* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Dzień Wszystkich Świętych to radosny czas  (Przeczytany 2237 razy)

trzynastka

  • Gość
Dzień Wszystkich Świętych to radosny czas
« dnia: Listopad 01, 2013, 02:00:29 »
_Idziemy na cmentarz po to, aby wielbić Pana Boga, za ten dar, tych wszystkich, którzy nas poprzedzili w drodze do niebieskiej ojczyzny. My się z nimi spotkamy. Dlatego na cmentarzu też należy zachowywać się radośnie - mówi ksiądz Mirosław Nowosielski, psycholog, wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, w rozmowie z Jarosławem Wróblewskim.
_
foto: calltoholiness.us

Przed nami dwa wspaniałe święta w Kościele.

Zwłaszcza, że świętych jest mnóstwo. Jak odprawiamy msze święte, to oni są obecni w liturgii. Widziałem obrazy umieszczane wokół ołtarza, na których były pełne tłumy świętych. To jest dzień bardzo radosny. To święto uwielbienia Boga za to, że odkupił nas z grzechów i możemy Go wielbić twarzą w twarz. Uroczystość Wszystkich Świętych o tym przypomina i my się do tych wszystkich świętych zwracamy. Idziemy na cmentarz właśnie po to, aby wielbić Pana Boga za ten dar, tych wszystkich, którzy nas poprzedzili w drodze do niebieskiej ojczyzny. My się z nimi spotkamy. Dlatego na cmentarzu też należy zachowywać się radośnie.
 
Radośnie?

Radośnie, bo to jest święte miejsce i miejsce wszystkich świętych. Nie tylko ma ziemię poświęconą, ale i uświęcone jest również ich obecnością. To jest powód do radości. Tego dnia należy się radować i zwracać z wieloma sprawami do świętych. Oni mogą się wstawiać za naszym zbawieniem - to jest naszym celem najważniejszym.

Co jeszcze wyróżnia dzień Wszystkich Świętych?

On nas oświeca. Ma blask. Przecież wówczas Mszę odprawiamy w białych szatach liturgicznych, a nie fioletowych. To jest pamiątka zmartwychwstania. My się radujemy tego dnia, bo zmarli przecież zmartwychwstają. Niedorzeczne jest więc obchodzenie innej rzeczy. Wszystkie Halloweeny to przy tym jakaś namiastka; jakby ktoś przyszedł do solenizanta, ale nie cieszył się jego obecnością, tylko urządził mu w pokoju obok dyskotekę. Ludzie niewierzący szukają może w ten sposób dla siebie radości, jej namiastki? To jest podobne do tego, że gdy obchodzimy dzień św. Andrzeja, to ludzie sobie wróżą z wosku.
 
To jest też czas, aby porozmawiać z dziećmi o ich patronach, o ich imionach?

Nawet z tymi, którzy nie mają imion świętych za patronów, tak jak ja. To są imieniny wszystkich, którzy odeszli – tak możemy mówić. Zapalamy znicze i one mają inny wymiar, przypominają świece na ołtarzu. To taki piękny czas łaski. Zapalanie zniczy zmarłym to radość, choć nie wiemy, którzy są z nich w niebie. W Apokalipsie jest opisany ich wielki tłum; tych, którzy opłukali swe szaty we krwi Baranka. Piękna jest ta uroczystość i jej teologia. Powiem, że też tego dnia w nieszporach bardzo odczuwam obecność świętych.
 
Modlitwa jest szczególnie potrzebna zmarłym?

Kościół następnego dnia wspomina wtedy wszystkich wiernych zmarłych. Modli się za nich i robi to zawsze, na każdej Mszy. Szczególnie tego dnia trwa w sznurze modlitwy za zmarłych i wyjednuje im życie wieczne.

Autor: Autor: Jarosław Wróblewski
Źródło: niezalezna.pl
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2013, 08:14:02 wysłana przez marylaossowska »

 


Poniżej przegląd wątków w tym dziale

Jeśli nie wyświetlają się filmy z YouTube, odśwież, wyczyść pamięć podręczną przeglądarki, sprawdź aktualność wtyczki Flashplayera :)
Kwiecień 23, 2014, 04:02:04 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 3088 | Komentarze: 1

__Rosyjska agencja ITAR-TASS podała we wtorek, że Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego (Rossielchoznadzor) może nałożyć embargo na dostawy owoców, warzyw i jagód z Polski ze względu na niezadowalający poziom bezpieczeństwa tych produktów. 
_

Powołując się na komunikat Rossielchoznadzoru rosyjska agencja pisze, że możliwość zakazu "jest związana z niezadowalającym zapewnieniem bezpieczeństwa fitosanitarnego polskich produktów ogrodniczych dostarczanych do Rosji". Agencja ITAR-TASS podaje, że według danych Rossielchoznadzoru polskie produkty "w wielu przypadkach" stanowiły zagrożenie dla zdrowia rosyjskich konsumentów "w związku ze znacznym przewyższeniem dopuszczalnych maksymalnych norm dotyczących zawartości pestycydów i obecności azotanów". Według tej agencji szef Rossielchoznadzoru Siergiej Dankwert zwrócił się do polskiego ministra rolnictwa Marka Sawickiego z prośbą o wydanie poleceń w celu zmiany na lepsze obecnej sytuacji.

Komunikat rosyjskich służb zapowiada, iż "brak działań zmusi Rossielchozn...
Puella Clara
Marzec 23, 2014, 22:54:06 wysłana przez Puella Clara
Wyświetleń: 3347 | Komentarze: 0


Kamil Stoch z Kryształowa Kulą. Fot. Grzegorz Momot
____Kamil Stoch już w piątek 21 marca zapewnił sobie pierwszą w karierze Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Dziś, po ostatnich w sezonie zawodach, które odbyły się w Planicy, dwukrotny polski mistrz olimpijski odebrał nagrodę.

