* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.
Ze względu na brak oznaczeń kategorii wiekowych w zamieszczanych materiałach z Youtube itp., aby chronić dzieci przed nieodpowiednią treścią, zalecamy rodzicom sprawdzenie dopuszczalnej kategorii wiekowej i samodzielne podjęcie decyzji. Dzieci zapraszamy do odwiedzenia działu:

Autor Wątek: Konklawe - The Conclave (2006)  (Przeczytany 2300 razy)

Offline Puella Clara

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1353
Konklawe - The Conclave (2006)
« dnia: Listopad 28, 2013, 15:15:30 »
"Konklawe" to pełen napięcia film opowiadający o wyborze papieża Piusa II, oparty częściowo na jego własnych zapiskach.
Rzym. Rok 1458. Pięć lat po upadku Konstantynopola i przejęciu go przez wyznawców islamu umiera papież Kalikst III, pozostawiając Kościół na rozstaju dróg. Kardynałowie zostają zamknięci za murami Watykanu, by dokonać wyboru nowego papieża, który wskaże dalszą drogę chrześcijańskiemu światu. Jeden z uczestników konklawe, młody Rodrigo Borgia właśnie rozpoczyna swoją drogę na szczyt. Odkrywa polityczne mechanizmy rządzące Kościołem i szybko zdaje sobie sprawę, że nie brak tu ludzi gotowych na wszystko w walce o władzę. Rodrigo Borgia wie, że jego "głos" podczas konklawe to najważniejsza i najsilniejsza broń, jaką posiada. Umiejętnie ją wykorzystując może nie tylko ocalić życie, ale wzmocnić swą własną pozycję.


Gloria.tv

Scenariusz: Paul Donovan
Reżyseria: Christoph Schwere
Produkcja:  Kanada

Obsada:
Brian Blessed – Eneasz Sylwiusz Piccolomini
Brian Downey – kardynał Juan de Mella
James Faulkner – Guillaume d'Estouteville
Manu Fullola – Rodrigo Borgia (przyszły papież Aleksander VI)
Lex Gigeroff – kardynał Izydor z Kijowa
Lolo Herrero – Pedro
Nicholas Irons – kardynał Prospero Colonna
Rolf Kanies – kardynał Bessarion
John Keogh – Brat Jan
Joseph Rutten – Kalikst III
Nora Tschirner – Vannozza Cattanei
Matthias Koeberlin - Guiliano Della Rovere (przyszły papież Juliusz II)
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2016, 16:57:38 wysłana przez admin »

 


Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.