* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Jak niszczony jest polski kod kulturowy  (Przeczytany 3527 razy)

Offline marylaossowska

 • Maryla
 • ******
 • Wiadomości: 2240
Jak niszczony jest polski kod kulturowy
« dnia: Listopad 16, 2013, 11:08:04 »
Kult Tęczy, pomimo histerycznych apeli GW i zaklęć celebrytów, rozwija się dość niemrawo. Według doniesień PAP, na wczorajszym obrzędzie  nowej świeckiej religii tęczoizmu, czyli masowym całowaniu się pod konstrukcją przypominającą kratkę ściekową, pojawiło się kilkanaście osób. Poza nimi, uczestnikami byli głównie policjanci i dziennikarze telewizyjni. Natomiast, rzecz jasna, w relacjach GW, TVN i TVP (powtórzonych przez wp.pl i onet) osób tych było "kilkaset"...czemu jednak zupełnie przeczą opublikowane zdjęcia. Najwyraźniej Polacy nie garną się do tych "nowych, świeckich tradycji" rodem prosto z "Misia" Barei.

Warto przy okazji przypomnieć, że w czasach stalinowskich, za Bieruta, władze także próbowały zasłaniać Plac Zbawiciela ze stojącym tam kościołem. W tym właśnie celu powstał Plac Konstytucji i wieżowiec MDM. Za rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz powstała tam kiczowata Tęcza.


Happening "Niewzruszeni! Całujemy się pod tęczą" 15 listopada 2013
foto: PAP/Jakub Kamiński

Nie omieszkała wypowiedzieć się twórczyni tęczy Julita Wójcik. Dowiedzieliśmy się od niej, że miasto powinno wykładać po kilkadziesiąt tysięcy na każdorazowe odtworzenie instalacji, chociaż brakuje pieniędzy na np. przedszkola, bo "sztuka nowoczesna musi mieć swoje miejsce". Z wypowiedzi prezydent Warszawy wynika, że tęcza będzie odbudowywana, jeśli zajdzie potrzeba "choćby i tysiąc razy". Jak łatwo wydaje się pieniądze z nie swojej kieszeni...każdorazowo miasto wydaje na renowację kiczowatej konstrukcji prawie 70 tys. złotych. A pomoc dla ofiar wybuchu gazu w Jankowie Przygodzkim wynosi 6 tys. złotych...

Relacje z tęczowego obrzędu pojawiły się we wszystkich mediach głównego nurtu, i obserwując je, przypomniałam sobie o zdarzeniu sprzed raptem kilku dni, które zostało przez nie całkowicie pominięte, chociaż zgromadziło o wiele liczniejszą grupę ludzi. 6 listopada pod warszawskie Centrum Sztuki Współczesnej, przybyły tłumy ludzi, by zaprotestować przeciwko skandalicznej profanacji krzyża na ekspozycji CSW, ale żadna telewizja o tym zdarzeniu nie wspomniała: http://www.stefczyk.info/wiadomosci/polska/protest-przeciw-profanacji-krzyza,8993987830


Protest pod Centrum Sztuki Współczesnej 6 listopada 2013

Jak niszczony jest polski kod kulturowy

Tęczoizm można sobie wykpiwać, tak samo jak morzeła z czekolady i różowe baloniki, które zamiast polskiej biało-czerwonej zafundował nam prezydent Komorowski na inne święto narodowe, Dzień Flagi. Tęcza sama w sobie to jedynie kiczowata konstrukcja, podobna w swej wymowie do misia ze słomy z filmu Barei, ale tego co symbolizuje już lekceważyć nie można. W Tęczy jest aspekt bezpośredniego uderzenia w wartości, które pozwoliły nam przetrwać jako naród najgorsze czasy. Zlokalizowanie instalacji na Placu Zbawiciela ma aspekt celowo bluźnierczy, tak samo jak film Jacka Markiewicza w Centrum Kultury Współczesnej, przedstawiający nagiego mężczyznę, który genitaliami ociera się o Chrystusa na krzyżu.