W piątkowym konkursie w Planicy Stoch uzyskał w pierwszej serii 131,5 metra, co dawało mu szóste miejsce. Do prowadzącego Andersa Bardala tracił 4,1 punktu, wyprzedzali go także Andreas Kofler, Gregor Schlierenzauer, Peter Prevc i Severin Freund. W drugiej serii Kamil uzyskał 134 metry i awansował na czwartą pozycję.
____

W niedzielnym, ostatnim konkursie tego sezonu Pucharu Świata w Planicy Kamil Stoch w pierwszej serii prowadził po najdłuższym w konkursie skoku - 139 m! Po drugim skoku (136 m) ostatecznie zajął czwarte miejsce, do trzeciego Andersa Bardala tracąc zaledwie 0,1 punktu.  Na 13. pozycji znalazł się Piotr Żyła, zaś na 15. Maciek Kot. Na "pudle" uplasowali się kolejno Prevc, Freun...
Marzec 20, 2014, 13:07:32 wysłana przez Teofil | Wyświetleń: 2567 | Komentarze: 1

___
Na temat zagrożenia ze strony rosyjskiego reżimu wobec sąsiednich krajów wiemy już od czasu wojny gruzińskiej. Wtedy słowa Lecha Kaczyńskiego przestrzegające przed apetytami Rosji traktowane były jako przesadne panikowanie. Politycy PO, w naiwności uznali, że Rosja jest już niegroźna i można z nią budować normane stosunki. Ta polityka doprowadziła do zaniedbań prowadzących do praktycznego rozbrojenia poskich sił zbrojnych. Nawet katastrofa w Smoleńsku nie otrzeźwiła naiwnych polityków, którzy w imie nowej przyjaźni z Rosją nie chcieli zadawać niewygodnych pytań i uciszali, albo ośmieszali wszystkich, którzy podważali wygodną wersję rosyjską.

Taka polityka udawania, że się nie dostrzega zagrożenia sprawiła, że rządzący nie zrobili nic, aby wzmocnić polskie siły zbrojne, a wiele wskazuje na to, że wręcz znacznie je w tym czasie osłabili. Nie zwracali też uwagi na wyjątkowo agresywne i prowokacyjne manewry wojskowe przy polskiej granicy, podczas których wyraźnie ćwiczono atak na Polskę.

Dopiero kryzys ukraiński pokazał, że Rosja niczym kr
...
Puella Clara
Marzec 06, 2014, 16:09:47 wysłana przez Puella Clara
Wyświetleń: 3149 | Komentarze: 0

Serwery GTS Polska____Nie ma dowodów, że wybory w Polsce są fałszowane. Karty do głosowania są błyskawicznie niszczone, nie można więc dokonać żadnych weryfikacji. Centra obliczeniowe pracujące dla Państwowej Komisji Wyborczej są dla opinii publicznej czarną dziurą, a członkowie komisji uczą się demokracji od Rosjan, jeżdżąc do Moskwy na szkolenia. Prof. Krystyna Pawłowicz wystosowała do przewodniczącego PKW oficjalny list z pytaniami.____

"Nieważne jak kto głosuje, ważne kto liczy głosy" – mawiał z rozbawieniem Józef Stalin i był bardzo spokojny o wyniki wyborczych decyzji narodu radzieckiego. Instytucje, które mu to zapewniały przeniosły swoją ekspertyzę w wiek XXI. Przy czym nie tylko o Rosję chodzi.
Głosy w polskich wyborach formalnie liczy Państwowa Komisja Wyborcza, ale potem dane trafiają na serwery firmy rosyjskiej. Teoretycznie niezupełnie rosyjskie, bo GTS Polska i Internet Partners to firmy polskie, tyle że mają rosyjskich udziałowców i szefów z firmy-matki GTS, zatru...
Puella Clara
Luty 15, 2014, 15:38:45 wysłana przez Puella Clara
Wyświetleń: 4821 | Komentarze: 5


Zbigniew Romaszewski. Fot. Przemek Wierzchowski
____13 lutego w Warszawie w wieku 74 lat zmarł Zbigniew Romaszewski, legenda opozycji antykomunistycznej, działacz Komitetu Obrony Robotników i Solidarności, twórca podziemnego radia "Solidarność", wieloletni senator. Odszedł w pełni sił, w wyniku powikłań po zachłyśnięciu. Postać wielce zasłużona, nietuzinkowy polityk, który do końca bronił własnych przekonań, działał zgodnie z sumieniem, stawał po stronie pokrzywdzonych i angażował się w ważne sprawy.

Pogrzeb Zbigniewa Romaszewskiego odbędzie się w czwartek 20 lutego. Msza żałobna o godzinie 13 w Katedrze Warszawskiej, a sam pogrzeb na Powązkach Wojskowych. Czy jednak Ratusz zezwoli na pochowanie wielkiego działacza na początku Alei Zasłużonych na Powązkach, zaraz obok Kuklińskiego, Kuronia, Kołakowskiego? Jak wynika ze słów jego córki, dziennikarki Agnieszki Romaszewskiej-Guzy, urzędnicy HGW robią problemy.
____

"Nawet jeszcze i teraz nie jest pewne (w każdym razie tak wynikało ze słów urzędniczki z którą ...
Strony: [1] 2 3 4 5 ... 19
Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.