* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Optymistyczna wiadomość, czyli postawa obywatelska  (Przeczytany 3312 razy)

Offline marylaossowska

 • Maryla
 • ******
 • Wiadomości: 2240
Optymistyczna wiadomość, czyli postawa obywatelska
« dnia: Listopad 19, 2013, 09:23:07 »
_Przeglądając wiadomości ze świata wciąż znajduję jedynie tragiczne, złe i smutne informacje. Tam huragan pochłonął dziesiątki tysięcy ofiar, a tam strzelanina w szkole, gdzie indziej katastrofa samolotu, a w Syrii wciąż walki. Dzisiaj postanowiłam zatem znaleźć wiadomość optymistyczną, podnoszącą na duchu i dobrą. Łatwo nie było....Ale znalazłam i zaczyna się tak: W jednej z kanadyjskich metropolii na jednej ze stacji metra zepsuły się bramki...

Nie, to nie żart ani chochlik drukarski. Historia zdarzyła się naprawdę. Zepsuły się bramki a panowie konserwatorzy najwyraźniej utknęli przy innym zgłoszeniu. W efekcie bramki otwarte były dość długo i każdy mógł skorzystać z metra bez uiszczenia opłaty. Okazało się, że pasażerowie uznali jednak, iż jazda na gapę nie jest fair w stosunku do przewoźnika i po jakimś czasie bramki wyglądały tak, jak ta na zdjęciu.

Zdjęcie opublikował w sieci jeden z użytkowników serwisu reddit.

« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2013, 09:26:23 wysłana przez marylaossowska »

Offline Kera

 • UĹźytkownik
 • ***
 • Wiadomości: 96
Odp: Optymistyczna wiadomość, czyli postawa obywatelska
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 19, 2013, 19:24:44 »
Ciekawe, czy w Polsce to by było możliwe...
A ja kiedyś wychodząc z płatnej toalety, położyłam pieniążek dla babci klozetowej na talerzyku, pomimo że nikogo pilnującego nie było! :D

Offline marylaossowska

 • Maryla
 • ******
 • Wiadomości: 2240
Odp: Optymistyczna wiadomość, czyli postawa obywatelska
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 20, 2013, 04:32:15 »
Czy byłoby możliwe w Polsce? Nie wiem. Ale wiem, że w Polsce z pewnością nie brakuje uczciwych ludzi, o czym świadczą wiadomości, które obiegły media dwa miesiące temu:

W Żarkach koło Myszkowa trójka uczniów z tamtejszej szkoły podstawowej znalazła 1600 zł. Pieniądze wyleciały z samochodu jadącego drogą. Fruwające po drodze banknoty stuzłotowe przyjeżdżający na rowerach chłopcy - Bartosz (11 l.), Adam (10 l.) i Norbert (9 l.) - wyzbierali i zanieśli do domu, do rodziców, a ci zanieśli je na policję. Z relacji dzieci wynikało, że pieniądze ktoś wyrzucał przez okno auta, albo mogły tez spaść z dachu samochodu.

Natomiast tydzień wcześniej, w Jasienicy na Podbeskidziu 14-letni Filip znalazł portfel, w którym były dokumenty, karty bankowe z numerami PIN i 20 tys. złotych. Była tam także wizytówka z numerem telefonu. Okazało się, że pieniądze należały do obywatela Ukrainy pracującego w Polsce przy remontach dachów. Mężczyzna zgubił portfel, gdy szedł rano do pracy. Odebrał go od chłopca z całą zawartością na komisariacie policji w Jasienicy.

Offline Aniks

 • UĹźytkownik
 • ****
 • Wiadomości: 394
Odp: Optymistyczna wiadomość, czyli postawa obywatelska
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 21, 2013, 16:42:31 »
No właśnie, wbrew obiegowym opiniom, i u nas są uczciwi ludzie. :)
Niedawno w TV widziałam reportażyk o panu maszyniście, który w pustym pociągu znalazł teczkę-dyplomatkę, a w niej ileś tysięcy dolarów. Ponieważ był też paszport, uczciwy znalazca oddał ją właścicielowi.
Pasażerowie być może bali skusić się na takie znalezisko, myśląc, ze to "podpucha" z ukrytą kamerą.
Ja na miejscu pana maszynisty najpierw wezwałabym saperów...

 


Poniżej przegląd wątków w tym dziale

Jeśli nie wyświetlają się filmy z YouTube, odśwież, wyczyść pamięć podręczną przeglądarki, sprawdź aktualność wtyczki Flashplayera :)
Maj 02, 2014, 14:47:00 wysłana przez Uczen_Sokratesa | Wyświetleń: 9278 | Komentarze: 0  Uwaga! Bardzo drastyczne obrazy, klip CNN

Islamskie Państwo w Iraku i Lewancie, terrorystyczna sunnicka organizacja, umieszcza zamordowanych przez siebie ludzi na krzyżu.
Uważają się za przedstawicieli Boga, a kto im się przeciwstawia zasługuje na najwyższą karę. Organizacja winna jest wielu zbrodni przeciwko ludzkości, masowych mordów chrześcijan, szyitów a nawet sunnitów z innych ugrupowań. Sytuację w Raggad, mieście opanowanym przez ISIS przedstawia film.

Informacje o grupie ( Wikipedia).

