* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Wieczna młodość?  (Przeczytany 1871 razy)

Offline Puella Clara

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1353
Wieczna młodość?
« dnia: Grudzień 08, 2013, 04:36:38 »
____

Nigdy nie zestarzeje się serce,
które kocha.


Sokrates
____

Offline Uczen_Sokratesa

  • UĹźytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 1217
Odp: Wieczna młodość?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 08, 2013, 07:43:13 »
Oczywiście ! I jak tu nie mieć szacunku do Sokratesa? Miłość otwiera nas na świat osób, ich wewnętrznych kosmosów, daje szansę dzielenia się , współpracy i współodczuwania.
Jest jednością z Bogiem, a On jest źródłem życia!
Oczywiście jest tez druga strona medalu, choć tak naprawdę ta sama. Kto kocha przyrodę , ludzi, prawdę, twórczość, naukę  czy inne ślady Wieczności w naszym świecie jest zdolny widzieć czego mu brak i wiedzieć, że to co otrzymał nie wywyższa go nad innych... Jest też doświadczanie niezrozumienia i straty, ale te nie są wieczne :)

Offline Puella Clara

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1353
Odp: Wieczna młodość?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 10, 2013, 21:25:17 »
Tak, jest w tym aforyzmie mądrość odwieczna, chciałoby się powiedzieć :)

Ja pomyślę od drugiej strony... Co to znaczy, że serce jest stare? Dla mnie jest to serce zobojętniałe, serce człowieka, który nie umie już dostrzegać piękna, dobra, widzieć, co jest złe, nie potrafi współczuć ani się cieszyć, zachwycać. Serce, które ogarnia pustka...

Kto kocha ludzi, przyrodę, odnalazł drugie serce kochające, ma przyjaciół, bogate zainteresowania i czuje potrzebę rozwoju... tego serce się nie zestarzeje! :)
A wszystko ma swój początek w Miłości...

 


Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.