* Info

* Tematy

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Kluby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Kol 1,12-20  (Przeczytany 835 razy)

Offline Robert Nowak

• Moderator
Kol 1,12-20
« dnia: Listopad 24, 2013, 18:11:17 »
(Kol 1,12-20)Dziękujcie Ojcu, który was uzdolnił do uczestnictwa w dziale świętych w światłości. On uwolnił nas spod władzy ciemności i przeniósł do królestwa swego umiłowanego Syna, w którym mamy odkupienie - odpuszczenie grzechów

Każdy z nas w swoim dowodzie osobistym ma zapisane miejsce swego urodzenia tam zapisane jest państwo z którego się wywodzi,św.Paweł mówi do jakiego mamy zmierzać.Jest to Królestwo Syna.Jezus Chrystus jest Tym,który posiada władzę uznanie tej władzy nie jest czymś co się komuś narzuca jest czymś co się uznaje kiedy rozpoznaje się we własnym życiu to,że jest się odkupionym to znaczy wyrwanym z tego co jest pozbawieniem naszej godności,co odbiera radość i poczucie szczęścia. Moim głębokim pragnieniem jest aby zaistniał gdzieś taki zapis odkupiony i uznany z dniem ....za obywatela  Królestwa  mego umiłowanego Syna.

* Czytania z Mateusza: http://mateusz.pl/czytania/2015/

• post Czytania na poniedziałek, 27 lutego 2017 - 27 Luty
  • (Syr 17,24-29)Tym, którzy się nawracają, Bóg daje drogę powrotu i pociesza tych, którym brakło wytrwałości. Nawróć się do Pana, porzuć grzechy, błagaj przed obliczem Jego, umniejsz zgorszenie. Wróć do Najwyższego, a odwróć się od niesprawiedliwości i miej występek w wielkiej nienawiści. Któż w krainie zmarłych wielbić będzie Najwyższego, zamiast żyjących, którzy mogą oddawać Mu chwałę? Zmarły, jako ten, którego nie ma, nie może składać dziękczynienia, żyjący i zdrowy wychwala Pana. Jakże wielkie jest miłosierdzie Pana i przebaczenie dla tych, którzy się do Niego nawracają.

(Ps 32,1-2.5-7)REFREN: Cieszcie się w Panu, wszyscy sprawiedliwi.

Szczęśliwy człowiek,któremu odpuszczona została nieprawość,a jego grzech zapomniany.Szczęśliwy ten, któremu Pan nie poczytuje winy,a w jego duszy nie kryje się, podstęp.

Grzech wyznałem Tobiei nie ukryłem mej winy.Rzekłem: „Wyznaję moją nieprawość Panu”,a Ty darowałeś niegodziwość mego grzechu.

Do Ciebie więc modlić się będzie każdy wierny,gdy znajdzie się w potrzebie.Choćby nawet wezbrały wody,fale go nie dosięgną.

Ty jesteś moją ucieczką,wyrwiesz mnie z ucisku,otoczysz mnie radościąz mego ocalenia.

Jezus Chrystus będąc bogaty, dla was stał się ubogim, aby was swoim ubóstwem ubogacić.

(Mk 10,17-27)Gdy Jezus wybierał się w drogę, przybiegł pewien człowiek i upadłszy przed Nim na kolana, pytał Go: „Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?”. Jezus mu rzekł: „Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg. Znasz przykazania: Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie, nie oszukuj, czcij swego ojca i matkę”. On Mu rzekł: „Nauczycielu, wszystkiego tego przestrzegałem od mojej młodości”. Wtedy Jezus spojrzał z miłością na niego i rzekł mu: „Jednego ci brakuje. Idź, sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną”. Lecz on spochmurniał na te słowa i odszedł zasmucony, miał bowiem wiele posiadłości. Wówczas Jezus spojrzał wokoło i rzekł do swoich uczniów: „Jak trudno jest bogatym wejść do królestwa Bożego”. Uczniowie zdumieli się na Jego słowa, lecz JezUs powtórnie rzekł im: „Dzieci, jakże trudno wejść do królestwa Bożego tym, którzy w dostatkach pokładają ufność. Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do królestwa Bożego”. A oni tym bardziej się dziwili i mówili między sobą: „Któż więc może się zbawić?”. Jezus spojrzał na nich i rzekł: „U ludzi to niemożliwe, ale nie u Boga; bo u Boga wszystko jest możliwe”.

