* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Czesław Niemen - Dziwny jest ten świat  (Przeczytany 1203 razy)

Offline marylaossowska

  • Maryla
  • ******
  • Wiadomości: 2240
Czesław Niemen - Dziwny jest ten świat
« dnia: Październik 03, 2013, 08:22:16 »

Czesław Niemen Dziwny jest ten świat
_
Utwór "Dziwny jest ten świat" , z muzyką i słowami Czesława Niemena i przez niego wykonywany postał w 1967 roku. Piosenka, inspirowana przebojami Percy’ego Sledge’a i Jamesa Browna z 1966 roku, ma bardzo charakterystyczne organowe intro zagrane przez Mariana Zimińskiego.
Niemen zdobył z tą piosenką nagrodę na V Festiwalu Piosenki w Opolu w czerwcu 1967 roku. W latach 60. XX wieku protest song stał się nieoficjalnym hymnem kontestującej polskiej młodzieży. W 1969 ukazał się singiel z włoskim tekstem „Io senza lei”. Znane jest również wykonanie w języku angielskim i mocno zmienionym aranżu z płyty Strange Is This World wydanej w RFN w 1972 roku. W 1979 r. Niemen przedstawił udziwnioną wersję przeboju na festiwalach w Opolu i Sopocie.
_

Wersja z 1979 roku
_
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 01, 2020, 13:57:29 wysłana przez Doris »

 


Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.