Konflikt jest celowo generowany wokół miejsc i przedmiotów symbolicznych dla chrześcijaństwa i polskości. Czy chodzi o bluźnierstwa przeciwko symbolom chrześcijaństwa czy po prostu znakom pamięci, jak miało to miejsce na Krakowskim Przedmieściu, gdy prezydent Komorowski swoim wywiadem doprowadził do eskalacji wydarzeń zakończonej publicznym znieważeniem krzyża, niespotykanym w polskiej historii - nawet podczas najgorszych represji stalinizmu.

W jakim celu generowany jest konflikt? Pierwsza nasuwa się prosta odpowiedź - medialne ośmieszenie protestujących. Pokazanie ich w karykaturalnym świetle - precyzyjnie wybranych ujęciach, wyrwanych z kontekstu słowach, sprytnie skadrowanych zdjęciach, by w świat poszedł przekaz, że to jedynie garstka oszołomów wymachująca jakimiś kulfonami na tekturze i gadająca banialuki. Z tego właśnie powodu Marsz Niepodległości otoczony jest skrajną niechęcią mediów głównego nurtu. Z tego właśnie powodu nie przebija się w meanstreamowych mediach prawdziwy obraz Marszu, a pokazywane są jedynie chuligańskie burdy- nie wiadomo czyjego tak naprawdę autorstwa - gdzieś na  obrzeżach Marszu. Nie da się bowiem przedstawić kilkunastu tysięcy młodych ludzi z polskimi flagami w dłoniach jako garstki moherowych oszołomów. Wobec nich zastosowano więc inną narrację...Faszyści. Chuligani. Bandyci.

Marsz Niepodległości 2013 - Warszawa
_
Taki był PRAWDZIWY obraz Marszu Niepodległości 11 listopada 2013.
_

W generowaniu konfliktu jest jednak o wiele głębsza taktyka. Wszystkie media głównego nurtu w Polsce od wielu lat wykrzywiają rzeczywistość społeczną i polityczną na lewą stronę. Ponieważ większość ludzi preferuje spokój i nie lubi skrajności, bo "przecież nie wiadomo, kto ma rację" - poprzez wieloletnią obróbkę medialną Polacy każdy protest, każdą zdecydowaną wypowiedź lub działanie zaczęli odbierać jako skrajne, ekstremistyczne. W ten sposób każdy atak na tradycyjne wartości - znieważanie krzyża,  obsceniczne marsze i przedstawienia teatralne - są uznawane za normę, ale protest przeciwko nim jest już ekstremizmem.

Nie łudźmy się - jako naród jesteśmy w stanie wojny kulturowej wydanej przez ludzi, którzy za wszelką cenę chcą zniszczyć tradycyjny, polski kod kulturowy, aby Polska w jej dotychczasowym kształcie przestała istnieć.

 
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2013, 07:09:39 wysłana przez marylaossowska »

Offline marylaossowska

 • Maryla
 • ******
 • Wiadomości: 2240
Odp: Nowa świecka religia - tęczoizm i marsz Antify
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 16, 2013, 11:51:29 »
Nowa świecka religia - tęczoizm powstała, gdy metalowa konstrukcja na Placu Zbawiciela w Warszawie została spalona w dniu 11 listopada. Zamordowana przez faszyzm Tęcza stała się celem pielgrzymek celebrytów. Jak w jerozolimską ścianę płaczu czciciele Tęczy, m.in. Monika Olejnik, Edyta Górniak, Michał Piróg, Katarzyna Zielińska wpinali kwiaty i karteczki z egzorcyzmami antyfaszystowskimi. Co na karteczkach? "wszyscy jesteśmy tęczą", "nie spalicie nas wszystkich", "moje marzenia legły w gruzach", "tej nocy byłem zmuszony zweryfikować moje poglądy na temat ludzkości”; „zobaczyłem zło, jakiego nigdy wcześniej nie widziałem”. Ambasador Szwecji, Staffan HerrstrĂśm, który od wielu lat udziela się jako obrońca praw gejów i lesbijek, na Grobie Nieznanej Tęczy złożył kwiaty.


foto: Twitter/ambasador Szwecji przy resztkach tęczy

A wczoraj pod obiektem kultu nowej sekty odbyła się promowana przez "Gazetę Wyborczą" akcja "Niewzruszeni! Całujemy się pod tęczą". Kicz? Groteska? Oczywiście. Ale przecież żyjemy w czasach jakby prosto ze scenariusza Barei!

