* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Pianista - The Pianist (2002) - film o Władysławie Szpilmanie  (Przeczytany 2239 razy)

Offline Puella Clara

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1353
Pianista - The Pianist (2002) - film o Władysławie Szpilmanie
« dnia: Listopad 28, 2013, 14:20:21 »
"Pianista" jest ekranizacją wspomnień Władysława Szpilmana, wybitnego polskiego pianisty żydowskiego pochodzenia. W czasie II wojny światowej trafia do warszawskiego getta. Cudem udaje mu się uniknąć deportacji, lecz jego rodzina zostaje wywieziona do obozu koncentracyjnego w Treblince. W getcie Szpilman dzieli okrutny los i upokorzenie swojego narodu. Udaje mu się stamtąd uciec. Pomieszkuje u polskich przyjaciół, ale wybuch powstania warszawskiego zmusza go do kolejnej walki o przetrwanie. Ukrywa się samotnie w ruinach Warszawy. Niespodziewanie to przyjaźń z niemieckim oficerem pozwoli mu przetrwać najcięższy okres...


Gloria.tv

Film otrzymał wiele nagród na międzynarodowych festiwalach, m.in. zdobył 3 Oscary, Złotą Palmę na Festiwalu w Cannes, 2 Nagrody BAFTA  i 7 Cezarów.
Scenariusz: Ronald Harwood, na podstawie książki Władysława Szpilmana
Reżyseria: Roman Polański
Występują: Adrien Brody, Thomas Kretschmann, Emilia Fox, Maureen Lipman i inni
Produkcja: Francja, Niemcy, Polska, Wielka Brytania
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2016, 16:31:29 wysłana przez admin »

 


Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.