* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.
Ze względu na brak oznaczeń kategorii wiekowych w zamieszczanych materiałach z Youtube itp., aby chronić dzieci przed nieodpowiednią treścią, zalecamy rodzicom sprawdzenie dopuszczalnej kategorii wiekowej i samodzielne podjęcie decyzji. Dzieci zapraszamy do odwiedzenia działu:

Autor Wątek: Zabić księdza - To Kill a Priest (1988)  (Przeczytany 2974 razy)

Offline marylaossowska

  • Maryla
  • ******
  • Wiadomości: 2240
Zabić księdza - To Kill a Priest (1988)
« dnia: Listopad 28, 2013, 08:52:07 »
_Rzadko który temat stanowi dla filmowca tak poważne wyzwanie jak ten, którego podjęła się Agnieszka Holland w filmie "Zabić księdza". Nakręcony we Francji w 1988 r. za amerykańskie pieniądze, ukazuje Polskę stanu wojennego. Fikcyjna opowieść o młodym księdzu Alku, oraz o Stefanie, oficerze Służby Bezpieczeństwa, który z premedytacją popełnia zbrodnię, w oczywisty sposób odnosi się do wydarzeń z października 1984 r. i do morderstwa księdza Jerzego Popiełuszki. Zamiarem reżyserki nie było jednak stworzenie fabularyzowanej rekonstrukcji wydarzeń. Materiał procesowy oraz relacje prasowe i telewizyjne stały się dla niej tylko inspiracją do stworzenia artystycznej wizji.
gloria.tv

Produkcja: Francja, USA
Reżyseria:   Agnieszka Holland
Scenariusz: Agnieszka Holland, Jean-Yves Pitoun
W rolach głównych: Christopher Lambert, Ed Harris, Joss Ackland, David Suchet, Tim Roth, Timothy Spall, Pete Postlethwaite, Cherie Lunghi
Więcej o filmie: http://www.filmpolski.pl/fp/index.php/128790
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2016, 16:24:21 wysłana przez admin »

 


Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.