Jak zwykle, istnieje także bardzo pragmatyczna strona każdego kultu...Na tęczoiźmie zarabia członkini warszawskiej Platformy Obywatelskiej. Firma JMS Maciej Skrobski, która zajęła się renowacją spalonej instalacji „Tęcza” na stołecznym pl. Zbawiciela, zainkasuje z miejskiej kasy ponad 64 tys. zł. Do realizacji inwestycji firma ta zatrudniła projektantkę Małgorzatę Popis, która jest członkiem PO w Warszawie.


Podczas happeningu oprócz kwiatów w tęczę wkładane były gejowskie flagi
foto: Jakub Kamiński/PAP

Wczoraj odbył się też marsz Antify na trasie wiodącej spod pomnika Kopernika pod Tęczę. Według służb porządkowych w marszu uczestniczyło ok. 2 tysiące osób. Nie sposób oprzeć się skojarzeniom z czasów PRL. Po proteście robotników w Radomiu w czerwcu 1976 roku, władze komunistyczne zorganizowały wiec na stadionie klubu sportowego Radomiak, potępiający robotnicze wystąpienia. Rzecz jasna, oficjalnie wiec był "całkowicie spontaniczny" i zorganizowany przez "oburzonych obywateli". Protestujących robotników zwyzywano od warchołów, wichrzycieli, chuliganów, a transparenty głosiły hasła "Wraz z partią przeciw warchołom", "Mówimy stop wichrzycielom". Historia zakręciła koło i wczorajszy marsz Antify do złudzenia przypomina wiec z radomskiego stadionu...DĂŠjĂ  vu - na lewackich transparentach znowu hasła "Razem przeciwko nacjonalizmowi", "Dość terroru Marszu Niepodległości".


Marsz lewackiej Antify 15 listopada 2013

« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2013, 05:43:28 wysłana przez marylaossowska »

Offline Cytaty

 • UĹźytkownik
 • ***
 • Wiadomości: 85
Odp: Nowa świecka religia - tęczoizm i marsz Antify
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 16, 2013, 11:59:28 »
Rozgrzani prokuratorzy i sędziowie, jak mawia prezydent Komorowski, w sprawie zamieszek 11 listopada działają błyskawicznie. Sąd rejonowy w Warszawie wydał już siedem wyroków skazujących dwa dni po Marszu Niepodległości. Cztery osoby zostały skazane na 3 miesiące pozbawienia wolności. (Zadziwiające, że BEZ ZAWIESZENIA! Wyroki bez zawieszenia sądy dają bowiem z reguły w warunkach recydywy. Jak widać słowa min. Sikorskiego "idziemy po was" działają już w praktyce) Jedną osobę skazano na 6 miesięcy pozbawienia wolności w warunkowym zawieszeniu kary na 3 lata, jedną na karę ograniczenia wolności, a ostatnią na karę grzywny.

Ciekawe czy ci rozgrzani prokuratorzy zajmą się równie byłyskawicznie (o ile w ogóle kiedykolwiek się zajmą) groźbami, które rozsyła Antifa: „Wydarzenia z 11 listopada 2013 pokazały że kibice Legii nie są w stanie zapanować nad grupką terroryzujących ich faszystów. Oświadczamy że w związku z tym zmianie ulegają zasady gry w Warszawie. Od dziś każdy podejrzany typ w szaliku Legii na ulicach Warszawy jest narażony na to że zostanie bez ostrzeżenia pocięty kosą albo poważnie okaleczony w inny sposób. Warszawiacy nie będą tolerować faszyzmu w swoim mieście. Jeżeli trzeba będzie was wszystkich wymordować nie zawachamy się żeby to zrobić. Do zobaczenia. ANTIFA WARSZAWA” (pisownia oryginalna). Mail o takiej treści otrzymali od aktywistów lewicowej Antify członkowie kilku grup kibiców klubu piłkarskiego Legia Warszawa. Za:http://niezalezna.pl/48333-dzialacze-lewackiej-antify-groza-bedziemy-was-mordowac-na-ulicach


