* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.
Ze względu na brak oznaczeń kategorii wiekowych w zamieszczanych materiałach z Youtube itp., aby chronić dzieci przed nieodpowiednią treścią, zalecamy rodzicom sprawdzenie dopuszczalnej kategorii wiekowej i samodzielne podjęcie decyzji. Dzieci zapraszamy do odwiedzenia działu:

Autor Wątek: Krzysztof Mrowiec - "Nie dowierzam"  (Przeczytany 2936 razy)

Offline marylaossowska

  • Moderator
  • ******
  • Wiadomości: 2240
Krzysztof Mrowiec - "Nie dowierzam"
« dnia: Wrzesień 23, 2013, 00:40:50 »
Wiersz "Nie dowierzam" pochodzi z debiutanckiego tomiku "Liryki Naiwne" wydanego w 2008 roku. Krzysztof Mrowiec urodził się w 1964 r. w Tychach, a od 1990 r. mieszka w Gelsenkirchen, w Niemczech. Po zdobyciu dyplomu technika górnika, w latach 1985-1990, poeta pracował w kopalniach węgla kamiennego w Łaziskach Górnych oraz Tychach Lędzinach. Rok 2005 stał się przełomem w jego życiu, bo jak sam powiedział, "postanowił swoje myśli, marzenia i wizje przelać na papier". Utwory Krzysztofa Mrowca ukazały się w pierwszej antologii poetów emigracyjnych "Wierszobranie". W roku 2012 wydany został drugi jego tomik poezji "W drodze, by odnaleźć spokój... i siebie"

Wiersze Krzysztofa Mrowca przenoszą nas w świat uczuć, marzeń i rozmyślań nad kondycją ludzką i samym sobą. Czytelnik może czuć się podmiotem tych tęsknot i zapomnianych, czy straconych przeżyć i marzeń związanych z młodością każdego z nas. Jak napisał poeta w dedykacji w tomiku stojącym na mojej półce: "Jestem gdzie jestem, a gdzie mnie nie ma, są moje myśli..."


_
Krzysztof Mrowiec - Nie dowierzam

Twoje marzenia
skazane na niedowierzanie
Twoje myśli
skazane na niedorzeczność
Ty sam
opisany twoimi marzaniami - wyśmiany
Ty sam
otoczony twoimi myślami - niezrozumiany
Rzeczywistość,
która ocenia według utopijnych reguł
Ludzie,
którzy kierują świat niedorzecznymi myślami
Świat kontrastów...
Świat sprzeczności...
Świat utopii...
_
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 21, 2014, 22:24:07 wysłana przez marylaossowska »

Offline Uczen_Sokratesa

  • UĹźytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 1217
Odp: Krzysztof Mrowiec - Nie dowierzam
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 23, 2013, 02:34:47 »
Ciekawe :) W tytule jest użyta  pierwsza osoba czyli poeta może sam o sobie pisze:) Ciekawie napisane ... marzenia skazane na niedowierzanie. Że się się nie spełnią? Że ktoś może mieć takie głupie? Albo w tym wieku takie  :). Dalej już chyba rozumiem poetę :). Opisuje nasz świat bardzo dobrze:).

Tam gdzie mnie nie ma ... są myśli moje. Ha... a jak się okaże że tam gdzie są nasze myśli  to właśnie jesteśmy? Kiedy w sieci ludzie ze sobą rozmawiają , to często czują że ktoś drugi  jest przy komputerze nawet bez racjonalnych podstaw.  Jakby tysiące kilometrów dystansu nie istniało po prostu.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 21, 2014, 22:35:08 wysłana przez Uczeń Sokratesa »

Offline marylaossowska

  • Moderator
  • ******
  • Wiadomości: 2240
Odp: Krzysztof Mrowiec - "Nie dowierzam"
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 21, 2014, 22:29:37 »
Być może masz rację pisząc spostrzeżenia o relacjach w sieci...A jednak nasze myśli najczęściej biegną do tych, których znamy w realnym życiu. Jeśli ich przy nas nie ma - tęsknimy. I przebywamy - w świecie wyobraźni i marzeń - tam gdzie nas nie ma, a jednak jesteśmy.

 


Poniżej przegląd wątków w tym dziale

Jeśli nie wyświetlają się filmy z YouTube, odśwież, wyczyść pamięć podręczną przeglądarki, sprawdź aktualność wtyczki Flashplayera :)
Kwiecień 23, 2014, 18:48:14 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 17928 | Komentarze: 11

__Prorosyjscy separatyści ze wschodniej Ukrainy porwali pracującego dla telewizji informacyjnej Vice News amerykańskiego dziennikarza Simona Ostrovsky'ego. Od wielu tygodni reporter relacjonował kryzys na Krymie i we wschodniej Ukrainie.

