* Info

* Tematy

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Kluby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Kol 1,12-20  (Przeczytany 818 razy)

Offline Robert Nowak

 • Moderator
 • ****
 • Wiadomości: 309
Kol 1,12-20
« dnia: Listopad 24, 2013, 18:11:17 »
(Kol 1,12-20)Dziękujcie Ojcu, który was uzdolnił do uczestnictwa w dziale świętych w światłości. On uwolnił nas spod władzy ciemności i przeniósł do królestwa swego umiłowanego Syna, w którym mamy odkupienie - odpuszczenie grzechów

Każdy z nas w swoim dowodzie osobistym ma zapisane miejsce swego urodzenia tam zapisane jest państwo z którego się wywodzi,św.Paweł mówi do jakiego mamy zmierzać.Jest to Królestwo Syna.Jezus Chrystus jest Tym,który posiada władzę uznanie tej władzy nie jest czymś co się komuś narzuca jest czymś co się uznaje kiedy rozpoznaje się we własnym życiu to,że jest się odkupionym to znaczy wyrwanym z tego co jest pozbawieniem naszej godności,co odbiera radość i poczucie szczęścia. Moim głębokim pragnieniem jest aby zaistniał gdzieś taki zapis odkupiony i uznany z dniem ....za obywatela  Królestwa  mego umiłowanego Syna.

 


* Czytania z Mateusza: http://mateusz.pl/czytania/2015/

 • post Czytania na sobotę, 21 stycznia 2017 - 21 Styczeń
 • Wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy

  (Hbr 9,1-3.11-14)Pierwsze /przymierze/ miało przepisy służby Bożej oraz ziemski przybytek. Był to namiot, w którego pierwszej części zwanej /Miejscem/ Świętym, znajdował się świecznik, stół i chleby pokładne. Za drugą zaś zasłoną był przybytek, który nosił nazwę "Święte Świętych". Ale Chrystus, zjawiwszy się jako arcykapłan dóbr przyszłych, przez wyższy i doskonalszy, i nie ręką - to jest nie na tym świecie - uczyniony przybytek, ani nie przez krew kozłów i cielców, lecz przez własną krew wszedł raz na zawsze do Miejsca Świętego, zdobywszy wieczne odkupienie. Jeśli bowiem krew kozłów i cielców oraz popiół z krowy, którymi skrapia się zanieczyszczonych, sprawiają oczyszczenie ciała, to o ile bardziej krew Chrystusa, który przez Ducha wiecznego złożył Bogu samego siebie jako nieskalaną ofiarę, oczyści wasze sumienia z martwych uczynków, abyście służyć mogli Bogu żywemu.

  (Ps 47,2-3.6-9)REFREN: Pan wśród radości wstępuje do nieba

  Wszystkie narody klaskajcie w dłonie,radosnym głosem wykrzykujcie Bogu,bo Pan najwyższy i straszliwy,jest wielkim Królem nad całą ziemią.

  Bóg wstępuje wśród radosnych okrzyków,Pan wstępuje przy dźwięku trąby.Śpiewajcie psalmy Bogu, śpiewajcie,śpiewajcie Królowi naszemu, śpiewajcie.

  Gdyż Bóg jest Królem całej ziemi,hymn zaśpiewajcie!Bóg króluje nad narodami,Bóg zasiada na swym świętym tronie.

  (Dz 16,14b)Otwórz, Panie, nasze serca, abyśmy uważnie słuchali słów Syna Twojego.

  (Mk 3,20-21)Jezus przyszedł do domu, a tłum znów się zbierał, tak, że nawet posilić się nie mogli. Gdy to posłyszeli Jego bliscy, wybrali się, żeby Go powstrzymać. Mówiono bowiem: Odszedł od zmysłów.

Robert Nowak
Styczeń 15, 2017, 11:52:53 wysłana przez Robert Nowak
Wyświetleń: 21 | Komentarze: 0

Rdz 3, 6-7
.
6 Wtedy niewiasta spostrzegła, że drzewo to ma owoce dobre do jedzenia, że jest ono rozkoszą dla oczu i że owoce tego drzewa nadają się do zdobycia wiedzy. Zerwała zatem z niego owoc, skosztowała i dała swemu mężowi, który był z nią: a on zjadł. 7 A wtedy otworzyły się im obojgu oczy i poznali, że są nadzy; spletli więc gałązki figowe i zrobili sobie przepaski.
Kiedy Platon pisze swoja historie poczatku ludzkosci ,mowi, ze na poczatku zaistnienia czlowieka zaistnial dramat, ktory sprawil, ze czlowiek stracil pamiec. Stalo sie cos w rodzaju wypadku, po ktorym mocne uderzenie wywoluje stan amnezji.Tak oto czlowiek platonski znalazl sie w jaskini, w ktorej ze swiata idei widzi jakies cienie.
Z raju do jaskini, taka droge odbyl czlowiek na poczatku swego istnienia. Pierwszym odkryciem czlowieka po zakosztowaniu wiedzy niezaleznej od Boga i postawie buntu wobec Boga jest odkrycie nagosci to znaczy zobaczenie siebie w czystej naturze, zobaczenie siebie w ma...
Robert Nowak
Styczeń 08, 2017, 05:21:57 wysłana przez Robert Nowak
Wyświetleń: 36 | Komentarze: 0

