* Info

* Tematy

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Kluby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.
Ze względu na brak oznaczeń kategorii wiekowych w zamieszczanych materiałach z Youtube itp., aby chronić dzieci przed nieodpowiednią treścią, zalecamy rodzicom sprawdzenie dopuszczalnej kategorii wiekowej i samodzielne podjęcie decyzji. Dzieci zapraszamy do odwiedzenia działu:

Autor Wątek: Non possumus, czyli wywiad z Wojciechem Cejrowskim w radiu RDC  (Przeczytany 1312 razy)

Offline marylaossowska

• Moderator
Non possumus, czyli wywiad z Wojciechem Cejrowskim w radiu RDC
« dnia: Listopad 25, 2013, 22:22:58 »
Niezależnie jakie mamy zapatrywania, warto posłuchać tego wywiadu z bardzo wyrazistym i mającym zdecydowane poglądy Wojciechem Cejrowskim w radiu RDC. Fragmenty wywiadu opublikował Newsweek bez zgody podróżnika...oczywiście fragmenty okrojone i powycinane tak, by służyły celom tygodnika Tomasza Lisa. Słowa Cejrowskiego wzbudziły ogromne wzburzenie w środowisku tzw. genderowym i wśród dziennikarzy Gazety Wyborczej, TVN, etc. 
Wojciech Cejrowski w Radiu RDC o Marszu Niepodległośći 12 11 2013

_Zastanawiałam się, czy pokazać tę okładkę Newsweeka, by nie robić niepotrzebnej reklamy. Zdecydowałam się jednak ją umieścić, bo trudniej jest o wyraźniejszy pokaz manipulacji medialnej: Wojciech Cejrowski w demonicznej pozie, słowa "idol prawicy", wrzeszczące na 15% okładki słowo "won", w tle "demonicznego Cejrowskiego" pożar, etc. Tego typu okładki w innych krajach umieszczają jedynie tabloidy i tak właśnie powinniśmy traktować Newsweek - jak goniący za sensacją tabloid, a nie poważne pismo.
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2014, 05:34:12 wysłana przez marylaossowska »

Offline Teofil

• Administrator
Odp: Non possumus, czyli wywiad z Wojciechem Cejrowskim w radiu RDC
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 25, 2013, 23:08:53 »
Te tzw. mainstreamowe media to przecież są właśnie tabloidy, dawniej nazywało się takie prasą bulwarową. Z dziennikarstwem nie ma to już prawie nic wspólnego. Gonienie za sensacją i kreowanie sensacji nawet z jakiegoś zwykłego wydarzenia... Jakiś polityk napił się piwa i popisywał przed młodymi kobietami, zrobili sensację na tydzień itp. Zwyczajnie chodzi o kasę, żeby przyciągnąć ciekawskich, a z nimi reklamodawców. Zapomina się o rzetelności, bo liczy się dla nich kasa, a nie prawda. Gotowi są bezczelnie zniszczyć medialnie czyjąś reputację, byle nakręcić publikę... Czy można to zmienić? Być może jedynym sposobem jest społeczny bojkot takiej prasy i zbiorowe pozwy o zniesławienie, obrazę uczuć, nie kupowanie towarów reklamowanych w tych mediach, tworzenie jakichś komisji i nadawanie certyfikatów rzetelnego dziennikarstwa...   

Offline Uczen_Sokratesa

• Użytkownik
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 26, 2013, 04:34:51 »
Newsweek nie goni za sensacją ... Oni uczestniczą w bezwzględnej wojnie  z "duszą " Polski. Księża pokazywani jako pedofile. Cejrowski jako agresor.  W sytuacji kiedy stroną atakującą są  ukryci w mroku ludzie działający przez homoseksualistów, skrajne feministki i kolejny klon po marksizmie kłamstwa ideologicznego jakim jest gender

Swoją drogą jaki bezczelny typ z tego prowadzącego wywiad redaktora. Powtarzał miłość i pytał czemu Cejrowski nie przyjmuje potulnie agresywnych aktów skierowanych przeciwko jego wartościom. Może niedługo złodzieje wezmą przykład z tej "tolerancyjnej" ściemy. Będą się domagać od wierzących prawa do rabunku ich mienia, gwałcenia żon i córek w imię ... chrześcijańskiej miłości.