Kolejne odcinki jego reportaży zatytułowanych "Russian Roulette" umieszczaliśmy na portalu: http://www.rzeczysedno.pl/index.php/topic,4254.0.html

Na zdjęciu po lewej zrobionym 13 kwietnia, reporter Simon Ostrovsky stoi obok zamaskowanego i uzbrojonego separatysty prorosyjskiego przed budynkiem milicji w Słowiańsku, 25 km od ukraińskiej granicy z Rosją. 
_
foto: Efrem Lukatsky/The Associated Press

...
Kwiecień 12, 2014, 21:28:55 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 3153 | Komentarze: 1

__Pytanie o wolność mediów spotyka się w dzisiejszej Rosji z uśmieszkiem. Jeśli rozmawiasz ze zwyczajnym Rosjaninem będzie to uśmiech sceptycyzmu: "Wolność mediów? Wolność słowa? Nie bądź durny, nie ma czegoś takiego". Jeżeli rozmawiasz z dziennikarzem, szczególnie tym z prowincji, pracującym w państwowych mediach, uśmiech jest smutny i podszyty goryczą. Kryją się pod nim utracone zawodowe ideały i niemożność pisania o istotnych dla społeczeństwa sprawach, frustracja z powodu cenzury, wstyd ulegania nieustannej samocenzurze. Rosyjskie media technologicznie wkraczają w XXI wiek, ale telewizja cyfrowa, internetowe media czy błyszczące okładki czasopism ale mają bardzo mało wspólnego z wolnością słowa.
_

Dziennikarstwo w Rosji przeżywa poważny kryzys. Za...
Kwiecień 08, 2014, 22:04:51 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 3590 | Komentarze: 2

Film jest echem podróży do Polski, zarejestrowanym okiem kamery Maggie Okulskiej. Oto jej reminiscencje z wędrówki po naszym kraju:

"Droga Polsko! Co za wibracje!
Żyjemy w dziwnym świecie, nie uważasz? Każdy z nas ma własne opinie na temat innych krajów, nacji, języków… i większość z nich pochodzi z tego co “ktoś powiedziałâ€ lub “gdzieś to usłyszałem” - a nie z własnego doświadczenia. Podróżując po świecie, spotykałam się z wieloma różnymi opiniami o Polsce (o “mnie” jako Polce) - negatywnymi i pozytywnymi. Urodziłam się w Krakowie, jednak od dziecka przemieszczałam się i mieszkałam w wielu miejscach. Osobiście, widzę siebie jako obywatelkę świata. Zatem postanowiłam na własne oczy zobaczyć, a także zdokumentować - jak jest obecnie w Polsce? Mianowicie, w 2012 spakowałam moją kamerę i wyruszyłam do Polski. W ciągu 2-tygodni przejechałam ponad 1120 km pociągiem, od morza do gór. Odwiedziłam duże miasta jak Gdańsk, Kraków, Warszawa;
...
Kwiecień 08, 2014, 21:21:28 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 7829 | Komentarze: 18

_Wstrząsający artykuł Piotra Lisiewicza o genezie katastrofy smoleńskiej, zacieraniu śladów i przywracaniu Polakom godności. Artykuł poniższy został opublikowany w Gazecie Polskiej.

Jako dopełnienie artykułu Lisiewicza gorąco polecam film Anity Gargas Anatomia Upadku.

Obie części filmu można obejrzeć tutaj: http://www.rzeczysedno.pl/index.php/topic,4372.msg7380.html#msg7380
_
foto: Filip Klimaszewski/Agencja Gazeta

Anatomia zbrodni - no to opowiem Wam, co zdarzyło się w Smoleńsku

Pijany Wania z zepsutym traktorem słuchający ruskiego disco, zdolny do bezmyślnej brutal
...
Kwiecień 08, 2014, 20:00:50 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 3707 | Komentarze: 0

Rosyjska propaganda próbuje przekonywać cały świat, że mieszkańcy wschodniej Ukrainy są bardzo pro-rosyjscy. Kibice dwóch rywalizujących ze sobą klubów z tej części Ukrainy - Metalista Charków i Szachtara Donieck WSPÓLNIE pokazali co naprawdę myślą o Władimirze Putinie. Interesujące, jak ich wspólna przyśpiewka "Putin ch..." spodobała się władzom na Kremlu :) Okazuje się, że nie tylko w Polsce kibice piłkarscy są patriotami.Źródło: http://censor.net.ua/video_news/279777/lozung_putin_hulo_stanovitsya_lyubimoyi_krichalkoyi_ukrainskih_futbolnyh_fanov_video
Strony: [1] 2 3 4 5 ... 35
Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.