Robert Nowak
Luty 26, 2017, 13:25:53 wysłana przez Robert Nowak
Wyświetleń: 3 | Komentarze: 0

Rdz 6, 5 - Rodz 10,32
Roznie mozna patrzec na historie ludzkosci. Opis bibliny poczatkow ludzkosci, mowi , ze cala ludzkoscs bierze swoj poczatek z pierwszej ludzkiej pary z tej pary zaczely powstawac rodziny y wodrebniac sie narody. Opis biblijny  nie mowi  o tym jakie narody istnialy przed tym kataklizmem potopu.Mowi o czlowieku jako takim, ktory organizuje swoje zycie w spolecznosci . W tej organizacji zycia spolecznego, kult Boga prawdziwego zachowuja jednostki, natomiast w zyciu spolecznym  jest Bog prawdziwy opuszczony. W dzisiejszym jezyku mysle, ze  mozna te spolecznosci widziec, jako spolecznosci ideologiczne. Te spolecznosci tworza wlasna ideologie w ktorej bogi wytworzone z ludzkiej mysli pozwalaja na realizacje tych sklonnosci do jakich  ciazy natura dotknieta przez grzech. Te sklonnosci nie biora pod uwage prawa Boga, czlowiek ustanwia wlasne prawa aby zyc wedlug swej fantazji. Biblia tutaj nie zawiera szczegolowych opisow ludzkiego zepsucia ,one beda ukazywane poznie...
Robert Nowak
Luty 19, 2017, 12:35:04 wysłana przez Robert Nowak
Wyświetleń: 17 | Komentarze: 0

Rdz.6,1-4

1 A kiedy ludzie zaczęli się mnożyć na ziemi, rodziły im się córki. 2 Synowie Boga1, widząc, że córki człowiecze są piękne, brali je sobie za żony, wszystkie, jakie im się tylko podobały.
3 Wtedy Bóg rzekł: «Nie może pozostawać duch mój w człowieku na zawsze, gdyż człowiek jest istotą cielesną: niechaj więc żyje tylko sto dwadzieścia lat2». 4 A w owych czasach byli na ziemi giganci; a także później, gdy synowie Boga zbliżali się do córek człowieczych, te im rodziły. Byli to więc owi mocarze, mający sławę w owych dawnych czasach.

Tutj jest mowa o synach Boga.Jesli czyta sie ten tekst doslownie, mozna sobie wyobrazac , ze Bog ma wielu synow. Jezus Chrystus jest jedynym Synem Boga i kiedy Jezus Chrystus mowi , ze On i Ojciec sa jedno daje  poznac, ze nie ma braci i siostr.
My jestesmy Jego przybranymi bracmi i siostrami. Gdyby tak nie bylo na pewno znalazlaby sie jakas wzmianka o Jego braciach i siostrach. Bog osobowy jest Trojjedyny i w tej je...
Robert Nowak
Luty 12, 2017, 13:57:44 wysłana przez Robert Nowak
Wyświetleń: 26 | Komentarze: 0