Islamskie Państwo w Iraku i Lewancie.Sztandar Islamskiego Państwa w Iraku
___
Islamskie Państwo w Iraku i Lewancie (ar.: الدولة الاسلامية في العراق والشام‎; "ad-Dawla al-Islāmiyya fi al-'Irāq wa-sh-Shām"; "Islamic State of
...
Kwiecień 23, 2014, 00:45:35 wysłana przez Uczen_Sokratesa | Wyświetleń: 4249 | Komentarze: 0


Po lewej zdjęcie z 2013 roku, po prawej w 1986. (CNN)

William James Vahey zaczął pracować jako nauczyciel 1972 roku i przyłapany na posiadaniu zdjęć nieprzytomnych chłopców w wieku 12 - 14 lat, przyznał,  że molestował dzieci przez całe życie dając im wcześniej tabletki nasenne.

Agentka  FBI w Houston Shauna Dunlap oświadczyła, że to może być przypadek absolutnego "rekordzisty" w liczbie molestowanych chłopców.Sprawa wyszła na jaw, kiedy Vahey zwolnił pokojówkę w ubiegłym roku za kradzież. Pokojówka zgłosiła się potem ze skradzionym pendrive zawierającym zdjęcia molestowanych dzieci do szkoły gdzie uczył - American Nicaraguan School. Okazało się, że jest tam ponad dziewięćdziesiąt zdjęć z datami od 2008 roku.

Vahey podróżował i uczył w wielu szkołach. Według FBI były to:

- American Nicaraguan School in Managua, Nicaragua (2013-2014)
- Southbank International School in London, United Kingdom (2009-2013)
- Escuela Campo Alegre in Caracas, Venezuela (2002-2009)
- Jakarta Internat...
Kwiecień 06, 2014, 19:28:56 wysłana przez Uczen_Sokratesa | Wyświetleń: 11735 | Komentarze: 10

Jest taki werset w Apokalipsie.
I sprawia, że wszyscy: mali i wielcy, bogaci i biedni, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na prawą rękę lub na czoło  i że nikt nie może kupić ni sprzedać, kto nie ma znamienia - imienia Bestii lub liczby jej imienia.
(Apokalipsa (Objawienie) 13:16, Biblia Tysiąclecia)
Totalitarne państwo Antychrysta pozbawia możliwości funkcjonowania w społeczeństwie wszystkich, którzy nie opowiedzieli się zdecydowanie za nim.
Największym przestępstwem jest być chrześcijaninem ...

Amerykańscy Geje zbliżają się do tego "ideału". Właśnie wymusili rezygnację Brendana Eich, nowego prezesa Fundacji Mozilla.Eich był twórcą języka javascript i z Fundacją Mozilli związany od początku. Był jej współzałożycielem w 1998 roku.
Na czym polegała jego zbrodnia?
Otóż przekazał na konto organizacji promującej pozostawienie nazwy małżeństwa dla par heteroseksualnych 1000 USD.
Referendum zostało wygrane ale Sąd uchylił jego wynik ...

Dlatego zdaniem totalitarystów z LGBT nie powinien mieć pracy!

W imieniu Fundacji samokrytykę godną stalinowskich czasów złożyła Michell Baker:

[img]http://news.bb...
Kwiecień 04, 2014, 18:27:50 wysłana przez Uczen_Sokratesa | Wyświetleń: 5676 | Komentarze: 0

Transkrypcja po angielsku.

Russian Ambassadors to meet Vladimir Putin's objectives on Ukraine within UN

Można posłuchać jak trudno im było przekonać nawet państwa afrykańskie do głosowania w ONZ  za aneksją Krymu przez Rosję.
Humor im dopisuje...
Zaczyna się od omówienia starań obu by ich afrykańscy gospodarze poparli Rosję. Udało się tylko w Zimbabwe. Tamtejszy ambasador zapowiada, że załatwi jeszcze uznanie Osetii i Abchazji. Obaj przeklinają często i kpią z ze strachu Europy przed dalszą agresją Kremla. Zapowiadają zajęcie Wenecji, Katalonii i zastanawiają się co zrobić z Rumunią i Bułgarią.
Czuć poczucie siły i szczerą pogardę dla Europejczyków.
Kwiecień 03, 2014, 04:30:39 wysłana przez Uczen_Sokratesa | Wyświetleń: 3810 | Komentarze: 0Wydawało się, że po  obrazach pokazanych przez przez satelity australijskie, chińskie i francuskie dużych obiektów w domniemanym rejonie upadku Boeinga, rozwiązanie jest blisko. Niestety wydobyte szczątki okazywały się śmieciami lub nawet martwymi stworzeniami morskimi. Praktycznie jedynym dowodem upadku MH370 do Oceanu  Indyjskiego są pingi wysyłane do satelitów Immarsat.Ping to tylko sygnał typu  jestem i odpowiedź słyszę. Taki uścisk dłoni automatycznych systemów bez wymiany informacji. Specjalistom z firmy satelitarnej udało się wydobyć dodatkowe informacje dzięki metodom stosowanym na przykład w astronomii. Wykorzystano zjawisko zmiany częstotliwości sygnału w zależności od prędkości wysyłającego fale, tak zwany efekt Dopplera.
Śladów samolotu szuka imponująca flotylla supernowoczesnych samolotów. a ostatnio nawet brytyjski atomowy okręt podwodny klasy Trafalgar z zaawansowanym technologicznie sonarem.
 Już wkrótc...
Strony: [1] 2 3 4 5 ... 8
Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.