* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Angola ogłosiła delegalizację Islamu w związku z prześladowaniem chrześcijan  (Przeczytany 1653 razy)

Offline marylaossowska

  • Maryla
  • ******
  • Wiadomości: 2240
_Prezydent Angoli JosĂŠ Eduardo dos Santos oznajmił, że jego kraj zdelegalizował islam. To definitywny koniec islamu w naszym kraju - stwierdził informując dziennikarzy o nowym prawie, które delegalizuje Islam. Władze tłumaczą, że decyzja jest spowodowana prześladowaniem chrześcijan w wielu krajach Afryki.

Efektem nowego nowego prawa w Angoli będzie zamknięcie wszystkich meczetów w tym kraju. Burmistrz prowincji Wiano już wysłał pisma do dwóch meczetów znajdujących się w stolicy Angoli Luandzie. Pismo nakazuje natychmiastowe zamknięcie świątyń. Minister kultury Rosa Cruz e Silva stwierdziłą, że zamknięcie wszystkich meczetów jest dla rządu zdecydowanym priorytetem. Dalszym krokiem będzie ich wyburzenie.

Rząd Angoli uznał, że wiara muzułmańska jest sprzeczna z kulturą narodu zamieszkującego to państwo, a islam w swej istocie wyklucza bezkonfliktowe współistnienie. Władze uzasadniły swoją decyzję faktem prześladowania chrześcijan przez muzułmanów w wielu krajach Afryki.

Były ambasador Izraela w USA Michael Oren stwierdził, w 2012 roku liczba chrześcijan na Bliskim wschodzie spadła z 20 procent sto lat temu do 5 procent. Według Orena główną przyczyną tego zjawiska są krwawe prześladowania chrześcijan.

Izraelski polityk zauważa też, że w 2011 roku w samym Egipcie swoje domy opuściło 200 tysięcy koptyjskich chrześcijan, a stało się to z powodu antychrześcijańskich prześladowań podczas "arabskiej wiosny", która obaliła dyktatora Hosniego Mubaraka.

20 milionową Angolę w 95 procentach zamieszkują chrześcijanie (w tym 69 procent to katolicy). Wyznawcy islamu to w większości przybysze z Afryki Zachodniej.

Źródła:
http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/rzad-angoli-zdelegalizowal-islam-wszystkie-meczety-maja-zostac-zburzone
http://wpolityce.pl/polityka/171967-angola-oglasza-delegalizacje-islamu-to-reakcja-na-przesladowanie-chrzescijan
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2014, 21:02:25 wysłana przez marylaossowska »

Offline Puella Clara

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1353
Nie jestem pewna, czy delegalizacja islamu taka, jak w Angoli, to dobre rozwiązanie. Zdeterminowani muzułmanie mogą wzmóc swoje ataki jeśli nie tam, to gdzie indziej. Będą mieli "argument" w ręku, że to oni są prześladowani, oni są męczennikami. Rozumiem jednak władze Angoli, ich próbę ochrony obywateli.

Niezaprzeczalnym faktem jest, że każdego roku ponad 100 tysięcy chrześcijan oddaje swe życie za wiarę. To oznacza, że codziennie co kilka minut umiera męczeńską śmiercią jeden chrześcijanin! Są prześladowani przez reżimy komunistyczne (w Korei Północnej, Chinach, Laosie, Wietnamie czy Birmie). W państwach muzułmańskich płoną niczym pochodnie Nerona lub są pozbawiani głów, rąk i nóg. Cierpią prześladowania w hinduistycznych Indiach, ale także w katolickiej Kolumbii czy na Filipinach. Również w ateizującej się Europie...

Przykłady prześladowania chrześcijan przez muzułmanów:
Cytuj
Nigeria: Fundamentaliści islamscy z ugrupowania Boko Haram przeprowadzają regularne ataki terrorystyczne na chrześcijan, ich świątynie i domostwa. Pojawienie się tam na Mszy Świętej oznacza ryzykowanie życiem.
W niewyjaśnionych okolicznościach zginął w tym kraju katolicki kapłan. Ciało ks. Petera Ayali pracującego w stanie Edo znaleziono w jego pokoju tuż przed niedzielną Mszą. Duchowny leżał w kałuży krwi, ubrany w szaty liturgiczne.

Egipt: Dwóch egipskich wyznawców Chrystusa odmówiło zapłacenia „koranicznego podatku”. Zostali zastrzeleni przez islamskich ekstremistów. W Egipcie systematycznie niszczone są kościoły oraz prowadzone przez wyznawców Chrystusa szkoły, sklepy, sierocińce, a nawet apteki.

Tanzania: Ks. Joseph Anselmo Mwagambwa został oblany żrącą substancją. Obrażenia, jakich doznał kapłan są bardzo poważne – duchowny ma poparzoną twarz, ramiona, ręce i nogi.

Maroko: Wspólnota chrześcijańska w Maroku jest zszokowana po aresztowaniu i osądzeniu 34-letniego Mohammeda El‑Baldi. Został on zatrzymany i skazany za „ewangelizację” na 36 miesięcy wiezienia i karę grzywny.

Somalia: Trzech uzbrojonych i zamaskowanych mężczyzn, członków islamskiej sekty Al‑Shabaab, porwało w wiosce Bulo Marer, Shamsę Enow Hussein, 28-letnią chrześcijankę, matkę dwóch córek w wieku 3 i 5 lat.

Liban: Islamska grupa „takfirich” zabiła 11 członków chrześcijańskiej rodziny. Muzułmanie rozkazali im wyjść z pojazdu, a następnie poderżnęli im gardła. „Takfiri” to sunniccy ekstremiści nawołujący do zabijania wszystkich "niewiernych".

Iran: Wyrok 10 lat pozbawienia wolności otrzymał w Iranie były muzułmanin, który przyjął chrześcijaństwo. Uznano go winnym „zbrodni przeciwko bezpieczeństwu państwa”. Chodziło o to, że konwertyta nie tylko porzucił islam, ale również „spiskowałâ€, czyli rozprowadzał teksty Ewangelii.

Syria: Włoski jezuita, ks. Paolo Dall’Ogliozostał zamordowany przez rebeliantów związanych z Al‑Kaidą. Ponadto w okupowanej przez islamskich rebeliantów Maaluli zginęło 20 chrześcijan. Muzułmańscy terroryści podpalili także klasztory Mar Sarkie, Mar Bakhos, Saint‑Serge i Bacchus.

Gwinea: Od 14 lipca muzułmanie napadli w pięciu miastach na co najmniej 17 kościołów, które zostały splądrowane a następnie podpalone.

Kongo: – Módlcie się za nas! – z tym apelem do ludzi dobrej woli na całym świecie zwrócił się kongijski biskup ThĂŠophile Kaboy. Jest on ordynariuszem Gomy, miasta będącego stolicą regionu Północnego Kiwu, który na nowo stał się epicentrum krwawego konfliktu. Sytuacja na wschodzie Demokratycznej Republiki Konga z każdym tygodniem staje się coraz bardziej dramatyczna. Rodziny chrześcijańskie opuszczają swe domy.

Filipiny: Dwóch katolickich księży zostało porwanych przez islamskich separatystów z Front Moro de LibĂŠration Nationale (MNFL). Znajdują się oni wśród stu uprowadzonych osób, którzy mają służyć muzułmanom do walki, jako "żywe tarcze".
Piotrskarga.pl z artykułu "Męczeństwo chrześcijan trwa!"

 


Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.