* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.
Ze względu na brak oznaczeń kategorii wiekowych w zamieszczanych materiałach z Youtube itp., aby chronić dzieci przed nieodpowiednią treścią, zalecamy rodzicom sprawdzenie dopuszczalnej kategorii wiekowej i samodzielne podjęcie decyzji. Dzieci zapraszamy do odwiedzenia działu:

Autor Wątek: Premier Tusk niczym z filmów Barei. Ponowne przejście z ZUS do OFE?  (Przeczytany 2164 razy)

Offline marylaossowska

  • Moderator
  • ******
  • Wiadomości: 2240
_Premier Donald Tusk zdaje się w dobrym humorze. Przyznał, że osoba, która wybrała oszczędzanie w ZUS a nie w OFE, np. po dwóch latach powinna mieć możliwość powrotu do OFE, jeżeli uzna, że to jej się bardziej opłaca.
_

Jeśli chodzi o kwestię ponownego wyboru, to mnie się ten pomysł podoba, tym bardziej, że jest to w jakimś sensie mój pomysł - poinformował premier, którego geniusz można jedynie porównywać z jego skromnością. Dodał, że chodzi o to, aby dobrowolność stała się rzeczywistością w stu procentach. Uznałem, że jest rzeczą jednak zbyt restrykcyjną, gdybyśmy uznali, że ten wybór (między OFE a ZUS - red.) musi być ostateczny. Być może ludzie za dwa albo trzy lata uznają, że jednak OFE jest fajniejsze niż im się wydawało, albo gorsze niż im się wydawało w momencie, kiedy podejmowali decyzje - powiedział Tusk.

Więc chciałbym, żeby ta dobrowolność wyboru, ta prawdziwa wolność wyboru nie była limitowana tylko do jednorazowego aktu, tylko żeby raz na jakiś czas i niezbyt rzadko, np. co dwa czy trzy lata, można tego wyboru będzie dokonywać - wyjaśnił premier. Jego zdaniem dzięki temu ludzie będą bardziej wnikliwie oceniali, co jest dla nich bezpieczniejsze - czy państwowy ZUS, czy OFE inwestujące na giełdzie ok. 1/7 naszych składek. System powinien umożliwić ludziom dokonywanie tego wyboru (...) permanentnie. Taka jest moja opinia - podkreślił.

Tusk zaznaczył, że możliwość ponownego wyboru będzie dotyczyć części składki, która dziś trafia do OFE i która po zmianach będzie mogła trafić do ZUS. Podkreślił, że nie ma i nie będzie możliwości "wyniesienia się z ZUS", czyli zupełnego zaprzestania odprowadzania składek do ZUS. Premier mówił, z jego punktu widzenia dwie kwestie domagają się zmian ustawowych. Pierwsza - to sprawa bezpieczeństwa finansowego państwa.  Jestem o tym przekonany w stu procentach, że system (OFE - red.), jaki zafundowaliśmy Polakom wiele lat temu, jest systemem zbyt kosztownym z punktu widzenia Polaków. Wszyscy Polacy za dużo wydają, aby ten system działał - wyjaśnił.

Jako drugi powód konieczności zmian premier wskazał kwestię dobrowolności. - mówił Tusk. Jego zdaniem niektórzy chcą zbałamucić umysły Polaków mówiąc im, że wprowadzając zmiany w OFE rząd zabiera ich własność. Pieniądze, które są w OFE nie są własnością Polaków. Gdyby były własnością Polaków, to każdy mógłby wycofać pieniądze z OFE- powiedział premier. Podkreślił, że także pieniądze zgromadzone w ZUS nie są własnością Polaków. Wszyscy uczestniczymy w finansowaniu systemu, jako całości, a nie finansowaniu tylko własnej emerytury (...). Jedyne, co naprawdę można zrobić w tym systemie emerytalnym, to zwiększyć wolność wyboru- powiedział.

Przygotowana przez rząd propozycja zmian w systemie emerytalnym zakłada przekazanie części obligacyjnej OFE do ZUS, gdzie środki te trafiłyby na subkonta. Byłyby waloryzowane i dziedziczone, podobnie jak pozostałe środki na tych subkontach. Ponadto obywatele będą mogli dokonywać wyboru, czy chcą, by ich składki emerytalne trafiały do ZUS, czy do OFE. Do części akcyjnej OFE wpływałaby składka w wysokości 2,92 proc. Rząd zaproponował, by osoba, która wybierze ZUS nie mogła już wrócić do OFE. Ktoś, kto wybrał OFE mógłby jednak zmienić zdanie i przenieść się - bezpowrotnie - do ZUS.

Po wprowadzeniu zmian w systemie emerytalnym OFE nie będą mogły inwestować w obligacje Skarbu Państwa lub obligacje gwarantowane przez Skarb Państwa. Zapowiedziano ponadto liberalizację polityki inwestycyjnej OFE oraz zniesie benchmarku.

Autor: KL, PAP
Źródło: http://wpolityce.pl

Offline marylaossowska

  • Moderator
  • ******
  • Wiadomości: 2240
Odp: Premier Tusk niczym z filmów Barei. Ponowne przejście z ZUS do OFE?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 26, 2013, 20:50:50 »
Zastanawiałam się, w jakim dziale umieścić ten artykuł. Moją pierwszą intuicją był dział Kabarety. Na kabaret jednak jest to sprawa zbyt poważna i smutna, chociaż naprawdę na kabaret, a raczej na kpinę z narodu zakrawa. Moim jedynym komentarzem niech będzie piosenka z filmu o karierze Nikosia Dyzmy. Tak, to o panu, panie premierze Tusk.

