* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Marsz miliona na Ukrainie  (Przeczytany 1080 razy)

Offline Teofil

  • Administrator
  • ****
  • *****
  • Wiadomości: 561
Marsz miliona na Ukrainie
« dnia: Grudzień 09, 2013, 00:35:42 »
Na Ukrainie gorąca atmosfera. Marsz miliona, demonstranci krzyczą, Chwała Ukrainie i rewolucja, Unia Europejska szuka rozwiązań drogi wyjścia z kryzysu politycznego, Putin wzywa do siłowego rozwiązania.

U naszych sąsiadów po chwilowym osłabieniu w niedzielę ruszył wielki, pokojowy pochód demonstrantów, który zajął cały Majdan. Część demonstrujących z patriotycznymi okrzykami na ustach i deklaracjami poparcia wejścia Ukrainy do Unii, zablokowała otoczoną kordonem milicji dzielnicę rządową w Kijowie. Wieczorem młodzi ludzie przy aplauzie zgromadzonych przy pomocy lin zrzucili i rozbili młotami pomnik Lenina. Słychać było hymn i okrzyki "Chwała Ukrainy".

Goodbye, Lenin: Protesters topple monument in Kiev (Extended Video)

Aktualnie cały plac majdanu zajęty jest przez tłumy ludzi, którzy w atmosferze festynu pod ustawioną sceną, zagrzewani przez artystów i opozycjonistów śpiewają pieśni patriotyczne. Około godziny 23 śpiewano również piosenkę z polskimi słowami na znak solidarności z Polską.
Dzięki kamerce internetowej możemy śledzić na żywo, co się tam dzieje:Atmosfera jak widać jest spokojna i radosna. Ukraińcy czują się pewni. Miejmy nadzieję, że dzięki wytrwałości osiągną cele. Wobec takiego zrywu Janukowycz raczej nie odważy się na realizację sugestii Putina, aby wprowadzić stan wojenny. Takie posuniecie groziłoby w tej sytuacji nawet wojną domową. Zdając sobie sprawę z niebezpieczeństwa przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso wyśle w tym tygodniu do Kijowa Szefową dyplomacji Unii Europejskiej Catherine Ashton, by "wesprzeć poszukiwania drogi wyjścia z kryzysu politycznego" na Ukrainie. Borroso rozmawiał telefonicznie z Wiktorem Janukowyczem. Ponownie wezwał do znalezienia politycznego rozwiązania napięć, porzez dialog z ukraińską opozycją i społeczeństwem obywatelskim.

________
Źródła:
http://niezalezna.pl/49251-ukraincy-w-marszu-miliona-protestuja-przeciwko-janukowyczowi-relacja-na-zywo
http://niezalezna.pl/49261-jak-ukraincy-obalili-pomnik-lenina-zobacz-film
http://niezalezna.pl/49258-korespondencja-z-kijowa-putin-chce-stanu-wojennego-ukraincy-obalili-pomnik-lenina
http://niezalezna.pl/49259-szefowa-dyplomacji-ue-uda-sie-w-tym-tygodniu-do-kijowa
« Ostatnia zmiana: Grudzień 09, 2013, 00:47:04 wysłana przez Marcin »