* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Kto zabił księdza Jerzego Popiełuszkę?  (Przeczytany 1756 razy)

Offline Puella Clara

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1353
Kto zabił księdza Jerzego Popiełuszkę?
« dnia: Październik 19, 2013, 15:15:39 »
____19 X 1984 roku zmarł ks. Jerzy Popiełuszko, kapelan warszawskiej „Solidarności”, brutalnie zamordowany przez funkcjonariuszy SB. Czy wiemy jednak, co dokładnie się stało, kto naprawdę stoi za wydaniem wyroku na księdza Jerzego i czy kiedykolwiek winni będą osądzeni? Ba! Czy śmierć nastąpiła 19-tego, a może innego dnia…

W tej kwestii niewiele zmienia się od lat, dlatego jak najbardziej aktualny jest program "Konfrontacja" z 2006 roku, który zamieszczam. Pada tam stwierdzenie: "Dotarliśmy do dokumentów i relacji świadków, z których wynika, że wszystko co do tej pory było wiadomo o zbrodni na księdzu Jerzym Popiełuszce poza miejscem i datą uprowadzenia jest kłamstwem".

Czy Polska kiedykolwiek będzie państwem prawa, w którym winny zostaje osądzony i skazany, świadkowie lub zainteresowani sprawą nie znikają ani nie giną w podejrzany sposób, a kłamstwa nie są wciskane bez zmrużenia oka obywatelom? Jest to pytanie retoryczne i nie dotyczy oczywiście tylko sprawy morderstwa księdza Popiełuszki...
____
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2015, 15:46:15 wysłana przez admin »

Offline Puella Clara

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1353
Odp: Kto zabił księdza Jerzego Popiełuszkę? / Wypowiedź W. Sumlińskiego
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 19, 2013, 15:20:32 »
Wojciech Sumliński jest polskim dziennikarzem, autorem licznych reportaży i programów: "Oblicza prawdy" o działalności SB i magazynu śledczego "30 minut". Napisał m.in. książki "Teresa Trawa Robot" o tajnych operacjach specjalnych SB oraz "Kto naprawdę go zabił?" o zabójstwie księdza Jerzego Popiełuszki. Jest autor scenariusza filmowego o śmierci ks. Popiełuszki napisanego dla Agencji Filmowej TVP.

Prawdopodobnie ze względu na swoją działalność, niewygodną dla wielu, został w maju 2008 aresztowany pod byle zarzutem, który potem zastąpiono innym. Zwolniony z aresztu po orzeczeniu lekarskim. Jego proces trwa do dziś.

Warto posłuchać, co redaktor Sumliński ma do powiedzenia o morderstwie bł. ks. Popiełuszki!

Sumliński o morderstwie Popiełuszki.mpg

 


Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.