Nic z tego! Istnieje prawo do obrony i w imię miłości do Polski i Polaków mamy prawo sprzeciwiać się agresji. Przede wszystkim media używane do ataku na Polskę powinny tracić widzów , a gazety kupujących. Możemy stworzyć własne media, a nawet powtórzyć w życiu społecznym udany bunt wobec dominacji Microsoftu i wielkich korporacji jakim jest oprogramowanie  open source . Możemy sami stanowić media! Dzieląc się informacją staniemy się wolni od kłamstwa i strategii manipulacyjnych realizowanych przez "mainstreamowe" wynalazki.

Offline marylaossowska

• Moderator
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 26, 2013, 04:58:57 »
Jedno drugiemu nie przeczy. Nie wypowiadałam się na temat ewidentnej walki, jaką Newsweek wytoczył wartościom, które nierozerwalnie związane są z kulturą polską. Moje stwierdzenie dotyczyło jedynie jakości tego pisma, a raczej jej braku.

Nieustannie zadziwia mnie natomiast fakt, że nadal nie słyszę w Polsce głośnego krzyku oburzenia na poziom "dziennikarstwa" prezentowanego przez właśnie takiego Tomasz Kwaśniewskiego, który prowadził wywiad z Cejrowskim, czy jego pryncypała Lisa i innych, jak choćby Pochanke, Olejnik, Durczaka, Miecugowa...lista tych "resortowych dzieci" strategicznie poumieszczanych w stacjach telewizyjnych (oraz gazetach i tygodnikach) jest niestety dość długa. Oni nawet nie silą się na pozory obiektywizmu. W każdym wywiadzie, każdym programie publicystycznym ustawiają się bez żadnej żenady po jednej stronie dyskusji i próbują złapać, ośmieszyć, poniżyć gości, których zaprosili do studia, jeśli mają oni poglądy prawicowe. Dla każdego, kto mieszka w normalnym kraju, w którym dziennikarze są profesjonalistami - bo jeśli nie są to szybko wylatują na zbity pysk - ten poziom, który prezentują osobniczki i osobnicy, którzy w Polsce mianują się dziennikarzami jest szokujący. Tak jak dla prof. Cieszewskiego, który nie mógł dojść do siebie po zetknięciu się z tym kwiatem "dziennikarstwa" polskiego: http://www.rzeczysedno.pl/index.php/topic,3047.0.html
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2013, 05:30:54 wysłana przez marylaossowska »

Offline Teofil

• Administrator
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 26, 2013, 15:41:45 »
Nie ma co się spierać o szczegóły, jaka jest rzeczywistość widać bardzo wyraźnie. Musimy teraz cierpliwie i spokojnie przekonywać ludzi, aby bojkotowali tamte karykatury dziennikarstwa i zwyczajnie wybierali te zdrowe media, które się odradzają. Poza tym obserwując ostatnią aferę wiele wskazuje na to, że jak się kiedyś organa ścigania zainteresują bardziej powiązaniami biznesowymi, odkryją decydentów i głowa tej hydry będzie ścięta. Jeśli znowu uda im się ukręcić łeb sprawie, to nadal będzie trzeba przekonywać nieprzekonanych z rodziny, krewnych, znajomych, sąsiadów, aż wszyscy będą omijać szerokim łukiem te stacje, strony, czasopisma. Niech każdy przekona dwie nieprzekonane jeszcze osoby i oni też po dwie, to wkrótce media te jeśli nie padną, będą niszowymi stacyjkami i tabloidami bez wpływu...
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2013, 15:45:33 wysłana przez Marcin »

Poniżej przegląd wątków w tym dziale

Jeśli nie wyświetlają się filmy z YouTube, odśwież, wyczyść pamięć podręczną przeglądarki, sprawdź aktualność wtyczki Flashplayera :)
Kwiecień 23, 2014, 18:48:14 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 2859 | Komentarze: 11

__Prorosyjscy separatyści ze wschodniej Ukrainy porwali pracującego dla telewizji informacyjnej Vice News amerykańskiego dziennikarza Simona Ostrovsky'ego. Od wielu tygodni reporter relacjonował kryzys na Krymie i we wschodniej Ukrainie.

