* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Edyta Górniak - "When You Come Back to Me"  (Przeczytany 2601 razy)

Offline Aniks

• Użytkownik
Edyta Górniak - "When You Come Back to Me"
« dnia: Październik 10, 2013, 20:21:27 »
"When You Come Back to Me" to drugi międzynarodowy singel Edyty Górniak, a pierwszy promujący jej album Edyta Górniak (1997). Teledysk do utworu był nagrywany w Londynie. Kiedy George Michael usłyszał tę piosenkę, był nią tak zafascynowany, że przesłał Edycie duży bukiet kwiatów z gratulacjami.

Edyta Gorniak - When You Come Back to Me
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2013, 18:44:44 wysłana przez Puella Clara »

Offline Puella Clara

• Moderator
Odp: Edyta Górniak - "When You Come Back to Me"
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 11, 2013, 19:35:09 »
Piękna muzyka, kawał mocnego głosu i fajny teledysk. Dzięki, Aniks, że przypomniałaś ten utwór :)
Nie dziwię się, że George Michael zwrócił uwagę na piosenkę i głos Edyty.
Zdecydowanie wolę Edytę Górniak z lat 90-tych niż w obecnym repertuarze. Tu mam jeszcze jeden międzynarodowy przebój tej artystki:

Edyta Górniak - One & One

Offline Aniks

• Użytkownik
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 14, 2013, 13:48:35 »
Piosenkę "One&One" słyszałam kilka razy w radiu, nie znając tytułu ani wokalistki. Prawdopodobnie była to wersja włoskiego DJ-a Roberta Milesa z wokalem Marii Nayler.
Dziękuję Tobie, Puello, że pokazałaś nam ją w wykonaniu Edyty Górniak. Jej ekspresja, skala i barwa głosu zdecydowanie bardziej mi się podobają! Piękne są też wstawki gitary hiszpańskiej i fajniejszy teledysk. :)

Autorami piosenki są Billy Steinberg, Rick Nowels oraz Marie Claire D'Ubaldo. Napisana była dla Edyty Górniak i nagrana przez nią na długo przed wydaniem jej pierwszego międzynarodowego krążka Edyta Górniak 1997. http://muzykoblog.blog.onet.pl/2010/05/13/ciekawostki-zz-top-e-gorniak-no-angels/. Zabolało mnie, że na świecie bardziej promowana była wersja włoska, wg mnie gorsza. Porównajcie, proszę, sami:

Robert Miles - One & One (Original Version) ft. Maria Nayler
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2013, 11:01:08 wysłana przez Aniks »

Offline Puella Clara

• Moderator
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 16, 2013, 17:33:03 »
Oj, zdecydowanie wersja Edyty Górniak lepsza! :)
Znalazłam jeszcze jeden międzynarodowy singiel Edyty pochodzący z 1997 roku - utwór "Anything". Teledysk do tego utworu jest bliźniaczą wersją teledysku do "One & One". Całkiem przyjemna piosenka :)

Edyta Gorniak - Anything

Offline łukasz_marek

• Użytkownik
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 25, 2013, 11:14:36 »
:) Fajne piosenki i świetne wykonanie. Zawsze doceniałem Edytę jako piosenkarkę, a "To nie ja byłam Ewą"  już na początku jej kariery pokazała, że wykonawczyni dysponuje niezwykłym głosem i obdarzona jest dużym telentem. Swoją drogą w Konkursie Eurowizji, choć to największy sukces polskiej piosenki (II miejsce), została skrzywdzona. Po prostu była najlepsza. Dziękuję Anix i Puello za ten muzyczny smaczek:)....tu zdecydowanie same plusiki:).....pozdrawiam !

Offline łukasz_marek

• Użytkownik
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 25, 2013, 11:30:38 »
« Ostatnia zmiana: Październik 25, 2013, 11:32:23 wysłana przez łukasz_marek »

Offline Aniks

• Użytkownik
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 26, 2013, 17:17:26 »
Ja też myślę, Łukaszu, że to bardzo niesprawiedliwe, że Edyta Górniak nie zajęła wtedy w Konkursie Eurowizji pierwszego miejsca. Należało jej się! Padły wówczas jakieś oskarżenia o plagiat pod adresem twórców piosenki "To nie ja byłam Ewą", a teraz inni artyści podbierają Edycie utwory dla niej pisane.

Edyta Górniak dysponuje świetnym głosem, ale wydaje mi się, że nadal nie jest on w pełni "zagospodarowany". Fajnie, że zamieściłeś jej występ z Eurowizji. To było wtedy nie lada przeżycie dla nas, Polaków! Dziękuje za miły komentarz i pozdrawiam :)

Offline Puella Clara

• Moderator
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 26, 2013, 18:37:35 »
O, tak! Występ Edyty Górniak w Konkursie Eurowizji był taki... inny od reszty wykonawców. Ta skromność, autentyczne przeżywanie utworu, potencjał, który było widać!

Tak zwany "minimalizm" w stylizacji i ekspresji charakterystyczny dla lat 90-tych w ogóle mi odpowiadał. Teraz jest zbyt dużo krzyku, ekstrawagancji i przerostu formy nad treścią w muzyce rozrywkowej, choć perły oczywiście nadal się zdarzają :)

Pozdrawiam, Łukaszu :)
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2013, 17:35:56 wysłana przez Puella Clara »

Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.