* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Rosja podsłuchiwała uczestników szczytu G20  (Przeczytany 2372 razy)

Offline Puella Clara

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1353
Rosja podsłuchiwała uczestników szczytu G20
« dnia: Październik 31, 2013, 17:31:17 »

Fot. wolnapolska.pl
____Nie milkną echa amerykańskiej afery podsłuchowej PRISM, a dwa włoskie dzienniki - "Corriere della Sera" i "La Stampa" - piszą o aferze z udziałem rosyjskich służb. Gazety twierdzą, że uczestnikom szczytu G20 Rosjanie wręczyli ukryte w upominkach urządzenia szpiegowskie. Rosja oczywiście dementuje te informacje.

Podczas ostatniego szczytu G20 (5-6 września 2013, Sankt Petersburg) szefowie państw i rządów dostali od Rosjan oprócz zwykłych, także elektroniczne gadżety. Okazało się, że w rzeczywistości mogły one umożliwić gospodarzom dostęp do korespondencji mailowej i rozmów telefonicznych "obdarowanych". "Prezent" taki dostał m.in. Herman van Rompuy, stały przewodniczący Rady Europejskiej.
____

Van Rompuy i jego unijna delegacja, jak zwykle po powrocie z ważnych spotkań za granicą, poddani zostali procedurze „debriefingu" przez brukselskich speców, od kontrwywiadu. Pendrive'y i kabelki wzbudziły podejrzenia, więc przekazano je do analizy niemieckim służbom. Te wykryły, że oba gadżety wyposażone zostały dodatkowo w urządzenia i oprogramowanie, które przekazują informacje zawarte w komputerach i telefonach, jeśli je do nich podłączyć. Powiadomione zostały kontrwywiady wszystkich zainteresowanych krajów wraz z sugestią, by podjąć wszelkie możliwe środki bezpieczeństwa.

Szczyt G20 odbywał się w wyjątkowo napiętej atmosferze. USA szukały wówczas potencjalnych sprzymierzeńców w sprawie zbrojnej interwencji w Syrii. Oprócz przedstawicieli Stanów Zjednoczonych, Rosji i Unii Europejskiej w szczycie brali udział przywódcy Arabii Saudyjskiej, Argentyny, Australii, Brazylii, Chin, Francji, Indii, Indonezji, Japonii, Kanady, Korei Południowej, Meksyku, Niemiec, Republiki Południowej Afryki, Turcji, Wielkiej Brytanii i Włoch.

Rzecznik rosyjskiego prezydenta Dmitrij Pieskow w rozmowie z włoską agencją prasową ANSA zaprzeczył rewelacjom „Corriere della Sera" i określił je jako wyraźną próbę odwrócenia uwagi od prawdziwego problemu, czyli szpiegostwa uprawianego przez USA.

Francuski dziennik „Le Figaro" w ostatni piątek, cytując anonimowych dyplomatów i agentów kontrwywiadu, przestrzegał przed coraz większą aktywnością rosyjskiego wywiadu w Europie, która ich zdaniem zaczyna agresywnością i skalą przypominać to, co działo się w czasach zimnej wojny.
Wysłanniczka „Corriere della Sera" donosi z Brukseli, że miasto, gdzie siedzibę mają Unia i NATO, stało się ostatnio, po udzieleniu przez Moskwę azylu Edwardowi Snowdenowi, sceną prawdziwej „wojny szpiegów" Rosji i USA.

Europejskie media, m.in. brytyjski „Guardian", powołując się na źródła w kontrwywiadach, donoszą, że Rosja technologicznie, jeśli chodzi o szpiegostwo elektroniczne, wcale nie ustępuje Amerykanom. Posiada własną wersję programu PRISM, dzięki któremu amerykańska Agencja Bezpieczeństwa Narodowego podsłuchuje cały świat. Nazywa się SORM, a jego udoskonalona wersja ma być gotowa na igrzyska w Soczi, które Rosja z wielu powodów traktuje jako jedno z najpoważniejszych wyzwań dla swoich służb.