Rdz 3, 1-5
A wąż był bardziej przebiegły niż wszystkie zwierzęta lądowe, które Pan Bóg stworzył. On to rzekł do niewiasty: «Czy rzeczywiście Bóg powiedział: Nie jedzcie owoców ze wszystkich drzew tego ogrodu?» 2 Niewiasta odpowiedziała wężowi: «Owoce z drzew tego ogrodu jeść możemy, 3 tylko o owocach z drzewa, które jest w środku ogrodu, Bóg powiedział: Nie wolno wam jeść z niego, a nawet go dotykać, abyście nie pomarli». 4 Wtedy rzekł wąż do niewiasty: «Na pewno nie umrzecie! 5 Ale wie Bóg, że gdy spożyjecie owoc z tego drzewa, otworzą się wam oczy i tak jak Bóg będziecie znali dobro i zło».
Kiedy  czytam ten fragment Pisma  Swietego mysle o nim jako cos co dotyczy wszystkich ludzi, cos co nie jest historia takiego czy innego narodu, jest historia rodzaju ludzkiego i moja historia.
 Biblia mowi, ze cala ludzkosc wywodzi sie z jednej pary, ktora Bog uczynil ludzka. Ta pierwsza ludzka para w raju to nie jest homo sapiens z podrecznikow biologii. Ten homo sapiens w moim os...
Robert Nowak
Styczeń 01, 2017, 13:17:09 wysłana przez Robert Nowak
Wyświetleń: 34 | Komentarze: 0

Rodz 2, 15-17

 Pan Bóg wziął zatem człowieka i umieścił go w ogrodzie Eden, aby uprawiał go i doglądał. 16 A przy tym Pan Bóg dał człowiekowi taki rozkaz: «Z wszelkiego drzewa tego ogrodu możesz spożywać według upodobania; 17 ale z drzewa poznania dobra i zła nie wolno ci jeść, bo gdy z niego spożyjesz, niechybnie umrzesz»8.

Swiety Tomasz pisze, ze Eden nie byl miejscem , gdzie Bog stworzyl czlowieka, to byl specjalny ogrod Boga na ziemi, gdzie czlowiek zostal umieszczony. Ja sobie wyobrazam, ze ten ogrod poprostu zniszczyl kataklizm i nie ma najmniejszego sladu po tym ogrodzie.
Rajski ogrod osobiscie,kojarze ten ogrod, z ogrodem mojej cioci, to byl ogrod mojego dziecinstwa,  pamietam jak babcia zrywala, jablka, ja wspinalem sie na drzewa, ciocia zrywala truskawki, a potem podawala je z reki i moglem jesc , wspaniale truskawki. W tym ogrodzie poznawalem Boga, o  Nim mowila Ciocia, Babcia. O  Bogu w tym ogrodzie mowilo sie z radoscia
.Wujek przechadzaja...
Robert Nowak
Grudzień 24, 2016, 20:33:52 wysłana przez Robert Nowak
Wyświetleń: 55 | Komentarze: 0

Rodz 1, 26-31
26 A wreszcie rzekł Bóg: «Uczyńmy człowieka na Nasz obraz, podobnego Nam. Niech panuje nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym, nad bydłem, nad ziemią i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi!»
27 Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz,
na obraz Boży go stworzył:
stworzył mężczyznę i niewiastę.
28 Po czym Bóg im błogosławił, mówiąc do nich: «Bądźcie płodni i rozmnażajcie się, abyście zaludnili ziemię i uczynili ją sobie poddaną; abyście panowali nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi». 29 I rzekł Bóg: «Oto wam daję wszelką roślinę przynoszącą ziarno po całej ziemi i wszelkie drzewo, którego owoc ma w sobie nasienie: dla was będą one pokarmem. 30 A dla wszelkiego zwierzęcia polnego i dla wszelkiego ptactwa w powietrzu, i dla wszystkiego, co się porusza po ziemi i ma w sobie pierwiastek życia, będzie pokarmem wszelka trawa zielona». I stało się tak. 31 A Bóg widział, że w...
Robert Nowak
Grudzień 18, 2016, 12:17:06 wysłana przez Robert Nowak
Wyświetleń: 64 | Komentarze: 0

Rodz 1. 20-25
20 Potem Bóg rzekł: «Niechaj się zaroją wody od roju istot żywych, a ptactwo niechaj lata nad ziemią, pod sklepieniem nieba!» 21 Tak stworzył Bóg wielkie potwory morskie i wszelkiego rodzaju pływające istoty żywe, którymi zaroiły się wody, oraz wszelkie ptactwo skrzydlate różnego rodzaju. Bóg widząc, że były dobre, 22 pobłogosławił je tymi słowami: «Bądźcie płodne i mnóżcie się, abyście zapełniały wody morskie, a ptactwo niechaj się rozmnaża na ziemi».
23 I tak upłynął wieczór i poranek - dzień piąty.
24 Potem Bóg rzekł: «Niechaj ziemia wyda istoty żywe różnego rodzaju: bydło, zwierzęta pełzające i dzikie zwierzęta według ich rodzajów!» I stało się tak. 25 Bóg uczynił różne rodzaje dzikich zwierząt, bydła i wszelkich zwierząt pełzających po ziemi. I widział Bóg, że były dobre.

Historia poczatkow  byla traktowana z roznych punktow widzenia i jest przedmiotem refleksji niemal wszystkich kultur. Mnie zadziwia fakt , ze  z punktu widzenia naukowego ,...
Strony: [1] 2 3 4 5 ... 10
Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.