 
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2013, 12:05:53 wysłana przez Cytaty »

Offline Puella Clara

 • Moderator
 • *****
 • Wiadomości: 1353
Odp: Nowa świecka religia - tęczoizm i marsz Antify
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 16, 2013, 15:38:06 »
Tęczoizm, świetna nazwa. Ta maskarada byłaby nawet śmieszna, gdyby nie kryło się za nią coś, co zabawne nie jest. Odpolszczające i dechrystianizujące działanie mediów oraz władz przybiera na sile. Jakby ciągle testowali, na ile Polacy są już zmienionym narodem. Mało ludzi przyszło całować się pod tęczą, to dobrze. Tak, jak z zażenowaniem ludzie patrzyli na czekoladową pokrakę mającą imitować orła w czasie różowego marszu 2 maja, w Dniu Flagi Narodowej. Może jest nadzieja, że i tym razem naród nie da się złamać. Trzeba jednak głośno wołać, bo w końcu ludzie dadzą się otumanić...

Byłam przerażona, czytając artykuł, do którego podałaś link, Marylo. Nie wiedziałam o tym obrzydliwym zbezczeszczeniu Krzyża na wystawie w Centrum Sztuki Współczesnej. Toż to podpada co najmniej pod kilka paragrafów! Czy "artysta" wyląduje w sądzie? Na pewno nie...

Spłonęła tęcza - "dramat narodowy".
Podpalane są krzyże (kościół pod wezwaniem Dzieciątka Jezus w Warszawie) lub profanowane, jak np. podczas Przystanku Woodstok, niszczone miejsca kultu religijnego, palone godło narodowe (na drzwiach biura poselskiego Bartosza Kownackiego) - "nic właściwie się nie stało".
Nie pamiętam, czy sprawa sprzed kilku lat z flagą biało-czerwoną w psiej kupie miała w końcu finał sądowy.

Pieniądze na odbudowanie tęczy Ratusz wyłoży, a jakże, po tysiąckroć. Blogger Ewaryst Fedorowicz był 11 listopada na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach, zarząd nad którym i opieka spoczywa na warszawskim Ratuszu. Zrobił zdjęcie kwatery żołnierzy poległych w 1939 roku:


Kwatera żołnierzy poległych w 1939 r. (Wojskowe Powązki w Warszawie)

Tak to komentuje:
"Skandaliczny stan tych nagrobków (i bez tego skromnych, żeby nie powiedzieć – nędznych) jest obrazem i wynikiem stosunku do nich władz stolicy. Tych samych władz, które zadeklarowały właśnie przyznanie po raz kolejny kwoty 70 tys. zł na odbudowę łatwopalnego badziewia (moja opinia – moje prawo: badziewia), czyli „tęczy” na Placu Zbawiciela. Ciekawe, ile takich nagrobków można by za te wydawane raz po raz na „tęczę” 70 tysięcy złotych odrestaurować, a choćby tylko oczyścić? Bo z nagród poprzyznawanych przez HGW swoim  urzędnikom, to pewnie wszystkie i po to wielokroć. Hańba! Granda! Wstyd!"

Offline Puella Clara

 • Moderator
 • *****
 • Wiadomości: 1353
Odp: Nowa świecka religia - tęczoizm i marsz Antify
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 16, 2013, 15:47:51 »
Zastanawiam się, jaka jest różnica między antyfaszyzmem w wykonaniu Antify a faszyzmem i właściwie poza zdefiniowanym wrogiem nie widzę żadnej. A już z pewnością paradoksalnie brzmi napis na niesionym przez nich transparencie podczas marszu 15 listopada "Ulice wolne i bezpieczne" w zestawieniu ze słowami z maila rozsyłanego przez Antifę:
"Od dziś każdy podejrzany typ w szaliku Legii na ulicach Warszawy jest narażony na to, że zostanie bez ostrzeżenia pocięty kosą albo poważnie okaleczony w inny sposób. [...] Jeżeli trzeba będzie was wszystkich wymordować nie zawachamy się żeby to zrobić. Do zobaczenia. ANTIFA WARSZAWA" (pisownia oryginalna)

