* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Sensacyjna wypowiedź prof. Cieszewskiego. Brzoza była złamana już 5 kwietnia  (Przeczytany 3116 razy)

Offline marylaossowska

 • Maryla
 • ******
 • Wiadomości: 2240
_Smoleńska brzoza, którą miał ściąć TU-154M była złamana już przed katastrofą – powiedział prof. Chris Cieszewski z University of Georgia.

Dzisiaj podczas II Konferencji Smoleńskiej prof. Chris Cieszewski przedstawił zdjęcia satelitarne "pancernej brzozy". W panelu: 10:40 – 11:00 Chris Cieszewski, Arun Kumar, Deepak Mishra, Roger Lowe, Pete Bettinger, Daniel Markewitz, University of Georgia ‐ "Supplementary analysis of the Smoleńsk birch" - porównał zdjęcia ze stycznia 2010 r., z 5 kwietnia 2010 r., z 11 i 12 kwietnia 2010 r. z których wynika, że 5 kwietnia 2010 r. słynna smoleńska brzoza była już złamana.

_

W Warszawie trwa II Konferencja Smoleńska poświęcona mechanizmowi zniszczenia oraz analizie mechanizmu lotu i okoliczności towarzyszących Katastrofie Smoleńskiej. Dzisiaj, podczas 4 sesji, wygłoszono łącznie 20 referatów.

Prof. Chris Ciszewski w referacie poświęconym brzozie ze Smoleńska, porównał zdjęcia, na których widać drzewo ze stycznia oraz z 5, 11 i 12 kwietnia 2010 roku.

- Konkluzja jest taka: drzewo złamane było już 5 kwietnia. Ten fakt nie podlega dyskusji. Analizy były przeprowadzone nie na zasadzie jakiegoś statystycznego prawdopodobieństwa, tylko na zasadzie weryfikacji sygnału spektralnego, mierzonego w dokładnym punkcie – punkcie, który nie jest jednym pikselem, ale pewnym obszarem. Skonstruowanie jakiejś sytuacji, która mogłaby symulować taki sygnał jest praktycznie niemożliwe – biorąc pod uwagę fakt, że korona drzewa przykrywa powierzchnię – zwrócił uwagę prof. Chris Ciszewski.


Zdjęcie z prezentacji prof. Chrisa Cieszewskiego

We wcześniejszym referacie prof. Ciszewski wskazał, że od samego początku zdziwienie budziło zdjęcie z 5 kwietnia 2010 r., na którym widać miejsce, gdzie gromadzi się śnieg, podczas, gdy nie ma go w innych miejscach.

Naukowiec wskazał, że na zdjęciach zrobionych tuż po tragedii nie było w tym samym miejscu mokrej plamy, chociaż śnieg powinien ją utworzyć. Zaznaczył, że właśnie w tym miejscu spadł TU-154M.

- W miejscu, gdzie na zdjęciach wydawało się, że leży zaległy śnieg – tam śniegu nie było. Najprawdopodobniej tam było coś ukryte. Ze względu, że ma to dużą odblaskowość wyglądało, że jest to śnieg, ale to śnieg nie jest. Znając uwarunkowania jakie panują w Rosji tzn., że tam się nic nie może dziać jeżeli o tym nie wie lokalna policja to te przykrycia musiały zostać tam umieszczone za zgodą i za wiedzą władz lokalnych czy też władz wojskowych. W związku z tym warto dalej badać ten temat, aby ustalić co te przykrycia kryły – zaznaczył naukowiec.

