* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Carpe diem inaczej  (Przeczytany 1506 razy)

Offline Puella Clara

• Moderator
Carpe diem inaczej
« dnia: Październik 02, 2013, 14:11:13 »
____

Nie możesz zatrzymać
żadnego dnia,
ale możesz
go nie stracić.

Przysłowie chińskie
____

Offline Uczen_Sokratesa

• Użytkownik
Odp: Carpe diem inaczej
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 03, 2013, 02:18:15 »
Ja się przyznam do pewnego odkrycia:)) Ilekroć proszę Boga by on wziął mój dzień jak tylko może... to wtedy robi się on  tak bogaty we wszystko, że brakuje mi czasu na spanie:))) To jest mój sposób na carpe diem:)

Offline Kera

• Użytkownik
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 05, 2013, 20:34:30 »
A ja znam taki wierszyk:

Idź dziarsko przez życie
i miej byczą minkę.
Łap szczęście za nogi
i duś jak cytrynkę :)

Jak sądzę, pewnie coś pokręciłam i nie za bardzo pasuje on do aforyzmu ;D
No wiem, wiem przecież, że chodzi o to, żeby dnia nie tracić. Żeby starać się codziennie zrobić coś pożytecznego, trwałego lub po prostu dobrego :)

Offline Puella Clara

• Moderator
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 05, 2013, 23:01:50 »
Oddać Bogu dzień, żeby pomógł nam go wykorzystać? To z pewnością dobre rozwiązanie, Filozofie :)
Ja czasem padam ze zmęczenia, a i tak mam poczucie straconego czasu. Może jednak tak nie jest? Może każdy dzień jednak coś wnosi w moim życiu i ja wnoszę coś każdego dnia. Może po prostu trzeba nauczyć się to dostrzegać?

Kerusiu, fajny wierszyk zamieściłaś! Trzeba tylko uważać, żeby nie wydusić za bardzo tego szczęścia, bo i dla innych musi starczyć ;)

Kojarzą mi się z tym aforyzmem jeszcze słowa Jamesa Thumbera: Żyj tak, jakby każdy twój dzień miał być ostatnim.

Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.