* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Socjalista, demagog, bezczelny manipulator, Obama!  (Przeczytany 2654 razy)

Offline Uczen_Sokratesa

  • UĹźytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 1217
Socjalista, demagog, bezczelny manipulator, Obama!
« dnia: Październik 01, 2013, 23:31:17 »
Obama to House GOP: "Reopen the government"


Właśnie przed chwilą wysłuchałem wystąpienia Obamy do narodu i musiałem sobie przypomnieć stopniowanie Churchilla: kłamstwo, wielkie kłamstwo, statystyka.

W Stanach toczy się walka o wolność jednostek, ale też o przyszłość tego kraju. Czy pójdzie on śladem ginącej Europy, rozbuchanych systemów biurokratycznych, marnotrawstwa i długu państwowego. Właściwie rzecz wydaje się przesądzona. Tacy ludzie jak Obama i Demokraci zniszczą amerykańską wolność i prężność zamienią na biurokrację i ułudę, że prawo i politycy są w stanie cokolwiek dać ludziom.

Demokratom udało się przeforsować ACA -   Affordable Care Act. Nowe prawo zmuszające wszystkich do wykupienia ubezpieczenia zdrowotnego i dopłacającego ubogim według amerykańskich standardów do polis. Dzieje się  to w czasie, kiedy ustawodawcy będą musieli głosować za podniesieniem kolejnych limitów zadłużenia USA już za chwilę. My w Europie jesteśmy przyzwyczajeni, że państwo nic sobie nie robi z wolności obywatelskich i narzuca nam konieczność uczestnictwa w ZUS czy podobnych bankrutujących na naszych oczach wynalazkach. Amerykanie byli wolni do tej pory...
Zdominowany przez Republikanów Kongres proponował ustawę budżetową zawierającą opłacanie działalności administracji jednocześnie z odroczeniem wejścia w życie Obamacare. Wszystkie takie wysiłki  Kongresu były wetowane przez rządzony przez Demokratów Senat i właśnie część instytucji rządowych musi zawiesić działalność, bo nie ma pieniędzy na ich funkcjonowanie. Demokraci mówią twarde nie - żadnych negocjacji, ale nie przeszkadza to kłamcy Obamie gaworzyć o gotowości do współpracy z Republikanami w podnoszeniu dobrobytu Ameryki! Obarcza ich całą odpowiedzialnością za kryzys i płacze na losem niezatrudnionych urzędników. Jednocześnie przyprowadził ludzi mogących skorzystać na jego prawie i wini Republikanów za ich nieszczęścia. Stanowisko opozycji nazywa ideologicznym i kaprysem... Wszystko z zimną krwią i pełnym teatrem!
Brrrr...

Oczywiście że trzeba się starać o pomoc potrzebującym i chorym. Tylko nie w ten sposób! Prowadzi to to wzrostu obciążeń pracy i wydatków państwa. Amerykanie chyba chcą polskiego systemu ... Czekania dwa lata na specjalistę i pracy na czarno w ucieczce przed za wysokimi podatkami.
Wtedy też będą umierać biedni przedwcześnie, choć na papierze wszystko będzie piękne.

Przywódca mniejszości republikańskiej w Senacie mówi o obłudnej propagandzie Demokratów i ich odmowie nawet podjęcia rozmów!
Demokraci wolą cyrk "zamknięcia" rządu i teatralne wystąpienia Obamy.

Dems' "extreme" positions shut down the gov't, McConnell charges

« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2013, 06:16:26 wysłana przez marylaossowska »

Offline marylaossowska

  • Maryla
  • ******
  • Wiadomości: 2240
Odp: Socjalista, demagog, bezczelny manipulator, Obama!
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 02, 2013, 07:36:23 »
Nic dodać, nic ująć. Zachowanie Obamy można określić trzema słowami: demagogia, obłuda i łgarstwo.

Sytuacja, jaką obserwujemy obecnie w USA zdarza się zresztą nie po raz pierwszy. Kongres nie przyjął nowej ustawy budżetowej już kilkanaście razy, pierwszy raz bodajże w latach 70., a ostatni w latach 90. Wówczas to właśnie Republikanie zostali uznani przez społeczeństwo za winnych, co w efekcie przyczyniło się do reelekcji Billa Clintona.

