* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Radość Żydów mesjańskich  (Przeczytany 1579 razy)

Offline Uczen_Sokratesa

  • UĹźytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 1217
Radość Żydów mesjańskich
« dnia: Październik 26, 2013, 21:36:09 »
Co się dzieje jak przekonujemy się że Bóg naprawdę jest ? Kiedy świat przestaje być dziwnym miejscem i jest do kogo się zwrócić w sprawach wykraczających  poza wszelkie ludzkie możliwości ? Przeżyłem taki czas . To niesamowita ulga i radość... Jak muszą czuć się jednak Żydzi, bezskutecznie czekający na Mesjasza od tysięcy lat, kiedy przekonują się że on już przyszedł i jest dla nich szczególnie bliski, bo również według ciała ? :))
Ich radość jest już przeogromna. To słychać w ich muzyce!
Zapraszam do wysłuchania playlisty.


Offline admin

  • Administrator
  • ****
  • *****
  • Wiadomości: 242
Odp: Radość Żydów mesjańskich
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 27, 2013, 04:42:03 »
Nawrócenie Żydów to znak czasów ostatecznych... Ci się nawrócili na jakiś nieokreślony odłam Kościoła. Właściwie tworzą coś oryginalnego, podobnego do znanych z Biblii grup judeochrześcijańskich. Dla nich lepiej tak niż jak trwają w judaistycznym zacietrzewieniu i odrzuceniu Zbawiciela, który już przyszedł.

Jednak w kwestii fizycznej sukcesji po starożytnych Żydach można mieć wiele wątpliwości, bo nawet sami przyznają, że to pochodzenie jest raczej tylko kulturowe.  Co ciekawe ci mesjańscy są bardziej surowi w ocenie i za prawdziwego Żyda uznają tylko takiego, który ma naprawdę żydowskie pochodzenie, a nie jest konwertytą. Z kolei Żydzi talmudyczni nie uznają tamtych uważając, że po przyjęciu chrześcijaństwa przestają być Żydami. Skomplikowane.

Tych naprawdę genetycznych Żydów może być dziś niewielu, a skoro już całkiem sporo należy do wspólnot judeochrześcijańskich, kto wie, czy właśnie na naszych oczach nie dokonuje się zapowiedź znaków czasów ostatecznych, czyli nawrócenie Żydów, przepowiedziane w Nowym Testamencie... I całkiem możliwe, że już się to dokonało...

Wszystkie inne znaki apokaliptyczne również na naszych oczach stają się widoczne. Oznacza to, że czas eschatologicznego powtórnego przyjścia Chrystusa, aby sądzić żywych i umarłych może nadejść w każdej chwili i lepiej abyśmy byli duchowo przygotowani jak pierwsi chrześcijanie śpiewający marana tha.

Marcin
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2013, 21:11:58 wysłana przez admin »

 


Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.