Rdz 4, 17- Rdz 5, 1- 32.
 Te dwa rozdzialy  Pisma swietego, ukazuja jak rowija sie ludzkosc od pierwszej pary  istot czlowieczych, ktore swoja pozycje w swiecie materii zawdzieczaja  stwórczemu aktu Boga, który w materii stwarza  byt  w swej naturze zdolny do samodzielnego myslenia i podejmowania wlasnych decyzji.
 Z tych samodzielnych  i swiadomych decyzji mamy grzech pierworodny Adama i zbrodnie Kaina jednak milosierdzie Boga  jest wyzsze jak te czyny, ktore moglby byc racja unicestwienia rodzaju ludzkego i ziemia moglaby sie zapelniac innym istotami po unicestwieniu istoty ludzkiej.
Adam i Ewa mieli liczne potomstwo. Ja w Kolumbii moglem  przekonac sie   o istnieniu rodzin wielodzietnych. Na wybrzezu, tak zwani "kostenio", majo blisko 100 dzieci oczywiscie nie z jednej kobiety. W tych poczatkach ludzkosci nie wykluczam mozliwosci, ze Adam mogl miec dzieci ze swej zony  Ewy , ale takze mogly mu rodzic sie dzieci z relacji seksualnych z innymi kobietami ze swej rodziny...
Robert Nowak
Luty 05, 2017, 13:15:53 wysłana przez Robert Nowak
Wyświetleń: 32 | Komentarze: 0

Rdz 4, 1-16

Osobiscie kiedy czytam te biblijne poczatki ludzkosci, nie jest dla mnie istotne historycznosc postaci, nie interesuje mnie szukanie jakis szczatkow archeologicznych z  epoki Adama i Ewy. Jesli  mowimy o archelogii to Biblia w moim odczuciu sie mowi o archeologii ludzkiej natury.
 W tej archeologii mozemy odnalezc jakies szczatki z duchowosci naszej przed grzechem pierworodnym. Biblia ukazuje zlozonosc naszej duchowosci. Na ta zlozonosc sie sklada dzialanie Boga, Jego akt stworczy, dzialnie osoby ludzkiej, ktora obdarzona swiadomoscia i zdolnoscia podejmowania decyzji dziala w sobie wlasciwy sposob, dzialanie praw natury, ktorym podlega ludzkie cialo zjednoczone z dusza, co czyni, ze te prawa natury w jakis sposob ksztaltuja nasza duchowosc  i przyzwolenie Boga na mozliwosc dzialania aniolow upadlych, ktorzy w jakis sposob moga wejsc w kontakt z czlowiekiem i sugerowac mu pewne dzialania i wsaczac w jego swiadomosc jakis typ nienawisci wobec Boga.
Akt ...
Robert Nowak
Styczeń 29, 2017, 04:35:07 wysłana przez Robert Nowak
Wyświetleń: 50 | Komentarze: 0

Rdz3, 14- 24
Jaka jest odpowiedz Boga wobec tych ktorzy  sa odpowiedzialni za wprowadzenie  chaosu w akt stworczy Boga. Tutaj mamy tych, ktorzy odpowiedzialni sa za to co bedzie doswiadczeniem ludzkosci az do konca swiata. Tutaj czlowiek wchodzi w wojne miedzy dobrem a zlem.Tutaj rodzi sie to wszystko  co jest zwiazane z cierpieniem i tym co jest tragiczne w ludzkim zyciu. Zlo jakie zrodzilo sie w swiadomosci aniolow upadlych teraz przechodzi na ludzka nature. Natura ludzka nie jest natura diaboliczna jednak zostala skazona diabolicznym sposobem interpretowania rzeczywistosci.W tej interpretacji Bog ukazuje sie jako wrog.Bog wrog  humanizmu, wrog czlowieka. Oczywiscie  tak sie interpretuje decyzje Boga. A one byly nastepujace:
…Wtedy Pan Bóg rzekł do węża:
«Ponieważ to uczyniłeś.. wprowadzam nieprzyjaźń między ciebie a niewiaste..
Do niewiasty powiedział: «Obarczę cię niezmiernie wielkim trudem twej brzemienności, w bólu będziesz rodziła dzieci, ku twemu mężowi będ...
Strony: [1] 2 3 4 5 ... 10
Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.