* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.
Ze względu na brak oznaczeń kategorii wiekowych w zamieszczanych materiałach z Youtube itp., aby chronić dzieci przed nieodpowiednią treścią, zalecamy rodzicom sprawdzenie dopuszczalnej kategorii wiekowej i samodzielne podjęcie decyzji. Dzieci zapraszamy do odwiedzenia działu:

Autor Wątek: Nadepnąłem kłamcom na odcisk  (Przeczytany 2433 razy)

Offline marylaossowska

  • Moderator
  • ******
  • Wiadomości: 2240
Nadepnąłem kłamcom na odcisk
« dnia: Listopad 15, 2013, 10:10:09 »
_Dziennikarze powinni zajmować się zdobywaniem informacji, a nie ich fabrykowaniem i niszczeniem ludzi. W Polsce przybiera to charakter patologiczny - stwierdził prof. Chris Cieszewski z University Of Georgia w wywiadzie dla tygodnika wSieci.
_

Naukowiec, który na podstawie drobiazgowej analizy zdjęć satelitarnych stwierdził, że smoleńska brzoza, o którą – według oficjalnej wersji – miał zahaczyć TU-154M nie została złamana 10 kwietnia 2010 r., ale co najmniej pięć dni wcześniej.

Najwyraźniej niektórym mediom nad Wisłą nie zależy na informowaniu, lecz manipulowaniu społeczeństwem. Nigdzie na świecie z tak drastycznym wypaczeniem roli mediów się nie spotkałem. Mogę mówić wręcz o socjopatii - gorzko konstatuje ekspert, który zamiast z rzeczowym podejściem do swoich badań spotkał się w Polsce z medialną propagandą.

W rozmowie z Markiem Pyzą profesor Cieszewski opowiada o tym, jak jego uczelnię zaatakowano lawiną oszczerstw: Wytworzyła się spora zawierucha, bo moi przełożeni nigdy się z czymś takim nie spotkali. Po powrocie będę musiał po kolei dementować różne dezinformacje i tłumaczyć zachowania, które Amerykanom trudno będzie zrozumieć. Oni nie są na to przygotowani. To inna kultura. Takie zachowania przenoszą się na opinie o Polsce. Wzmacniają wymowę tzw. polish jokes, w których przedstawia się Polaków jako półidiotów nieumiejących wkręcić żarówki, gdy jest ich mniej niż pięciu. To uwłacza każdemu Polakowi na świecie. Osobiście jest mi po prostu bardzo przykro, że istnieją tacy ludzie i takie organizacje, które dla swoich celów nie wahają się zbezcześcić opinii o własnym kraju. Tego nigdy w Polsce nie było, nawet za komuny. To musi być, i mówię to jako osoba prywatna, jakaś nowa generacja moralnego brudu.

Zapytany, czy po nagonce medialnej nie ma ochoty zostawić sprawy smoleńskiej, naukowiec odpowiada: Tak – jako pracownik UGA, ale nie jako prywatna osoba. Gdybym teraz miał to rzucić, w pewnym sensie wynagradzałbym nieuczciwość, a więc sam byłbym nieuczciwy; jakbym widząc gwałt na ulicy, nic nie zrobił, bo bałbym się ubrudzić garnitur. Będę jednak występował jako osoba prywatna, a nie profesor z konkretnego uniwersytetu. Nie chcę szkodzić uczelni i mieć udziału w przynoszeniu złej sławy Polakom. Choć szkoda, jaką już wyrządzono opinii o Polakach jest nie do naprawienia.

O reakcji zespołu Laska na jego referat profesor Cieszewski mówi: Pan Lasek wypowiadał się podobno o moich badaniach biorąc za „ekspertyzę” materiał anonimowego blogera. Myślałem, że każdy będzie tymi badaniami zainteresowany i wspólnie je popchniemy w jedną czy drugą stronę. Zamiast tego widzę dookoła wściekłe ataki. Jakbym nadepnął na odcisk ludziom próbującym coś ukryć.

Naukowiec stwierdził, że nie zgodziłby się zostać biegłym w śledztwie prokuratury wojskowej: Na początku bardzo chciałem współpracować z każdym. Jednak dziś wobec wrogości i kłamstw, ochota już mi przeszła. Mam też zastrzeżenia do funkcjonowania prokuratury, nie ufam jej. To, co śledczy zrobili ostatnio, uczestnicząc w prowokacji „Wyborczej”, aby publicznie szkalować wybitnych naukowców, prof. Biniendę i innych, jest nie tylko nieetyczne, ale wręcz sugeruje działanie na szkodę śledztwa. Wygląda na to, że prokuratura nie jest zainteresowana żadnym dochodzeniem i chce za wszelką cenę bronić przygotowanej dla niej wcześniej wersji. Co gorsza, popełnia występki przeciwko tym, którzy te próby podejmują. To gorsze niż to, co pamiętam z czasów PRL-u. Wtedy przynajmniej od czasu do czasu kogoś na pokaz wyrzucano za nadużycia. Dziś wszystko spływa jak woda po kaczce.

Cała rozmowa znajduje się w najnowszym wydaniu tygodnika "wSieci".

Źródło: wSieci


Offline Casper

  • UĹźytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 433
Odp: Nadepnąłem kłamcom na odcisk
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 18, 2013, 10:41:03 »
Nowa generacja moralnego brudu... Taka opinia profesora o mediach i ludziach aktualnie rządzących Polską jest bardzo trafna... Kłamstwa , nagonka medialna, naginanie działań policji i sądów. Polacy czas wreszcie tym ludziom powiedzieć: basta. Nie ma dla was miejsca u władzy.