Co pisały media o zadymie 11 listopada na ulicy Skorupki, kiedy to lewacy rzucali koktajlami Mołotowa z dachu?
"Wielka rozróba w stolicy rozpoczęła się od ataku kilkudziesięciu zamaskowanych chuliganów na squat przy ul. Skorupki. W miejscu tym, nazywanym „Przychodniąâ€, oprócz członków antyfaszystowskiego ruchu Antifa, mieszkają także kobiety i dzieci. (Fakt.pl)

Nikt nie przypomniał jednak, że od wiosny 2012 roku, Antifa zajmuje bezprawnie budynek po byłej przychodni gruźliczej przy ul. Skorupki. Że w wyniku starć ranni zostali policjanci wysłani do ich usunięcia. Że w "Przychodni i "Syrenie", budynkach należących do miasta, te dzieci wegetują na co dzień bez wody, prądu, gazu, pośród burd i alkoholowo-narkotykowych libacji.
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2013, 16:13:19 wysłana przez Puella Clara »

Offline Cytaty

 • UĹźytkownik
 • ***
 • Wiadomości: 85
Odp: Jak niszczony jest polski kod kulturowy
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 19, 2013, 02:43:19 »
Z tęczą należałby zrobić tak:
Mieszkańcy Placu Zbawiciela i okolicy powinni złożyć wniosek do Wydziału Architektury Urzędu Miasta Warszawa o wydanie nakazu rozbiórki tej tęczy jako obiektu budowlanego. Uzasadnienie: Obiekt przez samo swoje istnienie tworzy zagrożenie dla zdrowia i życia okolicznych mieszkańców. Zagrożenie to polega na niustawicznym przymusie oddychania trującymi wyziewami z płonącej tęczy. Są one nie tylko trujące, ale i rakotwórcze. Tęcza była podpalana cztery razy i ewidentnie służby miejskie nie są w stanie zagwarantować, że nie zostanie podpalona ponownie.

Aby zdopingować Wydział Architektury, żeby niezwłocznie pospieszył z taką właśnie decyzją, należy złożyć jednocześnie doniesienie do Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście na Wydział za umyślne zaniedbanie służbowych obowiązków poprzez stwarzanie ustawicznego zagrożenia dla kilku tysięcy okolicznych mieszkańców. Gwaratowane, że najdalej za miesiąc, dwa sprawa Tęczy zostałaby definitywnie i trwale rozwiązana.
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2013, 05:37:57 wysłana przez Cytaty »

Offline Teofil

 • Administrator
 • ****
 • *****
 • Wiadomości: 561
Odp: Jak niszczony jest polski kod kulturowy
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 19, 2013, 03:02:04 »
Ja bym sprawdził, czy obiekt ma wszystkie pozwolenia budowlane, ponieważ jako stała instalacja takich rozmiarów powinien mieć zgodę i ekspertyzy bezpieczeństwa, straży, bhp,  pozwolenie konserwatora zabytków. To prawdopodobnie nie było przez nikogo ustalone, jest samowolą. Warto by sprawdzić również zgodność z prawem decyzji o odbudowie tej tęczy. Kto i na jakiej podstawie prawnej to zrobił. Czy prezydent miasta może podejmować taką decyzję wobec obiektu, który nie jest zabytkiem (co najmniej 50 lat musi mieć budynek, żeby go uznać za zabytkowy), ani obiektem sakralnym. Kto jest właścicielem?