Referat przetłumaczył z języka angielskiego dr hab. Andrzej Ziółkowski

prof. Chris Cieszewski Miażdży Teorie Pancernej Brzozy 1/2 (21.10.2013)
prof. Chris Cieszewski Miażdży Teorie Pancernej Brzozy 2/2 (21.10.2013)
_
prof. Chris Cieszewski Miażdży Teorie Pancernej Brzozy
_

prof. Chris Cieszewski - Wywiad w TV Republika (21.10.2013)
_
Wywiad z prof. Chrisem Cieszewskim w TV Republika
_

Źródła:
http://niezalezna.pl/47378-ii-konferencja-smolenska-transmisja-na-zywo
http://wpolityce.pl/wydarzenia/65203-chris-cieszewski-smolenska-brzoza-byla-zlamana-juz-5-kwietnia-przelomowa-analiza-zdjec-satelitarnych-ze-smolenska
http://www.kresy.pl/wydarzenia,polska?zobacz/prof-chris-cieszewski-smolenska-brzoza-byla-zlamana-juz-5-kwietnia-
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2014, 02:34:13 wysłana przez marylaossowska »

Offline Uczen_Sokratesa

 • Użytkownik
 • *****
 • Wiadomości: 1217
Odp: Sensacyjna wypowiedź prof. Cieszewskiego. Brzoza była złamana już 5 kwietnia
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 21, 2013, 23:12:47 »
Prymas Wyszyński powiedział kiedyż, że kłamstwo wymaga bardzo wielu kłamców, a prawda czasem jednego świadka. Widać wyraźnie , ze mamy do czynienia z kłamstwem smoleńskim, a pracujących przy kłamstwie było mnóstwo. Pamiętam napastliwych "komentatorów", którzy od początku wiedzieli, że winnymi katastrofy są jej ofiary, a wszyscy mający wątpliwości to świry. Potem ta seria śmierci osób związanych ze sprawą.
Ratują nas Polacy mieszkający za granicą, choć i tych, jak profesora Biniendę usiłuje się gnoić.
Nie dziwią mnie w tym kontekście wypowiedzi osób gwałtownie zmieniających zdanie ... Teraz kolejny krok ku prawdzie.
Najbardziej smutne , że kłamstwo smoleńskie potwierdzają czasem Polacy wcale nie agenci wpływu. Tak po prostu z przekonania, że niemożliwe jest by tam stało się coś innego, bo ...niemożliwe.
Stalinowi nie udało się zagrzebać na wieki zbrodni katyńskiej. Co stało się w Smoleńsku będzie w końcu jasne dla przyszłych pokoleń. Bo słudzy kłamstwa kiedyś odejdą na wieczne już rozliczenie swojego życia. Bez nich kłamstwo umrze.

Offline marylaossowska

 • Maryla
 • ******
 • Wiadomości: 2240
Odp: Sensacyjna wypowiedź prof. Cieszewskiego. Brzoza była złamana już 5 kwietnia
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 25, 2013, 08:05:10 »
Warto poświęcić 15 minut na obejrzenie całości...myślę, że wielu oczy się powoli otwierają na to jakie mamy w Polsce media:
prof. Chris Cieszewski w Polsat News - MOCNE! (23.10.2013)

Offline Uczen_Sokratesa

 • Użytkownik
 • *****
 • Wiadomości: 1217
Odp: Sensacyjna wypowiedź prof. Cieszewskiego. Brzoza była złamana już 5 kwietnia
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 25, 2013, 08:20:22 »
Kiedy trwała druga konferencja smoleńska, media jak onet.pl czy wp.pl milczały ... Tylko po pewnym czasie Stefan N. był cytowany jak wysyła wszystkich uczestników do Tworek. Tak nie zachowują się wolne media. To działanie poddanych centralnej kontroli manipulatorów społecznych a nie informatorów.
Jeśli ktoś miał jakieś złudzenia co do polskiej rzeczywistości, to może teraz zobaczyć wyraźnie.
Nie żyjemy w demokratycznym kraju. Nasi władcy póki co stosują sztuczki inżynierii medialnej, ale jak okażą się nieskuteczne co zrobią ? W imię walki z faszyzmem pokażą już prawdziwą swoją twarz dyktatury?
« Ostatnia zmiana: Październik 25, 2013, 08:40:47 wysłana przez Uczeń Sokratesa »

