* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: ABBA - "Hasta Mañana"  (Przeczytany 1942 razy)

Offline Puella Clara

• Moderator
ABBA - "Hasta Mañana"
« dnia: Październik 05, 2013, 22:20:55 »

ABBA: HASTA MAÑANA ( AUSTRALIA 1976 ) - HD - MAX HQ
____
ABBA (lata dzialalności 1972-1982) to szwedzki zespół muzyki pop, w skład którego wchodzili: Anni-Frid Lyngstad, Benny Andersson, Björn Ulvaeus i Agnetha Fältskog. Nazwa "ABBA" jest akronimem utworzonym z pierwszych liter imion członków zespołu.

ABBA uważana jest za jeden z bardziej znaczących muzycznych zespołów XX wieku, który sprzedał ponad 370 milionów płyt na całym świecie, co czyni go jedną z najbardziej kasowych grup w dziejach. Grupa zyskała międzynarodową popularność dzięki chwytliwym utworom z prostymi tekstami.

Utwór "Hasta Mañana" pochodzi z wydanego w 1976 roku albumu Waterloo
____
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2015, 20:41:31 wysłana przez admin »

Offline Puella Clara

• Moderator
Odp: ABBA - "Hasta Mañana"
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 05, 2013, 22:44:16 »
Przez wiele lat nie miałam pojęcia, dlaczego pewien warszawski klub, o który swego czasu było sporo zamieszania, nazywa się Usta Mariana. Nie wiedziałam aż do chwili, kiedy usłyszałam tę piosenkę Andrzeja Rosiewicza, śpiewaną na melodię "Hasta Mañana" :D
Przepraszam za obrazek, ale była to najlepsza wersja dźwiękowa, jaką znalazłam na YT ... ... Uwaga! Nie brać przykładu z bohatera piosenki!

Andrzej Rosiewicz -Usta Mariana
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2013, 02:25:08 wysłana przez Puella Clara »

Offline Aniks

• Użytkownik
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 07, 2013, 14:45:57 »
Zawsze lubiłam piosenki zespołu ABBA. :) Są takie melodyjne, ciepłe, perfekcyjnie wykonane przez śliczne wokalistki o pięknych głosach i ich mężów muzyków.
Oczekiwałam więc z niecierpliwością na ich występ w TV Studio-2, kiedy w latach 70-tych byli w Polsce. Byłam jednak zaskoczona i oburzona scenografią, jaką wykonała ekipa TV. Strome schody pokryte folią, po których musieli zejść nasi goście, jednocześnie śpiewając, oraz dość wysoki podest w kształcie dwójki. Oglądałam program w stresie, wstydząc się za naszych scenarzystów.

Czy liczy się tylko widowiskowość? Oceńcie, proszę, sami na podstawie urywku z tego koncertu, który zamieszczam, gdyż cały program na YT niestety dostępny jest tylko bez fonii.

ABBA IN STUDIO 2 POLAND 76

Offline Aniks

• Użytkownik
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 07, 2013, 14:49:22 »
Zabawna ta piosenka Rosiewicza. :)

To, co napisałaś, Puello, skojarzyło mi się z pewną przygodą.
Nigdy nie byłam zwolenniczką klimatu kawiarnianego z dwóch powodów: dosiadania się natrętnych panów oraz dużego stężenia dymu papierosowego. Jednak pewnego ciepłego popołudnia'68, gdy z koleżanką "łazikowałyśmy", oglądając wystawy sklepowe, zachciało nam się napić orzeźwiającej, chłodnej coca-coli. Weszłyśmy więc sobie nieświadome do małej kawiarenki, znanej nam tylko z zewnątrz.
Zdziwiłyśmy się, że jedyną obecną tam kobietą była barmanka, a przy stolikach siedzieli sami panowie. Na nasz widok gwar ucichł i wszystkie oczy skierowały się w naszą stronę. Miny wszystkich zrobiły się pogardliwe i zdegustowane, jakby ujrzeli brudne pijaczki. Poczułyśmy się intruzkami.

Pragnienie ugasiłyśmy "z gwinta" na jednej z ławeczek przy pobliskim Supersamie, wśród pachnących kwiatków posadzonych w donicach i mijających nas pogodnych, uśmiechniętych klientów sklepu. Inny świat, inni ludzie! Jak to możliwe?

Offline Puella Clara

• Moderator
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 07, 2013, 20:53:00 »
Wiesz, Aniks, mi też się raz zdarzyło wpakować w taki "ambaras".
Miałam dwugodzinną przerwę między zajęciami na studiach, więc włóczyłam się z koleżanką po Nowym Świecie. Zachciało nam się kawki i jakiegoś ciacha, no to siup do pierwszej lepszej kawiarni. A tam podobny widok: patrząca zbójem barmanka i sami mężczyźni przy stolikach. Tylko, że ci "nasi" nie byli wrogo nastawieni, a kilku nawet się do nas przysiadło i miło się z nimi gawędziło ;D

Jeśli chodzi o występ ABBY w Studio-2, te schody mogą przyprawić o palpitacje! Sam koncert widziałam kilka lat temu, kiedy dawali powtórkę w tv. Fajny. To musiało być niesamowite przeżycie, gościć takie gwiazdy w Polsce lat 70-tych :)

Offline Uczen_Sokratesa

• Użytkownik
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 09, 2013, 01:33:52 »
Patrząca zbójem ... Ha! A mówią , że to faceci zniewalają kobiety. Tu barmanka zbója wykorzystuje do patrzenia!

Offline Puella Clara

• Moderator
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 09, 2013, 15:44:39 »
Co więcej... jak lunetę go trzymała! Trochę jej opadał na bar, no i przezroczysty za bardzo nie był, jednak groźnie to wyglądało ;)

Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.