* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Stop obgadywaniu!  (Przeczytany 2747 razy)

Offline Puella Clara

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1353
Stop obgadywaniu!
« dnia: Październik 28, 2013, 21:31:05 »
____
Mów za plecami ludzi tyle,
ile miałbyś odwagę
powiedzieć im prosto w oczy.


Agnieszka Lisak
____
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2019, 09:05:29 wysłana przez admin »

Offline Puella Clara

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1353
Odp: Stop obgadywaniu!
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 25, 2013, 20:06:56 »
To bardzo pożyteczny aforyzm. Jeśli się człowiek stosuje do tej zasady, omija go wiele nieprzyjemności, bo co poniektórzy donoszą innym, co się o nich mówiło. :)

Myślę jednak, że są takie sytuacje, w których owszem, powiedziałoby się coś komuś prosto w oczy, ale nie za bardzo można, bo ten ktoś mógłby się zdenerwować, byłoby mu przykro lub nie ma do siebie dystansu i fatalnie znosi na przykład krytykę. Wtedy odczyta coś powiedzianego nawet w dobrej wierze jako frontalny atak. Ja osobiście, jeśli już muszę, staram się to robić łagodnie...

Ogólnie jednak obgadywać nie wolno! A już na pewno plotkować, obgadywać złośliwie i nie daj Boże - zmyślać.

 


Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.