 


Poniżej przegląd wątków w tym dziale

Jeśli nie wyświetlają się filmy z YouTube, odśwież, wyczyść pamięć podręczną przeglądarki, sprawdź aktualność wtyczki Flashplayera :)
Kwiecień 23, 2014, 18:48:14 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 17980 | Komentarze: 11

__Prorosyjscy separatyści ze wschodniej Ukrainy porwali pracującego dla telewizji informacyjnej Vice News amerykańskiego dziennikarza Simona Ostrovsky'ego. Od wielu tygodni reporter relacjonował kryzys na Krymie i we wschodniej Ukrainie.

Kolejne odcinki jego reportaży zatytułowanych "Russian Roulette" umieszczaliśmy na portalu: http://www.rzeczysedno.pl/index.php/topic,4254.0.html

Na zdjęciu po lewej zrobionym 13 kwietnia, reporter Simon Ostrovsky stoi obok zamaskowanego i uzbrojonego separatysty prorosyjskiego przed budynkiem milicji w Słowiańsku, 25 km od ukraińskiej granicy z Rosją. 
_
foto: Efrem Lukatsky/The Associated Press

...
Kwiecień 12, 2014, 21:28:55 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 3170 | Komentarze: 1

__Pytanie o wolność mediów spotyka się w dzisiejszej Rosji z uśmieszkiem. Jeśli rozmawiasz ze zwyczajnym Rosjaninem będzie to uśmiech sceptycyzmu: "Wolność mediów? Wolność słowa? Nie bądź durny, nie ma czegoś takiego". Jeżeli rozmawiasz z dziennikarzem, szczególnie tym z prowincji, pracującym w państwowych mediach, uśmiech jest smutny i podszyty goryczą. Kryją się pod nim utracone zawodowe ideały i niemożność pisania o istotnych dla społeczeństwa sprawach, frustracja z powodu cenzury, wstyd ulegania nieustannej samocenzurze. Rosyjskie media technologicznie wkraczają w XXI wiek, ale telewizja cyfrowa, internetowe media czy błyszczące okładki czasopism ale mają bardzo mało wspólnego z wolnością słowa.
_

Dziennikarstwo w Rosji przeżywa poważny kryzys. Za...
Kwiecień 08, 2014, 22:04:51 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 3613 | Komentarze: 2

Film jest echem podróży do Polski, zarejestrowanym okiem kamery Maggie Okulskiej. Oto jej reminiscencje z wędrówki po naszym kraju:

"Droga Polsko! Co za wibracje!
Żyjemy w dziwnym świecie, nie uważasz? Każdy z nas ma własne opinie na temat innych krajów, nacji, języków… i większość z nich pochodzi z tego co “ktoś powiedziałâ€ lub “gdzieś to usłyszałem” - a nie z własnego doświadczenia. Podróżując po świecie, spotykałam się z wieloma różnymi opiniami o Polsce (o “mnie” jako Polce) - negatywnymi i pozytywnymi. Urodziłam się w Krakowie, jednak od dziecka przemieszczałam się i mieszkałam w wielu miejscach. Osobiście, widzę siebie jako obywatelkę świata. Zatem postanowiłam na własne oczy zobaczyć, a także zdokumentować - jak jest obecnie w Polsce? Mianowicie, w 2012 spakowałam moją kamerę i wyruszyłam do Polski. W ciągu 2-tygodni przejechałam ponad 1120 km pociągiem, od morza do gór. Odwiedziłam duże miasta jak Gdańsk, Kraków, Warszawa;
...
Kwiecień 08, 2014, 21:21:28 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 7893 | Komentarze: 18

_Wstrząsający artykuł Piotra Lisiewicza o genezie katastrofy smoleńskiej, zacieraniu śladów i przywracaniu Polakom godności. Artykuł poniższy został opublikowany w Gazecie Polskiej.

Jako dopełnienie artykułu Lisiewicza gorąco polecam film Anity Gargas Anatomia Upadku.

Obie części filmu można obejrzeć tutaj: http://www.rzeczysedno.pl/index.php/topic,4372.msg7380.html#msg7380
_
foto: Filip Klimaszewski/Agencja Gazeta

Anatomia zbrodni - no to opowiem Wam, co zdarzyło się w Smoleńsku

Pijany Wania z zepsutym traktorem słuchający ruskiego disco, zdolny do bezmyślnej brutal
...
Kwiecień 08, 2014, 20:00:50 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 3721 | Komentarze: 0

Rosyjska propaganda próbuje przekonywać cały świat, że mieszkańcy wschodniej Ukrainy są bardzo pro-rosyjscy. Kibice dwóch rywalizujących ze sobą klubów z tej części Ukrainy - Metalista Charków i Szachtara Donieck WSPÓLNIE pokazali co naprawdę myślą o Władimirze Putinie. Interesujące, jak ich wspólna przyśpiewka "Putin ch..." spodobała się władzom na Kremlu :) Okazuje się, że nie tylko w Polsce kibice piłkarscy są patriotami.Źródło: http://censor.net.ua/video_news/279777/lozung_putin_hulo_stanovitsya_lyubimoyi_krichalkoyi_ukrainskih_futbolnyh_fanov_video
Strony: [1] 2 3 4 5 ... 35
Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.