* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.
Ze względu na brak oznaczeń kategorii wiekowych w zamieszczanych materiałach z Youtube itp., aby chronić dzieci przed nieodpowiednią treścią, zalecamy rodzicom sprawdzenie dopuszczalnej kategorii wiekowej i samodzielne podjęcie decyzji. Dzieci zapraszamy do odwiedzenia działu:

Autor Wątek: Biała sukienka (2003)  (Przeczytany 2373 razy)

Offline marylaossowska

  • Maryla
  • ******
  • Wiadomości: 2240
Biała sukienka (2003)
« dnia: Listopad 28, 2013, 06:47:53 »
_Bohaterami są mieszkańcy wsi położonej niedaleko Białegostoku. Jest piękny poranek, wszyscy szykują się do obchodów święta Bożego Ciała. Na tle świątecznej gorączki toczą się równolegle dwa wątki. Maciek, dorobiewicz i pozer, konsumpcyjnie nastawiony do życia, podróżuje z Warszawy nowiutkim jeepem. W drodze zabiera autostopowicza.  Damian jest przeciwieństwem Maćka, ceni inne wartości w życiu. We wsi kłóci się małżeństwo Suszków, bo w ich polonezie zepsuły się właśnie hamulce. Żona wymyśla Suszkowi od głupków i w złości przypala żelazkiem sukienkę córki. Musi pożyczyć inną od Kowali, by córka mogła sypać kwiatki. W końcu wszyscy ruszają na procesję. Kowal w nowym daewoo i Suszkowie, pomimo uszkodzonych hamulców. Zrywa się burza i w ulewnym deszczu dochodzi do kolizji samochodowej.
Reżyseria: Michał Kwieciński
Scenariusz: Doman Nowakowski
W rolach głównych: Sambor Czarnota, Paweł Małaszyński, Izabela Dąbrowska, Bogdan Kalus, Elżbieta Karkoszka, Mieczysław Hryniewicz, Bartłomiej Topa, Leszek Zduń, Andrzej Beja-Zaborski, Elżbieta Okupska, Dariusz Toczek, Darek Majewski, Magdalena Smalara
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2016, 16:22:17 wysłana przez admin »

Offline Puella Clara

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1353
Odp: Biała sukienka (2003)
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 28, 2013, 13:47:10 »
Pamiętam, że film "Biała sukienka" wywarł na mnie ogromne wrażenie i został w pamięci, od kiedy obejrzałam go te 10 lat temu. Dobre, naturalne aktorstwo. Długa, poruszająca ważne tematy rozmowa głównych bohaterów, wypadek i w końcu to, co... nie zdradzę! W każdym razie myślę, że tak jak wydarzenie w życiu Maćka, ten film może zmienić coś w życiu tzw. letnich chrześcijan. Bóg jest wielki!

W produkcji zadebiutował Paweł Małaszyński w roli Damiana i choć dużą popularność osiągnął później, pamiętałam, że jest gdzieś w Polsce młody, obiecujący aktor :)

 


Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.