* Info

* Tematy

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Kluby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Krzysztof Krawczyk - 16 utworów - playlista nr2  (Przeczytany 852 razy)

Offline Aniks

• Użytkownik
Krzysztof Krawczyk - 16 utworów - playlista nr2
« dnia: Listopad 14, 2013, 16:18:03 »
Jakiś czas temu zamieściłam playlistę z utworami Krzysztofa Krawczyka. http://www.rzeczysedno.pl/index.php/topic,2132.0.html. Dziś zapraszam na ciąg dalszy :)
____Utwory w playliście nr2

1) "Jest taki dom, jak ten"
2) "Gdy nam śpiewał Elvis Presley"
3) "Byle było tak"
4) "Życie jak wino"
5) "Mijamy"
6) "Zanim ją spotkałem"
7) "Za Tobą pójdę jak na bal"
8) "O Tobie"
9) "Trudno tak" (ft. Edyta Bartosiewicz)
10) "Always On My Mind"
11) "Amore mio"
12) "A jednak mi Ciebie brakuje"
13) "Idę już"
14) "A wszystko te czarne oczy"
15) "Kiedy jestem znów sam"
16) "Parostatek"
____

Krzysztof Krawczyk urodził się w 1946 r. w Katowicach. Ten polski piosenkarz, gitarzysta i kompozytor, obdarzony charakterystycznym głębokim barytonowym głosem, karierę zaczynał w 1963 roku w zespole Trubadurzy. Od 1973 śpiewa solo. W repertuarze ma różnorodną muzykę: od popu poprzez rhythm & bluesa, rock and rolla, country, tango, kolędy, piosenki i pieśni religijne aż po dance, muzykę cygańską i biesiadną. Podziwiany jest za śpiew, improwizację i wspaniały kontakt z publicznością. Na koncie ma wiele duetów, olbrzymią ilość nagród oraz tras koncertowych w Polsce, Europie i USA.

Życiorys artysty jest niezwykle barwny, choć nie brak w nim i trudnych wydarzeń. Stracił ojca jako nastolatek i od tego momentu był zatwardziałym ateistą aż do 1982 roku, gdy jego obecna żona, Ewa, zaprowadziła go na mszę do kościoła w Chicago. Od tego czasu nastąpiła jego przemiana duchowa, znów zaczął wierzyć w Boga. W 1988 piosenkarz uległ wraz z rodziną poważnemu wypadkowi samochodowemu. Obecnie kontynuuje działalność artystyczną oraz prowadzi firmę zajmującą się organizowaniem imprez okolicznościowych.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2015, 16:54:00 wysłana przez admin »

Offline Aniks

• Użytkownik
Odp: Krzysztof Krawczyk - 16 utworów - playlista nr2
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 14, 2013, 16:20:00 »
Wywiad z Krzysztofem Krawczykiem przed koncertem w Gdyni, 10 listopada 2008:

Offline Puella Clara

• Moderator
Odp: Krzysztof Krawczyk - 16 utworów - playlista nr2
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 16, 2013, 16:48:47 »
Wspaniała playlista! Aniks, masz talent do układania z piosenek w playliście całych historii! :)
Najbardziej podoba mi się "Życie jak wino". Lubię też "Trudno tak", ale wszystkie utwory są ciekawe :)

Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.