Elektryczne Gitary - Doktor Dyzma

Offline admin

  • Administrator
  • ****
  • *****
  • Wiadomości: 243
Odp: Premier Tusk niczym z filmów Barei. Ponowne przejście z ZUS do OFE?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 27, 2013, 02:21:01 »
Mają swoje media i PR za nasze pieniądze, to myślą, że każdego mogą traktować jak kretyna. Ale oglądalność spada, prasy prawie nikt nie czyta. Z pustego w próżne to i Salomon nie naleje... Ten cyrk się kończy, tylko ile jeszcze mało śmiesznych i drogich spektakli musimy oglądać?

 


Poniżej przegląd wątków w tym dziale

Jeśli nie wyświetlają się filmy z YouTube, odśwież, wyczyść pamięć podręczną przeglądarki, sprawdź aktualność wtyczki Flashplayera :)
Kwiecień 23, 2014, 18:48:14 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 17980 | Komentarze: 11

__Prorosyjscy separatyści ze wschodniej Ukrainy porwali pracującego dla telewizji informacyjnej Vice News amerykańskiego dziennikarza Simona Ostrovsky'ego. Od wielu tygodni reporter relacjonował kryzys na Krymie i we wschodniej Ukrainie.

Kolejne odcinki jego reportaży zatytułowanych "Russian Roulette" umieszczaliśmy na portalu: http://www.rzeczysedno.pl/index.php/topic,4254.0.html

Na zdjęciu po lewej zrobionym 13 kwietnia, reporter Simon Ostrovsky stoi obok zamaskowanego i uzbrojonego separatysty prorosyjskiego przed budynkiem milicji w Słowiańsku, 25 km od ukraińskiej granicy z Rosją. 
_
foto: Efrem Lukatsky/The Associated Press

...
Kwiecień 12, 2014, 21:28:55 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 3170 | Komentarze: 1

__Pytanie o wolność mediów spotyka się w dzisiejszej Rosji z uśmieszkiem. Jeśli rozmawiasz ze zwyczajnym Rosjaninem będzie to uśmiech sceptycyzmu: "Wolność mediów? Wolność słowa? Nie bądź durny, nie ma czegoś takiego". Jeżeli rozmawiasz z dziennikarzem, szczególnie tym z prowincji, pracującym w państwowych mediach, uśmiech jest smutny i podszyty goryczą. Kryją się pod nim utracone zawodowe ideały i niemożność pisania o istotnych dla społeczeństwa sprawach, frustracja z powodu cenzury, wstyd ulegania nieustannej samocenzurze. Rosyjskie media technologicznie wkraczają w XXI wiek, ale telewizja cyfrowa, internetowe media czy błyszczące okładki czasopism ale mają bardzo mało wspólnego z wolnością słowa.
_

Dziennikarstwo w Rosji przeżywa poważny kryzys. Za...
Kwiecień 08, 2014, 22:04:51 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 3613 | Komentarze: 2

Film jest echem podróży do Polski, zarejestrowanym okiem kamery Maggie Okulskiej. Oto jej reminiscencje z wędrówki po naszym kraju:

"Droga Polsko! Co za wibracje!
Żyjemy w dziwnym świecie, nie uważasz? Każdy z nas ma własne opinie na temat innych krajów, nacji, języków… i większość z nich pochodzi z tego co “ktoś powiedziałâ€ lub “gdzieś to usłyszałem” - a nie z własnego doświadczenia. Podróżując po świecie, spotykałam się z wieloma różnymi opiniami o Polsce (o “mnie” jako Polce) - negatywnymi i pozytywnymi. Urodziłam się w Krakowie, jednak od dziecka przemieszczałam się i mieszkałam w wielu miejscach. Osobiście, widzę siebie jako obywatelkę świata. Zatem postanowiłam na własne oczy zobaczyć, a także zdokumentować - jak jest obecnie w Polsce? Mianowicie, w 2012 spakowałam moją kamerę i wyruszyłam do Polski. W ciągu 2-tygodni przejechałam ponad 1120 km pociągiem, od morza do gór. Odwiedziłam duże miasta jak Gdańsk, Kraków, Warszawa;
...
Kwiecień 08, 2014, 21:21:28 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 7893 | Komentarze: 18

_Wstrząsający artykuł Piotra Lisiewicza o genezie katastrofy smoleńskiej, zacieraniu śladów i przywracaniu Polakom godności. Artykuł poniższy został opublikowany w Gazecie Polskiej.

Jako dopełnienie artykułu Lisiewicza gorąco polecam film Anity Gargas Anatomia Upadku.

Obie części filmu można obejrzeć tutaj: http://www.rzeczysedno.pl/index.php/topic,4372.msg7380.html#msg7380
_
foto: Filip Klimaszewski/Agencja Gazeta

Anatomia zbrodni - no to opowiem Wam, co zdarzyło się w Smoleńsku

Pijany Wania z zepsutym traktorem słuchający ruskiego disco, zdolny do bezmyślnej brutal
...
Kwiecień 08, 2014, 20:00:50 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 3721 | Komentarze: 0

Rosyjska propaganda próbuje przekonywać cały świat, że mieszkańcy wschodniej Ukrainy są bardzo pro-rosyjscy. Kibice dwóch rywalizujących ze sobą klubów z tej części Ukrainy - Metalista Charków i Szachtara Donieck WSPÓLNIE pokazali co naprawdę myślą o Władimirze Putinie. Interesujące, jak ich wspólna przyśpiewka "Putin ch..." spodobała się władzom na Kremlu :) Okazuje się, że nie tylko w Polsce kibice piłkarscy są patriotami.Źródło: http://censor.net.ua/video_news/279777/lozung_putin_hulo_stanovitsya_lyubimoyi_krichalkoyi_ukrainskih_futbolnyh_fanov_video
Strony: [1] 2 3 4 5 ... 35
Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.