* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Nalewka cytrynowo-kawowa  (Przeczytany 1615 razy)

Offline marylaossowska

  • Maryla
  • ******
  • Wiadomości: 2240
Nalewka cytrynowo-kawowa
« dnia: Listopad 14, 2013, 07:40:25 »
_Nalewka cytrynowo-kawowa ma pyszny, niepowtarzalny smak i aromat.

SKŁADNIKI:

Ilość użytych cytryn zależy od tego, ile nalewki chcemy zrobić.
Na 1 cytrynę potrzebujemy 40 ziaren kawy, 125 g cukru oraz 250 ml wódki.
_

SPOSÓB WYKONANIA:

Cytryny sparzyć we wrzątku. W każdą naciąć nożem z ostrym czubkiem na tyle głęboko, by w ten otwór weszło całe ziarenko kawy. Naszpikowane kawą cytryny włożyć do słoja, wsypujemy cukier, wlewamy alkohol i mocno zakręcić.

Nalewka powinna stać w temperaturze pokojowej, w ciemnym miejscu minimum 2 miesiące. Przez pierwszy tydzień należy codziennie potrząsać słojem, by cukier dokładnie się rozpuścił.

Po 2-3 miesiącach dobrze odcisnąć cytryny, nalewkę przecedzić przez gazę i zlać do butelki. Nalewka jest gotowa do picia.

 


Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.