* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Europe - "The Final Countdown"  (Przeczytany 1796 razy)

Offline Kera

  • UĹźytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 96
Europe - "The Final Countdown"
« dnia: Październik 05, 2013, 20:23:35 »
Szwedzki zespół hard-rock/metalowy Europe nagrał tę piosenkę w 1986 roku i z miejsca stała się wielkim przebojem. Moja koleżanka, która w latach 80-tych była nastolatką, powiedziała mi, że to było jak objawienie, kiedy po raz pierwszy w Polsce puścili ten kawałek w tv. Następnego dnia w szkole podobno o niczym innym nie mówiono! :D

Europe - The Final Countdown

Offline Teofil

  • Administrator
  • ****
  • *****
  • Wiadomości: 561
Odp: Europe - "The Final Countdown"
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 05, 2013, 20:36:39 »
Pamiętam, jak to puścili chyba wystąpili na festiwalu w Sopocie :) Rzeczywiście z miejsca stało się wielkim przebojem. Trafiło w dobry moment, bo wtedy była taka atmosfera końcowego odliczania. Wielu wierzyło w słynną w złowieszcze znaczenie komety Halleya, jakoś w tych okolicach był wybuch w Czarnobylu i czuło się, że coś się szykuje. Europe wcelował z energetyczną piosenką w dobry czas. Piosenka stała się jak hymn...

Offline Puella Clara

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1353
Odp: Europe - "The Final Countdown"
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 06, 2013, 03:39:03 »
Pamiętam i ja to wielkie wejście :D
Dla mnie Europe zawsze był takim "malowanym" zespołem hard rockowo- metalowym, bo gdzież im do rasowych wyjadaczy? Ich melodyjne hity jednak chwytały, oj chwytały :)

Europe - Rock the Night

 


Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.