Offline admin

 • Administrator
 • ****
 • *****
 • Wiadomości: 240
Odp: Sensacyjna wypowiedź prof. Cieszewskiego. Brzoza była złamana już 5 kwietnia
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 25, 2013, 20:58:01 »
Ci prowadzący to są po jakichś szkołach, w których uczą sprytnego werbalnego wykiwania rozmówcy. Celem jest nie zrobienie wywiadu z konkretnym człowiekiem, ale podejście go, żeby coś głupiego, czy nielogicznego powiedział. To są specjalne techniki. Odwrotnie postępują z rozmówcami lubianymi, wtedy robią wszystko, żeby świetnie wypadł. Mam podręczniki demaskujące takie metody... Każdy kto świadomie wykorzystuje te techniki w swojej pracy dziennikarskiej postępuje nieetycznie. Co do profesora nie trzeba było długo czekać, szybko znalazł się jakiś agent, który puścił na YT fragment ośmieszający i teraz to wszędzie mielą... To "ziuu" stało się ważniejsze niż cała praca jakiej dokonał zespół naukowców. Wygląda na to, że nawet YT pracuje na zamówienie...

Marcin
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2013, 22:44:16 wysłana przez admin »

Offline marylaossowska

 • Maryla
 • ******
 • Wiadomości: 2240
Profesor Cieszewski "opluwany, zniesławiany i obrażany"
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 30, 2013, 05:10:35 »
_Profesor Cieszewski od początku podkreślał, że nie ma nic wspólnego z zespołem parlamentarnym badającym sprawę katastrofy w Smoleńsku, ani tym bardziej z PiS. Pracę nad zagadnieniami dotyczącymi katastrofy smoleńskiej rozpoczął od udziału w Konferencji Smoleńskiej, będącej inicjatywą niezależnych naukowców. Co nie przeszkodziło Gazecie Wyborczej nazwać uczonego "ekspertem PiS" oraz oskarżyć go o sfałszowanie autorstwa referatu wygłoszonego na II Konferencji Smoleńskiej.
_

Opluwanie, zniesławianie, obrażanie i kłamanie to metody niektórych mediów w Polsce. (...) Ludzie mający dorobek naukowy są warci tego, żeby ci, którzy chcą o nich coś wiedzieć, oprócz czytania jakiegoś szmatławca zajrzeli na 5-10 minut do internetu i zapoznali się z publikacjami tych uczonych  - stwierdził prof. Cieszewski.

Amerykański uczony dodał: Słyszałem też, że prof. Binienda jest niedokształcony. Prof. Binienda jest wybitnym naukowcem, z bardzo dużym dorobkiem, z bardzo dużą liczbą publikacji. Zarówno prof. Binienda, jak i inni uczeni związani z Konferencją Smoleńską, np. prof. Jacek Gieras, są naukowcami zupełnie innej klasy niż tak zwani eksperci komisji rządowej. Prof. Gieras ma 250 publikacji, 60 czy 70 patentów amerykańskich, 15 książek. Dla porównania prof. Lasek ma 18 publikacji, a żadna z nich nie jest na prestiżowej liście. Gdy sprawdzimy dorobek prof. Biniendy i słowa kluczowe w jego publikacjach, jest tam mnóstwo i o aerodynamice, i o aluminium, i o strukturach cienkościennych. Jak się sprawdzi prof. Artymowicza (astrofizyk polemizujący z prof. Biniendą z pozycji zwolennika wersji rządowej), który też ma dużo publikacji, nie ma w nich nic na te tematy, natomiast jest wiele o czarnych dziurach i innych tematach pozaziemskich."

Naukowiec z USA przedstawił również jeszcze raz materiały, na których oparł swoją przełomową analizę, według której słynna smoleńska brzoza była złamana już 5 dni przed katastrofą. Wyznaczanie odległości między obiektami na zdjęciach satelitarnych to rutynowa część mojej pracy - podkreślił prof. Cieszewski.

Zawsze kochałem Polskę. Jednocześnie jest tutaj wiele koszmarnych rzeczy, np. niemoralność mediów - zakończył swoje dzisiejsze wystąpienie naukowiec z USA.

