* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Pasja - The Passion of the Christ (2004)  (Przeczytany 2584 razy)

Offline Puella Clara

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1353
Pasja - The Passion of the Christ (2004)
« dnia: Listopad 28, 2013, 14:45:57 »
"Pasja" jest wstrząsającym opisem ostatnich 12 godzin życia Jezusa Chrystusa. To zdecydowanie najmocniejsze przedstawienie Pasji z jakim spotkaliśmy się do tej pory w kinie. Film jest wierny przekazom historycznym, biblijnym oraz teologicznym. Aby podkreślić autentyczność historii, aktorzy posługują się dwoma wymarłymi językami: aramejskim i łaciną. W scenach retrospektywnych widzimy też różne epizody z życia Jezusa.

Wersja z polskimi napisami


Gloria.tv


Wersja z lektorem
PASJA-The Passion (2009) Lektor PL.

Film Gibsona wywołał wiele emocji i kontrowersji. "Pasja" to obrazowe dzieło sztuki prowokujące do poważnego myślenia i refleksji nad śmiercią Chrystusa osoby o różnych przekonaniach religijnych. Jest to film o wierze, nadziei, miłości i przebaczeniu - a więc o tym, czego bardzo potrzeba w dzisiejszych burzliwych czasach.

Scenariusz: Benedict Fitzgerald, Mel Gibson
Reżyseria: Mel Gibson
W rolach głównych: James Caviezel, Maia Morgenstern, Monica Bellucci
Produkcja: USA
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2014, 17:10:24 wysłana przez Marcin »

Offline marylaossowska

  • Maryla
  • ******
  • Wiadomości: 2240
Odp: Pasja - The Passion of the Christ (2004)
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 17, 2014, 05:50:20 »
Film jest tak pełen okrucieństwa, krwi i przemocy, że w wielu krajach np. w Hiszpanii, Finlandii, Wielkiej Brytanii czy Kanadzie został zaklasyfikowany jako film "od lat 18". W większości innych krajów jest to film "od lat 16".  W Polsce został oceniony na "od lat 15".

http://www.imdb.com/title/tt0335345/parentalguide?ref_=tt_ql_7
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2014, 05:56:45 wysłana przez marylaossowska »

 


Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.