Jeśli zwykły obywatel chce wybudować coś nawet na swojej posesji, musi mieć zgodę bardzo wielu osób, a tu w centrum Warszawy w ważnym miejscu, jakaś mało znana artystka zrobiła sobie tęczę na kratownicy stalowej (na to są bardzo restrykcyjne przepisy i pozwolenia, projekt musi być wykonany przez konstruktora z uprawnieniami). To jest poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi. Po pożarze to powinno być ogrodzone i rozebrane, bo nie wiadomo czy spawy nie puściły. Ci co się tam całowali narażali zdrowie i życie.
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2013, 03:10:45 wysłana przez Marcin »

Offline Uczen_Sokratesa

 • UĹźytkownik
 • *****
 • Wiadomości: 1217
Odp: Jak niszczony jest polski kod kulturowy
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 19, 2013, 06:03:40 »
Marylko, napisałaś samą prawdę ... Polsce wypowiedziana jest wojna. Miejscowi lewacy i geje są jak zwykle tylko narzędziem w ręku  kogoś o wiele groźniejszego.
Ludzi, którzy chcą rządzić światem bez konkurencji ze strony patriotów, ludzi wierzących, a nawet mających jasną świadomość płci.
Kościół jest niezależny, dlatego  media niszczą jego autorytet opisując prawdziwe lub nie, akty upadku jego kapłanów. Coś niestety normalnego w wielkim skupisku ludzi. Matematycznie opisuje to prawo wielkich liczb Bernoulli 'ego. Tam gdzie jest wiele prób, pojawiają się przypadki mało prawdopodobne. W Kościele pedofilia jest mało prawdopodobna, bo w jego systemie wartości to straszliwe przestępstwo i grzech. Mimo to w wielkim skupisku kapłanów znajdą się też i pedofile, bo niestety taka jest natura ludzka. Pokazują to zresztą badania. O wiele bardziej prawdopodobna jest pedofilia w środowiskach bliskiej rodziny potencjalnych ofiar oraz wśród bi i homoseksualistów. Także wśród lewaków, bo oni często uważają granice wieku "legalnego" współżycia  za zbyt wysoką i tylko formalnie obowiązującą. Znany jest przypadek Daniela_Cohn-Bendita: „seksualność dziecka jest czymś wspaniałym” i „uczucie rozbierania przez 5-letnią dziewczynkę jest fantastyczne, bo jest to gra o absolutnie erotycznym charakterze”.
Nowi władcy świata chcą być jednocześnie jego kapłanami. To oni wypisują swoje dziesięć przykazań ...

Kiedy władza polityczna, władza medialna, władza sądownicza i kapłańska będzie w jednych rękach, nastąpić może tylko jedno - czas straszliwej dyktatury.
Mieli złudzenia komuniści , że władza partii komunistycznej przyniesie pokój i rozwój gospodarczy. Stalin pokazał takim ludziom czym jest idea dania nieograniczonej władzy jednej partii.
Nie inaczej będzie teraz. Każdy kto pomaga nowej kaście przejąć władzę nad światem, buduje świat terroru jakiego do tej pory jeszcze nie było ...
On już się rozwija. Na razie od  stygmatyzacji i wykluczenia medialnego, ale ludzie już tracą pracę za "wypowiedzi homofobiczne" na Twitterze czy Facebooku. Facebook usunął post naczelnego "Gościa Niedzielnego" o chrześcijańskim spojrzeniu na homoseksualizm i cenzuruje wypowiedzi uczestników. Dalej będą uchwalane prawa karzące więzieniem za cytowanie biblijnego podejścia do homoseksualizmu.  Bezczelni kłamcy mówiący teraz o "tolerancji" już przekonują, że prawa człowieka  są wyższe od wolności religijnej i za "mowę nienawiści", czyli wyznawanie swojej wiary trzeba karać. Lada moment okaże się że medialny terror jednak nie wszystkich zastraszył i zaczną się fizyczne prześladowania ... Witajcie w świecie Apokalipsy...