Źródło: niezależna.pl
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2014, 02:35:39 wysłana przez marylaossowska »

Offline łukasz_marek

 • Użytkownik
 • ****
 • Wiadomości: 128
Odp: Sensacyjna wypowiedź prof. Cieszewskiego. Brzoza była złamana już 5 kwietnia
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 30, 2013, 08:22:51 »
:) Tak właśnie myślę, jak wypowiedział się profesor Cieszewski. Dziękuję Ci Marylko za ten wpis...jesteś niesamowita :)*, od razu poprawił mi się humor !....serdecznie pozdrawiam:)

 


Poniżej przegląd wątków w tym dziale

Jeśli nie wyświetlają się filmy z YouTube, odśwież, wyczyść pamięć podręczną przeglądarki, sprawdź aktualność wtyczki Flashplayera :)
Kwiecień 23, 2014, 04:02:04 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 2461 | Komentarze: 1

__Rosyjska agencja ITAR-TASS podała we wtorek, że Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego (Rossielchoznadzor) może nałożyć embargo na dostawy owoców, warzyw i jagód z Polski ze względu na niezadowalający poziom bezpieczeństwa tych produktów. nbsp
_

Powołując się na komunikat Rossielchoznadzoru rosyjska agencja pisze, że możliwość zakazu "quotjest związana z niezadowalającym zapewnieniem bezpieczeństwa fitosanitarnego polskich produktów ogrodniczych dostarczanych do Rosji"quot. Agencja ITAR-TASS podaje, że według danych Rossielchoznadzoru polskie produkty "quotw wielu przypadkach"quot stanowiły zagrożenie dla zdrowia rosyjskich konsumentów "quotw związku ze znacznym przewyższeniem dopuszczalnych maksymalnych norm dotyczących zawartości pestycydów i obecności azotanów"quot. Według tej agencji szef Rossielchoznadzoru Siergiej Dankwert zwrócił się do polskiego ministra rolnictwa Marka Sawickiego z prośbą o wydanie poleceń w celu zmiany na lepsze obecnej sytuacji.

Komunikat rosyjskich służb zapowiada, iż "quotbrak działań zmusi Ross...
Puella Clara
Marzec 23, 2014, 22:54:06 wysłana przez Puella Clara
Wyświetleń: 3274 | Komentarze: 0


Kamil Stoch z Kryształowa Kulą. Fot. Grzegorz Momot
____Kamil Stoch już w piątek 21 marca zapewnił sobie pierwszą w karierze Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Dziś, po ostatnich w sezonie zawodach, które odbyły się w Planicy, dwukrotny polski mistrz olimpijski odebrał nagrodę.

W piątkowym konkursie w Planicy Stoch uzyskał w pierwszej serii 131,5 metra, co dawało mu szóste miejsce. Do prowadzącego Andersa Bardala tracił 4,1 punktu, wyprzedzali go także Andreas Kofler, Gregor Schlierenzauer, Peter Prevc i Severin Freund. W drugiej serii Kamil uzyskał 134 metry i awansował na czwartą pozycję.
____

W niedzielnym, ostatnim konkursie tego sezonu Pucharu Świata w Planicy Kamil Stoch w pierwszej serii prowadził po najdłuższym w konkursie skoku - 139 m! Po drugim skoku (136 m) ostatecznie zajął czwarte miejsce, do trzeciego Andersa Bardala tracąc zaledwie 0,1 punktu. nbsp Na 13. pozycji znalazł się Piotr Żyła, zaś na 15. Maciek Kot. Na "quotpudle"quot uplasowali się kolejno Prevc, Fr...
Marzec 20, 2014, 13:07:32 wysłana przez Teofil | Wyświetleń: 2683 | Komentarze: 1

___
Na temat zagrożenia ze strony rosyjskiego reżimu wobec sąsiednich krajów wiemy już od czasu wojny gruzińskiej. Wtedy słowa Lecha Kaczyńskiego przestrzegające przed apetytami Rosji traktowane były jako przesadne panikowanie. Politycy PO, w naiwności uznali, że Rosja jest już niegroźna i można z nią budować normane stosunki. Ta polityka doprowadziła do zaniedbań prowadzących do praktycznego rozbrojenia poskich sił zbrojnych. Nawet katastrofa w Smoleńsku nie otrzeźwiła naiwnych polityków, którzy w imie nowej przyjaźni z Rosją nie chcieli zadawać niewygodnych pytań i uciszali, albo ośmieszali wszystkich, którzy podważali wygodną wersję rosyjską.