Republikanie najwyraźniej nie wyciągnęli wniosku z tamtego wydarzenia, ani z jego skutków. Mam wrażenie, że już od wielu lat nie potrafią skutecznie sprzedawać Amerykanom swojej wizji Stanów Zjednoczonych, która to wizja przecież wręcz organicznie wywodzi się z amerykańskich ideałów. Obama uderza wszakże w to, co dla Amerykanów było zawsze najdroższe - wolność i prawo własności. Przymusowe ubezpieczenia zdrowotne - Obamacare - to przecież cios prosto w serce amerykańskiego stylu życia. Dotychczas nikt nie mówił Amerykanom jak mają wydawać własne pieniądze - Obama właśnie ten proces rozpoczął. Republikanom jakby brakowało umiejętności strategicznego rozgrywania sytuacji, a na dodatek nie są tak skuteczni w stosowaniu PR-owskich sztuczek, jak Obama, który jest w nich mistrzem. W efekcie większość Amerykanów uważa, że to Republikanie ponoszą odpowiedzialność za obecny kryzys, chociaż to właśnie Demokraci odmówili uczestnictwa w "rozmowach ostatniej szansy". 

Nawet jeśli nie zdajemy sobie z tego w pełni sprawy, jesteśmy świadkami rozkładu największego mocarstwa naszych czasów - nie  rozkładu ekonomicznego, bo z kryzysem ekonomicznym Stany sobie jeszcze przez jakiś czas poradzą, ale amerykańskiego systemu wartości i ideałów. A Obama jest symbolem i nośnikiem tego rozkładu. Nikt chyba lepiej tego nie wypowiedział, niż Jeff Daniels - naprawdę warto posłuchać. Niestety znalazłam ten film jedynie po angielsku:

Is America the greatest country - answer | rant - Newsroom. Jeff Daniels
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2013, 17:32:19 wysłana przez marylaossowska »

 


Poniżej przegląd wątków w tym dziale

Jeśli nie wyświetlają się filmy z YouTube, odśwież, wyczyść pamięć podręczną przeglądarki, sprawdź aktualność wtyczki Flashplayera :)
Maj 02, 2014, 14:47:00 wysłana przez Uczen_Sokratesa | Wyświetleń: 9276 | Komentarze: 0  Uwaga! Bardzo drastyczne obrazy, klip CNN

Islamskie Państwo w Iraku i Lewancie, terrorystyczna sunnicka organizacja, umieszcza zamordowanych przez siebie ludzi na krzyżu.
Uważają się za przedstawicieli Boga, a kto im się przeciwstawia zasługuje na najwyższą karę. Organizacja winna jest wielu zbrodni przeciwko ludzkości, masowych mordów chrześcijan, szyitów a nawet sunnitów z innych ugrupowań. Sytuację w Raggad, mieście opanowanym przez ISIS przedstawia film.

Informacje o grupie ( Wikipedia).

Islamskie Państwo w Iraku i Lewancie.Sztandar Islamskiego Państwa w Iraku
___
Islamskie Państwo w Iraku i Lewancie (ar.: الدولة الاسلامية في العراق والشام‎; "ad-Dawla al-Islāmiyya fi al-'Irāq wa-sh-Shām"; "Islamic State of
...
Kwiecień 23, 2014, 00:45:35 wysłana przez Uczen_Sokratesa | Wyświetleń: 4249 | Komentarze: 0


Po lewej zdjęcie z 2013 roku, po prawej w 1986. (CNN)

William James Vahey zaczął pracować jako nauczyciel 1972 roku i przyłapany na posiadaniu zdjęć nieprzytomnych chłopców w wieku 12 - 14 lat, przyznał,  że molestował dzieci przez całe życie dając im wcześniej tabletki nasenne.

Agentka  FBI w Houston Shauna Dunlap oświadczyła, że to może być przypadek absolutnego "rekordzisty" w liczbie molestowanych chłopców.Sprawa wyszła na jaw, kiedy Vahey zwolnił pokojówkę w ubiegłym roku za kradzież. Pokojówka zgłosiła się potem ze skradzionym pendrive zawierającym zdjęcia molestowanych dzieci do szkoły gdzie uczył - American Nicaraguan School. Okazało się, że jest tam ponad dziewięćdziesiąt zdjęć z datami od 2008 roku.