 
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2013, 07:14:48 wysłana przez marylaossowska »

Offline marylaossowska

 • Maryla
 • ******
 • Wiadomości: 2240
Odp: Jak niszczony jest polski kod kulturowy
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 19, 2013, 08:01:05 »
Co prawda różnimy się Filozofie w kilku aspektach, ale w wielu myślę masz rację...Czasem chciałoby się krzyczeć z bezsilności! W innej kulturze, w innym czasie taki krzyk doskonale oddał Orhan Pamuk, lauret literackiej nagrody Nobla w 2006 roku :"Cały naród śpi, cały Wschód śpi (...). Kiedy się obudzą? Durnie, śpią w bezmyślnym poczuciu spokoju, pogrążyli się w głupim błogostanie kłamstw, śpią z prymitywną radością wynikającą z wiary, że świat jest zgodny z bzdurami wypełniającymi ich głowy i głupimi historyjkami! Wezmę pałkę i waląc w ich łby, obudzę wszystkich! Głupki, uwolnijcie się wreszcie od tych kłamstw, przebudźcie i przejrzyjcie na oczy!" (Orhan Pamuk, "Dom ciszy").

 


Poniżej przegląd wątków w tym dziale

Jeśli nie wyświetlają się filmy z YouTube, odśwież, wyczyść pamięć podręczną przeglądarki, sprawdź aktualność wtyczki Flashplayera :)
Kwiecień 23, 2014, 04:02:04 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 3087 | Komentarze: 1

__Rosyjska agencja ITAR-TASS podała we wtorek, że Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego (Rossielchoznadzor) może nałożyć embargo na dostawy owoców, warzyw i jagód z Polski ze względu na niezadowalający poziom bezpieczeństwa tych produktów. 
_

Powołując się na komunikat Rossielchoznadzoru rosyjska agencja pisze, że możliwość zakazu "jest związana z niezadowalającym zapewnieniem bezpieczeństwa fitosanitarnego polskich produktów ogrodniczych dostarczanych do Rosji". Agencja ITAR-TASS podaje, że według danych Rossielchoznadzoru polskie produkty "w wielu przypadkach" stanowiły zagrożenie dla zdrowia rosyjskich konsumentów "w związku ze znacznym przewyższeniem dopuszczalnych maksymalnych norm dotyczących zawartości pestycydów i obecności azotanów". Według tej agencji szef Rossielchoznadzoru Siergiej Dankwert zwrócił się do polskiego ministra rolnictwa Marka Sawickiego z prośbą o wydanie poleceń w celu zmiany na lepsze obecnej sytuacji.

Komunikat rosyjskich służb zapowiada, iż "brak działań zmusi Rossielchozn...
Puella Clara
Marzec 23, 2014, 22:54:06 wysłana przez Puella Clara
Wyświetleń: 3347 | Komentarze: 0


Kamil Stoch z Kryształowa Kulą. Fot. Grzegorz Momot
____Kamil Stoch już w piątek 21 marca zapewnił sobie pierwszą w karierze Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Dziś, po ostatnich w sezonie zawodach, które odbyły się w Planicy, dwukrotny polski mistrz olimpijski odebrał nagrodę.

W piątkowym konkursie w Planicy Stoch uzyskał w pierwszej serii 131,5 metra, co dawało mu szóste miejsce. Do prowadzącego Andersa Bardala tracił 4,1 punktu, wyprzedzali go także Andreas Kofler, Gregor Schlierenzauer, Peter Prevc i Severin Freund. W drugiej serii Kamil uzyskał 134 metry i awansował na czwartą pozycję.
____

W niedzielnym, ostatnim konkursie tego sezonu Pucharu Świata w Planicy Kamil Stoch w pierwszej serii prowadził po najdłuższym w konkursie skoku - 139 m! Po drugim skoku (136 m) ostatecznie zajął czwarte miejsce, do trzeciego Andersa Bardala tracąc zaledwie 0,1 punktu.  Na 13. pozycji znalazł się Piotr Żyła, zaś na 15. Maciek Kot. Na "pudle" uplasowali się kolejno Prevc, Freun...
Marzec 20, 2014, 13:07:32 wysłana przez Teofil | Wyświetleń: 2567 | Komentarze: 1