Taka polityka udawania, że się nie dostrzega zagrożenia sprawiła, że rządzący nie zrobili nic, aby wzmocnić polskie siły zbrojne, a wiele wskazuje na to, że wręcz znacznie je w tym czasie osłabili. Nie zwracali też uwagi na wyjątkowo agresywne i prowokacyjne manewry wojskowe przy polskiej granicy, podczas których wyraźnie ćwiczono atak na Polskę.

Dopiero kryzys ukraiński pokazał, że Rosja niczym kr
...
Puella Clara
Marzec 06, 2014, 16:09:47 wysłana przez Puella Clara
Wyświetleń: 3244 | Komentarze: 0

Serwery GTS Polska____Nie ma dowodów, że wybory w Polsce są fałszowane. Karty do głosowania są błyskawicznie niszczone, nie można więc dokonać żadnych weryfikacji. Centra obliczeniowe pracujące dla Państwowej Komisji Wyborczej są dla opinii publicznej czarną dziurą, a członkowie komisji uczą się demokracji od Rosjan, jeżdżąc do Moskwy na szkolenia. Prof. Krystyna Pawłowicz wystosowała do przewodniczącego PKW oficjalny list z pytaniami.____

"quotNieważne jak kto głosuje, ważne kto liczy głosy"quot – mawiał z rozbawieniem Józef Stalin i był bardzo spokojny o wyniki wyborczych decyzji narodu radzieckiego. Instytucje, które mu to zapewniały przeniosły swoją ekspertyzę w wiek XXI. Przy czym nie tylko o Rosję chodzi.
Głosy w polskich wyborach formalnie liczy Państwowa Komisja Wyborcza, ale potem dane trafiają na serwery firmy rosyjskiej. Teoretycznie niezupełnie rosyjskie, bo GTS Polska i Internet Partners to firmy polskie, tyle że mają rosyjskich udziałowców i szefów z firmy-matki GTS, zat...
Puella Clara
Luty 15, 2014, 15:38:45 wysłana przez Puella Clara
Wyświetleń: 4333 | Komentarze: 5


Zbigniew Romaszewski. Fot. Przemek Wierzchowski
____13 lutego w Warszawie w wieku 74 lat zmarł Zbigniew Romaszewski, legenda opozycji antykomunistycznej, działacz Komitetu Obrony Robotników i Solidarności, twórca podziemnego radia "quotSolidarność"quot, wieloletni senator. Odszedł w pełni sił, w wyniku powikłań po zachłyśnięciu. Postać wielce zasłużona, nietuzinkowy polityk, który do końca bronił własnych przekonań, działał zgodnie z sumieniem, stawał po stronie pokrzywdzonych i angażował się w ważne sprawy.

Pogrzeb Zbigniewa Romaszewskiego odbędzie się w czwartek 20 lutego. Msza żałobna o godzinie 13 w Katedrze Warszawskiej, a sam pogrzeb na Powązkach Wojskowych. Czy jednak Ratusz zezwoli na pochowanie wielkiego działacza na początku Alei Zasłużonych na Powązkach, zaraz obok Kuklińskiego, Kuronia, Kołakowskiego? Jak wynika ze słów jego córki, dziennikarki Agnieszki Romaszewskiej-Guzy, urzędnicy HGW robią problemy.
____

"quotNawet jeszcze i teraz nie jest pewne (w każdym razie tak wynikało ze słów urzędniczki z któ...
Strony: [1] 2 3 4 5 ... 19
Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.