* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Krzysztof Krawczyk - "Barka"  (Przeczytany 1858 razy)

Offline Aniks

  • UĹźytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 394
Krzysztof Krawczyk - "Barka"
« dnia: Październik 14, 2013, 13:52:59 »
____
Religijna piosenka "Barka" była ukochanym utworem Jana Pawła II i rodacy chętnie mu ją śpiewali. :)
Polskie słowa napisał w 1974 salezjanin, ks. Stanisław Szmidt. Został zainspirowany południowoamerykańską pieśnią autorstwa CesĂĄreo Gabaraina.

Papież tak o niej powiedział na krakowskich Błoniach w 2002 roku: "Chcę powiedzieć na zakończenie, że właśnie ta oazowa pieśń wyprowadziła mnie z Ojczyzny przed dwudziestu trzema laty. Miałem ją w uszach, kiedy słyszałem wyrok konklawe. Z nią, z oazową pieśnią nie rozstawałem się przez wszystkie te lata. Była jakimś ukrytym tchnieniem Ojczyzny. Była też przewodniczką na różnych drogach Kościoła. I ona przyprowadzała mnie wielokrotnie tu, na te Błonia pod Kopiec Kościuszki..."
____
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2016, 11:09:50 wysłana przez admin »

Offline Puella Clara

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1353
Odp: Krzysztof Krawczyk - "Barka"
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 14, 2013, 17:24:01 »
Piękna i wzruszająca pieśń, super klip, świetna interpretacja Krawczyka! Dzięki, Aniks, za umieszczenie "Barki" :)

"Barka" jest poruszająca dla każdego chrześcijanina. W pewien sposób każe nam zajrzeć wgłąb i zobaczyć naszą relację z Bogiem, przeanalizować nasze powołanie, upewnić się, że to co robimy i jaką drogą podążamy, jest zgodne z intencją Pana. Spojrzeć na siebie, jako osobę wybraną i wezwaną do pójścia za Jezusem...

Offline admin

  • Administrator
  • ****
  • *****
  • Wiadomości: 243
Odp: Krzysztof Krawczyk - "Barka"
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 29, 2014, 20:46:36 »
Moja ulubiona wersja to ta w wykonaniu Anny Marii Jopek
Anna Maria Jopek/Paweł Bzim Zarecki/Marcin Kydryński - Barka

 


Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.