___
Na temat zagrożenia ze strony rosyjskiego reżimu wobec sąsiednich krajów wiemy już od czasu wojny gruzińskiej. Wtedy słowa Lecha Kaczyńskiego przestrzegające przed apetytami Rosji traktowane były jako przesadne panikowanie. Politycy PO, w naiwności uznali, że Rosja jest już niegroźna i można z nią budować normane stosunki. Ta polityka doprowadziła do zaniedbań prowadzących do praktycznego rozbrojenia poskich sił zbrojnych. Nawet katastrofa w Smoleńsku nie otrzeźwiła naiwnych polityków, którzy w imie nowej przyjaźni z Rosją nie chcieli zadawać niewygodnych pytań i uciszali, albo ośmieszali wszystkich, którzy podważali wygodną wersję rosyjską.

Taka polityka udawania, że się nie dostrzega zagrożenia sprawiła, że rządzący nie zrobili nic, aby wzmocnić polskie siły zbrojne, a wiele wskazuje na to, że wręcz znacznie je w tym czasie osłabili. Nie zwracali też uwagi na wyjątkowo agresywne i prowokacyjne manewry wojskowe przy polskiej granicy, podczas których wyraźnie ćwiczono atak na Polskę.

Dopiero kryzys ukraiński pokazał, że Rosja niczym kr
...
Puella Clara
Marzec 06, 2014, 16:09:47 wysłana przez Puella Clara
Wyświetleń: 3148 | Komentarze: 0

Serwery GTS Polska____Nie ma dowodów, że wybory w Polsce są fałszowane. Karty do głosowania są błyskawicznie niszczone, nie można więc dokonać żadnych weryfikacji. Centra obliczeniowe pracujące dla Państwowej Komisji Wyborczej są dla opinii publicznej czarną dziurą, a członkowie komisji uczą się demokracji od Rosjan, jeżdżąc do Moskwy na szkolenia. Prof. Krystyna Pawłowicz wystosowała do przewodniczącego PKW oficjalny list z pytaniami.____

"Nieważne jak kto głosuje, ważne kto liczy głosy" – mawiał z rozbawieniem Józef Stalin i był bardzo spokojny o wyniki wyborczych decyzji narodu radzieckiego. Instytucje, które mu to zapewniały przeniosły swoją ekspertyzę w wiek XXI. Przy czym nie tylko o Rosję chodzi.
Głosy w polskich wyborach formalnie liczy Państwowa Komisja Wyborcza, ale potem dane trafiają na serwery firmy rosyjskiej. Teoretycznie niezupełnie rosyjskie, bo GTS Polska i Internet Partners to firmy polskie, tyle że mają rosyjskich udziałowców i szefów z firmy-matki GTS, zatru...
Puella Clara
Luty 15, 2014, 15:38:45 wysłana przez Puella Clara
Wyświetleń: 4821 | Komentarze: 5


Zbigniew Romaszewski. Fot. Przemek Wierzchowski
____13 lutego w Warszawie w wieku 74 lat zmarł Zbigniew Romaszewski, legenda opozycji antykomunistycznej, działacz Komitetu Obrony Robotników i Solidarności, twórca podziemnego radia "Solidarność", wieloletni senator. Odszedł w pełni sił, w wyniku powikłań po zachłyśnięciu. Postać wielce zasłużona, nietuzinkowy polityk, który do końca bronił własnych przekonań, działał zgodnie z sumieniem, stawał po stronie pokrzywdzonych i angażował się w ważne sprawy.

Pogrzeb Zbigniewa Romaszewskiego odbędzie się w czwartek 20 lutego. Msza żałobna o godzinie 13 w Katedrze Warszawskiej, a sam pogrzeb na Powązkach Wojskowych. Czy jednak Ratusz zezwoli na pochowanie wielkiego działacza na początku Alei Zasłużonych na Powązkach, zaraz obok Kuklińskiego, Kuronia, Kołakowskiego? Jak wynika ze słów jego córki, dziennikarki Agnieszki Romaszewskiej-Guzy, urzędnicy HGW robią problemy.
____

"Nawet jeszcze i teraz nie jest pewne (w każdym razie tak wynikało ze słów urzędniczki z którą ...
Strony: [1] 2 3 4 5 ... 19
Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.