Wówczas zdaniem fachowców SORM będzie „PRISM-em na sterydach". Zdaniem jednego z nich, profesora Rona Deiberta z Uniwersytetu w Toronto, skala i cele działania rosyjskich służb wywiadu elektronicznego są bardzo podobne do tego, co robią Amerykanie.

Za rp.pl i niezależna.pl
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2013, 17:34:06 wysłana przez Puella Clara »

Offline admin

  • Administrator
  • ****
  • *****
  • Wiadomości: 242
Odp: Rosja podsłuchiwała uczestników szczytu G20
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 31, 2013, 18:23:24 »
Za bardzo znamy Moskali, żeby wątpić w taką wiadomość... Oni bez szpiegowania chyba nie umieli by żyć ;) Swoją drogą, może to ciekawy sposób na poprawienie statystyk zatrudnienia. Na papierze mniej bezrobotnych... Tylko niestety elektronicznych szpiegów jest tak wielu, że nawet małe portale notują regularne wizyty rosyjskich robotów, które wszystko chcą wiedzieć. Niejaki Yandex, który niby to ma być rosyjskim Google z wyjątkową gorliwością skanuje wszystko na co wpadnie. Więc można być niemal pewnym, że jeśli zechcą mogą się o nas dowiedzieć więcej niż tacy, co próbują zdobyć informacje w realu... Dzisiaj nie robią teczek w jakimś departamencie X, ale całą dokumentację wykonują maszyny. Decydent wpisuje tylko nazwisko i ma wszystko o człowieku.

Marcin
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2013, 20:50:22 wysłana przez admin »

Offline Puella Clara

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1353
Odp: Rosja podsłuchiwała uczestników szczytu G20
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 31, 2013, 19:05:48 »
No to pilnujmy się, Adminie :-X  ;)
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2013, 19:07:34 wysłana przez Puella Clara »

 


Poniżej przegląd wątków w tym dziale

Jeśli nie wyświetlają się filmy z YouTube, odśwież, wyczyść pamięć podręczną przeglądarki, sprawdź aktualność wtyczki Flashplayera :)
Maj 02, 2014, 14:47:00 wysłana przez Uczen_Sokratesa | Wyświetleń: 9102 | Komentarze: 0  Uwaga! Bardzo drastyczne obrazy, klip CNN

Islamskie Państwo w Iraku i Lewancie, terrorystyczna sunnicka organizacja, umieszcza zamordowanych przez siebie ludzi na krzyżu.
Uważają się za przedstawicieli Boga, a kto im się przeciwstawia zasługuje na najwyższą karę. Organizacja winna jest wielu zbrodni przeciwko ludzkości, masowych mordów chrześcijan, szyitów a nawet sunnitów z innych ugrupowań. Sytuację w Raggad, mieście opanowanym przez ISIS przedstawia film.

Informacje o grupie ( Wikipedia).

Islamskie Państwo w Iraku i Lewancie.Sztandar Islamskiego Państwa w Iraku
___
Islamskie Państwo w Iraku i Lewancie (ar.: الدولة الاسلامية في العراق والشام‎; "ad-Dawla al-Islāmiyya fi al-'Irāq wa-sh-Shām"; "Islamic State of
...
Kwiecień 23, 2014, 00:45:35 wysłana przez Uczen_Sokratesa | Wyświetleń: 4092 | Komentarze: 0


Po lewej zdjęcie z 2013 roku, po prawej w 1986. (CNN)

William James Vahey zaczął pracować jako nauczyciel 1972 roku i przyłapany na posiadaniu zdjęć nieprzytomnych chłopców w wieku 12 - 14 lat, przyznał,  że molestował dzieci przez całe życie dając im wcześniej tabletki nasenne.

Agentka  FBI w Houston Shauna Dunlap oświadczyła, że to może być przypadek absolutnego "rekordzisty" w liczbie molestowanych chłopców.Sprawa wyszła na jaw, kiedy Vahey zwolnił pokojówkę w ubiegłym roku za kradzież. Pokojówka zgłosiła się potem ze skradzionym pendrive zawierającym zdjęcia molestowanych dzieci do szkoły gdzie uczył - American Nicaraguan School. Okazało się, że jest tam ponad dziewięćdziesiąt zdjęć z datami od 2008 roku.

