* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Ukryte taśmy stanu wojennego (2011)  (Przeczytany 1607 razy)

Offline Puella Clara

  • Moderatorzy
  • *****
  • Wiadomości: 1353
Ukryte taśmy stanu wojennego (2011)
« dnia: Grudzień 09, 2013, 06:20:33 »

TAJEMNICE STANU WOJENNEGO
____
Zrealizowany przez Krystynę Mokrosińską film gromadzi nieznane dotąd materiały, które najczęściej zostały nielegalnie wyniesione z TVP albo przetrzymane mimo nakazu zniszczenia.

Najciekawsze fragmenty archiwalnych materiałów filmowych powstałych w czasie stanu wojennego. Taśmy odszukali dokumentaliści TVP z Warszawy i oddziałów regionalnych. Ukryte przez pracowników telewizji w archiwach materiały nakręcili w latach 80-tych niezależni dziennikarze, niektóre z nich to nagrania oficjalne, które nigdy nie zostały wyemitowane.

Program Krystyny Mokrosińskiej, wyrzuconej z TVP w stanie wojennym, odtwarza klimat i grozę tamtych czasów. Nie tylko ujawnia treść nagrań i opowiada o losach taśm, lecz także odsłania nowe obszary archiwalnych poszukiwań.
____

 


Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.