* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Ucieczka z piekła. Śladami Witolda Pileckiego - nowy film dokumentalny  (Przeczytany 2286 razy)

Offline marylaossowska

  • Maryla
  • ******
  • Wiadomości: 2240

Ucieczka z piekła. Śladami Witolda Pileckiego (Trailer HD)
_
Film w reżyserii Dariusza Walusiaka opowiada o ucieczce z  Auschwitz Witolda Pileckiego, Jana Redzeja i Edwarda Ciesielskiego.
_

Na przełomie kwietnia i maja 2013 r., w 70. rocznicę tej ucieczki, szlakiem Rotmistrza i towarzyszy, w ramach akcji „Projekt: Pilecki”, ruszają muzycy zespołu rockowego „Forteca”. Chcą pokonać tę trasę w zbliżonych do historycznych warunkach. Na trasie spotykają Andrzeja Pileckiego, syna Rotmistrza, który marzył o tym, aby podobnie jak ci młodzi ludzie, pokonać historyczną trasę, a także rozmawiają z ludźmi, którzy zetknęli się w swoich rodzinnych i osobistych losach z uciekającym z Auschwitz Rotmistrzem. Muzycy dzielą się z widzem swoimi przeżyciami i wewnętrzną przemianą, która dokonuje się w nich na trasie ich młodzieńczej przygody.

Wolą organizatorów akcji było, by premiera filmu odbyła się w Bochni, na co władze powiatu i miasta przystały z satysfakcją. Premiera filmu odbędzie się w niedzielę 13 października 2013 r. o godz. 17.00 w Hali Widowisko-Sportowej w Bochni, ul. Poniatowskiego 32.
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2013, 20:28:31 wysłana przez marylaossowska »

 


Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.