Vahey podróżował i uczył w wielu szkołach. Według FBI były to:

- American Nicaraguan School in Managua, Nicaragua (2013-2014)
- Southbank International School in London, United Kingdom (2009-2013)
- Escuela Campo Alegre in Caracas, Venezuela (2002-2009)
- Jakarta Internat...
Kwiecień 06, 2014, 19:28:56 wysłana przez Uczen_Sokratesa | Wyświetleń: 11456 | Komentarze: 10

Jest taki werset w Apokalipsie.
I sprawia, że wszyscy: mali i wielcy, bogaci i biedni, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na prawą rękę lub na czoło  i że nikt nie może kupić ni sprzedać, kto nie ma znamienia - imienia Bestii lub liczby jej imienia.
(Apokalipsa (Objawienie) 13:16, Biblia Tysiąclecia)
Totalitarne państwo Antychrysta pozbawia możliwości funkcjonowania w społeczeństwie wszystkich, którzy nie opowiedzieli się zdecydowanie za nim.
Największym przestępstwem jest być chrześcijaninem ...

Amerykańscy Geje zbliżają się do tego "ideału". Właśnie wymusili rezygnację Brendana Eich, nowego prezesa Fundacji Mozilla.Eich był twórcą języka javascript i z Fundacją Mozilli związany od początku. Był jej współzałożycielem w 1998 roku.
Na czym polegała jego zbrodnia?
Otóż przekazał na konto organizacji promującej pozostawienie nazwy małżeństwa dla par heteroseksualnych 1000 USD.
Referendum zostało wygrane ale Sąd uchylił jego wynik ...

Dlatego zdaniem totalitarystów z LGBT nie powinien mieć pracy!

W imieniu Fundacji samokrytykę godną stalinowskich czasów złożyła Michell Baker:

[img]http://news.bb...
Kwiecień 04, 2014, 18:27:50 wysłana przez Uczen_Sokratesa | Wyświetleń: 5538 | Komentarze: 0

Transkrypcja po angielsku.

Russian Ambassadors to meet Vladimir Putin's objectives on Ukraine within UN

Można posłuchać jak trudno im było przekonać nawet państwa afrykańskie do głosowania w ONZ  za aneksją Krymu przez Rosję.
Humor im dopisuje...
Zaczyna się od omówienia starań obu by ich afrykańscy gospodarze poparli Rosję. Udało się tylko w Zimbabwe. Tamtejszy ambasador zapowiada, że załatwi jeszcze uznanie Osetii i Abchazji. Obaj przeklinają często i kpią z ze strachu Europy przed dalszą agresją Kremla. Zapowiadają zajęcie Wenecji, Katalonii i zastanawiają się co zrobić z Rumunią i Bułgarią.
Czuć poczucie siły i szczerą pogardę dla Europejczyków.
Kwiecień 03, 2014, 04:30:39 wysłana przez Uczen_Sokratesa | Wyświetleń: 3663 | Komentarze: 0Wydawało się, że po  obrazach pokazanych przez przez satelity australijskie, chińskie i francuskie dużych obiektów w domniemanym rejonie upadku Boeinga, rozwiązanie jest blisko. Niestety wydobyte szczątki okazywały się śmieciami lub nawet martwymi stworzeniami morskimi. Praktycznie jedynym dowodem upadku MH370 do Oceanu  Indyjskiego są pingi wysyłane do satelitów Immarsat.Ping to tylko sygnał typu  jestem i odpowiedź słyszę. Taki uścisk dłoni automatycznych systemów bez wymiany informacji. Specjalistom z firmy satelitarnej udało się wydobyć dodatkowe informacje dzięki metodom stosowanym na przykład w astronomii. Wykorzystano zjawisko zmiany częstotliwości sygnału w zależności od prędkości wysyłającego fale, tak zwany efekt Dopplera.
Śladów samolotu szuka imponująca flotylla supernowoczesnych samolotów. a ostatnio nawet brytyjski atomowy okręt podwodny klasy Trafalgar z zaawansowanym technologicznie sonarem.
 Już wkrótc...
Strony: [1] 2 3 4 5 ... 8
Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.