Kolejne odcinki jego reportaży zatytułowanych "Russian Roulette" umieszczaliśmy na portalu: http://www.rzeczysedno.pl/index.php/topic,4254.0.html

Na zdjęciu po lewej zrobionym 13 kwietnia, reporter Simon Ostrovsky stoi obok zamaskowanego i uzbrojonego separatysty prorosyjskiego przed budynkiem milicji w Słowiańsku, 25 km od ukraińskiej granicy z Rosją. 
_
foto: Efrem Lukatsky/The Associated Press

...
Kwiecień 12, 2014, 21:28:55 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 1789 | Komentarze: 1

__Pytanie o wolność mediów spotyka się w dzisiejszej Rosji z uśmieszkiem. Jeśli rozmawiasz ze zwyczajnym Rosjaninem będzie to uśmiech sceptycyzmu: "Wolność mediów? Wolność słowa? Nie bądź durny, nie ma czegoś takiego". Jeżeli rozmawiasz z dziennikarzem, szczególnie tym z prowincji, pracującym w państwowych mediach, uśmiech jest smutny i podszyty goryczą. Kryją się pod nim utracone zawodowe ideały i niemożność pisania o istotnych dla społeczeństwa sprawach, frustracja z powodu cenzury, wstyd ulegania nieustannej samocenzurze. Rosyjskie media technologicznie wkraczają w XXI wiek, ale telewizja cyfrowa, internetowe media czy błyszczące okładki czasopism ale mają bardzo mało wspólnego z wolnością słowa.
_

Dziennikarstwo w Rosji przeżywa poważny kryzys. Za...
Kwiecień 08, 2014, 22:04:51 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 2021 | Komentarze: 2

Film jest echem podróży do Polski, zarejestrowanym okiem kamery Maggie Okulskiej. Oto jej reminiscencje z wędrówki po naszym kraju:

"Droga Polsko! Co za wibracje!
Żyjemy w dziwnym świecie, nie uważasz? Każdy z nas ma własne opinie na temat innych krajów, nacji, języków… i większość z nich pochodzi z tego co “ktoś powiedział” lub “gdzieś to usłyszałem” - a nie z własnego doświadczenia. Podróżując po świecie, spotykałam się z wieloma różnymi opiniami o Polsce (o “mnie” jako Polce) - negatywnymi i pozytywnymi. Urodziłam się w Krakowie, jednak od dziecka przemieszczałam się i mieszkałam w wielu miejscach. Osobiście, widzę siebie jako obywatelkę świata. Zatem postanowiłam na własne oczy zobaczyć, a także zdokumentować - jak jest obecnie w Polsce? Mianowicie, w 2012 spakowałam moją kamerę i wyruszyłam do Polski. W ciągu 2-tygodni przejechałam ponad 1120 km pociągiem, od morza do gór. Odwiedziłam duże miasta jak Gdańsk, Kraków, Warszawa; zasmakowałam
...
Kwiecień 08, 2014, 21:21:28 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 4661 | Komentarze: 18

_Wstrząsający artykuł Piotra Lisiewicza o genezie katastrofy smoleńskiej, zacieraniu śladów i przywracaniu Polakom godności. Artykuł poniższy został opublikowany w Gazecie Polskiej.

Jako dopełnienie artykułu Lisiewicza gorąco polecam film Anity Gargas Anatomia Upadku.

Obie części filmu można obejrzeć tutaj: http://www.rzeczysedno.pl/index.php/topic,4372.msg7380.html#msg7380
_
foto: Filip Klimaszewski/Agencja Gazeta

Anatomia zbrodni - no to opowiem Wam, co zdarzyło się w Smoleńsku

Pijany Wania z zepsutym traktorem słuchający ruskiego disco, zdolny do bezmyślnej brutal
...
Kwiecień 08, 2014, 20:00:50 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 1821 | Komentarze: 0

Rosyjska propaganda próbuje przekonywać cały świat, że mieszkańcy wschodniej Ukrainy są bardzo pro-rosyjscy. Kibice dwóch rywalizujących ze sobą klubów z tej części Ukrainy - Metalista Charków i Szachtara Donieck WSPÓLNIE pokazali co naprawdę myślą o Władimirze Putinie. Interesujące, jak ich wspólna przyśpiewka "Putin ch..." spodobała się władzom na Kremlu :) Okazuje się, że nie tylko w Polsce kibice piłkarscy są patriotami.

Źródło: http://censor.net.ua/video_news/279777/lozung_putin_hulo_stanovitsya_lyubimoyi_krichalkoyi_ukrainskih_futbolnyh_fanov_video
Strony: [1] 2 3 4 5 ... 35
Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.