* Info

* Tematy

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Kluby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Edyta Górniak - "Malagenia’93"  (Przeczytany 2528 razy)

Offline Aniks

• Użytkownik
Edyta Górniak - "Malagenia’93"
« dnia: Listopad 14, 2013, 16:26:15 »

Edyta Górniak - Malagenia '93
____
Utwór "Malagueña Salerosa" (także "La Malagueña") to znana piosenka meksykańska gatunku Son Huasteco lub huapango, aranżowana przez wielu wykonawców. Opowiada o miłości mężczyzny do pięknej Hiszpanki z Malagi.
Piosenka przypisywana jest Elpidio Ramírezowi i Pedro Galindowi, którzy wydali ją w 1947 r., jednak prawdopodobnie bazowali oni na znanych piosenkach ludowych z regionu La Huasteca.

Wśród polskich wokalistek, które zmierzyły się z tym utworem jest m.in. Edyta Górniak. Polski tekst napisała Ola Obarska.
____

Offline Aniks

• Użytkownik
Odp: Edyta Górniak - "Malagenia’93"
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 14, 2013, 16:27:56 »
Anna German zaśpiewała utwór "La Malagueña" po hiszpańsku:

Anna German - "Malagueña"

Offline Puella Clara

• Moderator
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 16, 2013, 16:43:15 »
Jakaż to piękna piosenka! Wysłuchałam jej dwa dni temu i wiele godzin brzmiała mi w uszach. Wykonanie Edyty Górniak jest bardzo fajne. Nie wydziwiała wtedy i potrafiła wspaniale oddać emocje bohaterki. Anna German też jest cudowna. Uczta dla uszu :)

Ponieważ utwór ten często jest wykonywany przez zespoły mariachi, chciałam zaprezentować też męską wersję. Znajdowałam różne nagrania: zespołów meksykańskich, rockowych, nawet Placido Domingo, jednak najbardziej interesujące wydało mi się wykonanie Czesława Niemena. Jest unikatowe, pochodzi pewnie z jakiegoś bardzo kameralnego koncertu. W przejmujący sposób artysta śpiewa o miłości mężczyzny do Malageniii...

Czesław Wydrzycki (Niemen) Magdalena (Malaguena)
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2013, 18:15:06 wysłana przez Puella Clara »

Offline Aniks

• Użytkownik
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 18, 2013, 13:17:32 »
To najpiękniejsza wersja "Malagenii", jaką słyszałam! Akompaniament samej gitary bardziej podkreśla subtelność wykonania piosenki przez Czesława Niemena. Czuje się tę miłosną nutę, płynącą z serca i duszy.
Kiedyś w wywiadzie jego śliczna żona, modelka Małgorzata Potocka-Niemen, powiedziała m.in. "On jest wielki!", czule głaszcząc go po ramieniu.

Dziękuję Ci, Puello, za umieszczenie tego klipu. Takiego Niemena nie znałam.

Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.