* Info

* Tematy

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Kluby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.
Ze względu na brak oznaczeń kategorii wiekowych w zamieszczanych materiałach z Youtube itp., aby chronić dzieci przed nieodpowiednią treścią, zalecamy rodzicom sprawdzenie dopuszczalnej kategorii wiekowej i samodzielne podjęcie decyzji. Dzieci zapraszamy do odwiedzenia działu:

Autor Wątek: Anioły i demony - Angels and Demons (2009)  (Przeczytany 2813 razy)

Offline marylaossowska

• Maryla
Anioły i demony - Angels and Demons (2009)
« dnia: Listopad 28, 2013, 05:15:16 »
_Film nakręcony został na podstawie bestsellerowej powieści Dana Browna pod tym samym tytułem. Widzowie ponownie zobaczą na ekranie Toma Hanksa w roli światowej sławy historyka i badacza symboli - profesora uniwersytetu Harvarda Roberta Langdona. Langdon trafia na trop wielowiekowego bractwa znanego pod nazwą Iluminaci – najbardziej wpływowej organizacji podziemnej w historii ludzkości.
  gloria.tv

Produkcja: USA
Reżyseria: Ron Howard
Scenariusz: Akiva Goldsman, David Koepp
W rolach głównych: Tom Hanks, Ewan McGregor, Ayelet Zurer, Stellan Skarsgård, Armin Mueller-Stahl, Pierfrancesco Favino, Kristof Konrad, Brett Hunt

« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2016, 16:19:41 wysłana przez admin »

Offline Teofil

• Administrator
Odp: Anioły i demony - Angels and Demons (2009)
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 29, 2013, 14:22:05 »
Sorry, ale Dan Brown, to nie jest jakiś wybitny twórca, a "bestsellerowe" to te jego powieści stały się za sprawą mediów, dla których teorie spiskowe, zwłaszcza dotyczące Kościoła katolickiego to woda na młyn. Tego rodzaju gnioty lansują oni na potęgę, a dobre powieści stoją w dalekiej kolejce za takimi naciąganymi historyjkami.

Byłem zmuszony swego czasu do przeczytania "Kodu", bo wielu ludzi mnie pytało co o tym sądzić, ale po zmarnowaniu kilku wieczorów na przeczytanie opowiastki mógłbym jedynie odpowiedzieć autorowi i tym, co w ogóle się nad tym zastanawiają, staropolskim zwrotem "Panie, coś pan?..." Dyskutowanie o tym to tak jakbym musiał tłumaczyć, że Jezus Chrystus nie był kosmitą. Choć i tacy fantaści byli i pisali nawet książki...

Podobnie jest prawdopodobnie i z tą rzekomo bestsellerową powieścią. Jednak tym razem zbytnio sobie cenię czas, i nie chce mi się czytać kolejnej bajeczki tego pana. Chociaż, może film w kawałkach zobaczę, żeby wiedzieć co tam znowu facet namieszał. Zresztą niektórzy mówią, że to nie on jest autorem pomysłu, tylko chyba jego żona, ale to bez znaczenia tutaj. Gdyby pisał o innych sprawach, pies z kulawą nogą by się nie zainteresował. Nie ma tam żadnej głębi, styl przeciętny, poziom zwykłego kryminału, poza kilkoma wstawkami z filozoficznymi dyskusjami bohaterów. Wystarczy, że wymyśli się jakąś teorię spiskową, czy skandal o Kościele, czy rzekomych iluminatach i już sukces prawie pewny. Chociaż i tu już jest konkurencja...

Szkoda mi Toma Hanksa, że dał się wkręcić w ten projekt. To jeden z najlepszych aktorów, który grał zwykle w dobrych filmach, ale za kilka milionów za rolę to się raczej nie odmawia.

Offline marylaossowska

• Maryla
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 30, 2013, 05:07:05 »
Ojej, Marcin...Film, jak film. Klasyka kina to nie jest, ani żadne wiekopomne dzieło. Po prostu rozrywka, film jak jeden z wielu. Widziałam bardziej durne  ;D Ten przynajmniej nie jest nudny. A bestseller oznacza jedynie, że książka dobrze się sprzedawała.

Offline Teofil

• Administrator
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 30, 2013, 13:57:50 »
A ja mam dzisiaj objad bez selera :P

Offline marylaossowska

• Maryla
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 30, 2013, 21:00:34 »
Bez selera? Czy bez warzyw też?
Oj niedobrze - bo "tym jesteś co zjesz".
Mnóstwo w tym selerze witaminy K
No i mikroelementy także jakieś ma.

Brzuszka nie dostaniesz po selerze
- to prawie sam błonnik na talerzu.
A nać zielona ma kalorie tylko cztery
Prawie tyle, co powietrza szklanka, czyli zero

Ja tam nie dam objeść się z selera,
Bo co zero kalorii, to zero!
Na obiad kluski innym dam i cześć,
Sama objem się selerem, bo zdrowy jest   ;D :P

« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2013, 21:12:03 wysłana przez marylaossowska »

Offline Teofil

• Administrator
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 30, 2013, 21:17:16 »
A to feler
Westchnął pewien sławny seler...
 ;D

Offline Uczen_Sokratesa

• Użytkownik
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 30, 2013, 21:29:30 »
Jest seler
o własnościach dobrych wielu,
i seller często feler,
robiony w złym celu.

Seler niech będzie dla wszystkich Polaków,
byśmy mieli masę przedszkolaków,
a sellery niech nam świata nie psują,
i dzieci nie demoralizują !

Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.