Vahey podróżował i uczył w wielu szkołach. Według FBI były to:

- American Nicaraguan School in Managua, Nicaragua (2013-2014)
- Southbank International School in London, United Kingdom (2009-2013)
- Escuela Campo Alegre in Caracas, Venezuela (2002-2009)
- Jakarta Internat...
Kwiecień 06, 2014, 19:28:56 wysłana przez Uczen_Sokratesa | Wyświetleń: 11735 | Komentarze: 10

Jest taki werset w Apokalipsie.
I sprawia, że wszyscy: mali i wielcy, bogaci i biedni, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na prawą rękę lub na czoło  i że nikt nie może kupić ni sprzedać, kto nie ma znamienia - imienia Bestii lub liczby jej imienia.
(Apokalipsa (Objawienie) 13:16, Biblia Tysiąclecia)
Totalitarne państwo Antychrysta pozbawia możliwości funkcjonowania w społeczeństwie wszystkich, którzy nie opowiedzieli się zdecydowanie za nim.
Największym przestępstwem jest być chrześcijaninem ...

Amerykańscy Geje zbliżają się do tego "ideału". Właśnie wymusili rezygnację Brendana Eich, nowego prezesa Fundacji Mozilla.Eich był twórcą języka javascript i z Fundacją Mozilli związany od początku. Był jej współzałożycielem w 1998 roku.
Na czym polegała jego zbrodnia?
Otóż przekazał na konto organizacji promującej pozostawienie nazwy małżeństwa dla par heteroseksualnych 1000 USD.
Referendum zostało wygrane ale Sąd uchylił jego wynik ...

Dlatego zdaniem totalitarystów z LGBT nie powinien mieć pracy!

W imieniu Fundacji samokrytykę godną stalinowskich czasów złożyła Michell Baker:

[img]http://news.bb...
Kwiecień 04, 2014, 18:27:50 wysłana przez Uczen_Sokratesa | Wyświetleń: 5675 | Komentarze: 0

Transkrypcja po angielsku.

Russian Ambassadors to meet Vladimir Putin's objectives on Ukraine within UN

Można posłuchać jak trudno im było przekonać nawet państwa afrykańskie do głosowania w ONZ  za aneksją Krymu przez Rosję.
Humor im dopisuje...
Zaczyna się od omówienia starań obu by ich afrykańscy gospodarze poparli Rosję. Udało się tylko w Zimbabwe. Tamtejszy ambasador zapowiada, że załatwi jeszcze uznanie Osetii i Abchazji. Obaj przeklinają często i kpią z ze strachu Europy przed dalszą agresją Kremla. Zapowiadają zajęcie Wenecji, Katalonii i zastanawiają się co zrobić z Rumunią i Bułgarią.
Czuć poczucie siły i szczerą pogardę dla Europejczyków.
Kwiecień 03, 2014, 04:30:39 wysłana przez Uczen_Sokratesa | Wyświetleń: 3810 | Komentarze: 0Wydawało się, że po  obrazach pokazanych przez przez satelity australijskie, chińskie i francuskie dużych obiektów w domniemanym rejonie upadku Boeinga, rozwiązanie jest blisko. Niestety wydobyte szczątki okazywały się śmieciami lub nawet martwymi stworzeniami morskimi. Praktycznie jedynym dowodem upadku MH370 do Oceanu  Indyjskiego są pingi wysyłane do satelitów Immarsat.Ping to tylko sygnał typu  jestem i odpowiedź słyszę. Taki uścisk dłoni automatycznych systemów bez wymiany informacji. Specjalistom z firmy satelitarnej udało się wydobyć dodatkowe informacje dzięki metodom stosowanym na przykład w astronomii. Wykorzystano zjawisko zmiany częstotliwości sygnału w zależności od prędkości wysyłającego fale, tak zwany efekt Dopplera.
Śladów samolotu szuka imponująca flotylla supernowoczesnych samolotów. a ostatnio nawet brytyjski atomowy okręt podwodny klasy Trafalgar z zaawansowanym technologicznie sonarem.
 Już wkrótc...
Strony: [1] 2 3 4 5 ... 8
Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.