* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.
Ze względu na brak oznaczeń kategorii wiekowych w zamieszczanych materiałach z Youtube itp., aby chronić dzieci przed nieodpowiednią treścią, zalecamy rodzicom sprawdzenie dopuszczalnej kategorii wiekowej i samodzielne podjęcie decyzji. Dzieci zapraszamy do odwiedzenia działu:

Autor Wątek: Przygoda na Mariensztacie (1953)  (Przeczytany 2009 razy)

Offline Aniks

  • UĹźytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 394
Przygoda na Mariensztacie (1953)
« dnia: Październik 20, 2013, 15:55:03 »

 Film z CDA
  "Przygoda na Mariensztacie" to pierwszy barwny polski film fabularny. Hanka przyjeżdża z wycieczką do Warszawy. Tu poznaje murarza Janka, z którym spędza wieczór podczas zabawy na Mariensztacie. Wkrótce dziewczyna wraca do rodzinnej miejscowości, jednak z tęsknoty za miejskim życiem wraca do stolicy. Janek, przodownik pracy, przyjmuje ją do swojej brygady murarskiej. Niechęć majstra Leona Ciepielewskiego do kobiet sprawia, że Hanka przenosi się na inną budowę i z koleżankami murarkami rzuca wyzwanie brygadom męskim. Choć film miał mieć wymowę mocno propagandową, to jest w nim mnóstwo uroku dzięki ciekawej, zabawnej fabule, romantyzmowi bohaterów i muzyce zespołu Mazowsze.

https://www.youtube.com/watch?v=WRm2vRur7xsjzw

Scenariusz: Ludwik Starski. Reżyseria: Leonard Buczkowski. W rolach głównych:  Lidia Korsakówna, Tadeusz Schmidt, Adam Mikołajewski, Tadeusz Kondrat, Barbara Bieńkowska, Joanna Walter
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2020, 18:58:11 wysłana przez Doris »

 


Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.