okazało się, że prawie wszystkie słowa są takie same albo podobne lub łatwo skojarzyć. Tylko trochę inne odmiany i niektóre zwroty już zapomniane przez nas ze słowiańszczyzny. W sumie warto się poduczyć języka, bo bez dodatkowych kursów prawie wszyscy znamy do 50% słówek i całkiem sporo podobnych. Po oswojeniu się z językiem można niemal wszystko zrozumieć.

Marcin
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2013, 23:52:13 wysłana przez admin »

Offline Kera

• Użytkownik
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 22, 2013, 00:13:16 »
Super piosenki, Aniks! Melodyjnie, ślicznie wykonane. Dziękujemy :)
Ta papuga jest przekomiczna! Muszę uważać, żeby w pamięci została mi raczej wersja śpiewu Ani Lorak, a nie Katiuszy :D

Ja nie "załapałam się" na naukę rosyjskiego, ale słychać, że rosyjski, ukraiński i polski są w sporym stopniu podobne. Wszak to grupa języków słowiańskich.

Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.