* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Objawienia i tilma z Guadalupe  (Przeczytany 1447 razy)

Offline Aniks

  • UĹźytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 394
Objawienia i tilma z Guadalupe
« dnia: Wrzesień 23, 2013, 15:58:27 »


Na wątku o różach Casper pięknie opisał historię objawienia i cudu Matki Bożej z Guadalupe http://www.rzeczysedno.pl/index.php/topic,2303.0.html. Ja znalazłam film z polskim lektorem o tym niezwykłym miejscu i wydarzeniach. Tilma to męska wierzchnia szata noszona przez Azteków na początku ery kolonialnej. Na takim właśnie płaszczu pojawił się wizerunek Matki Bożej.

Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe widziałam kilka lat temu w programie Wojciecha Cejrowskiego, w którym przedstawił film o tym miejscu i związaną z nim historią. Sam nagrany był wśród przybywających ciągle rzeszy pielgrzymów. Bardzo mnie zaciekawiły pokazane w filmie sprawy. Zgorszona byłam tylko tym, że poniżej bazyliki były w rzędach tysiące straganów z fetyszami, amuletami i innymi związanymi z magią przedmiotami. Ohyda!
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2016, 21:32:02 wysłana przez admin »

 


Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.