* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Skandaliczne działanie sądu na rozprawie w procesie generałów SB  (Przeczytany 8370 razy)

Offline Puella Clara

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1353

Fot. Niezależna.pl
____Decyzją sądu, antykomunistyczni opozycjoniści zostali siłą wyrzuceni z procesu Władysława Ciastonia i Józefa Sasina. Sędzinie nie spodobał się jeden transparent, więc wyrzuciła całą publiczność. Po tych wydarzeniach mec. Anna Bogucka-Skowrońska, reprezentująca represjonowanych opozycjonistów, złożyła wniosek o wyłączenie całego składu sędziowskiego. Sąd odroczył rozprawę.

Sąd Okręgowy w Warszawie miał się zająć zażaleniem na umorzenie sprawy generałów Służby Bezpieczeństwa Władysława Ciastonia i Józefa Sasina, którzy w czasie stanu wojennego bezprawnie powołali działaczy NSZZ "Solidarność" na wielomiesięczne ćwiczenia wojskowe.
____

Instytut Pamięci Narodowej (oskarżający w tej sprawie) wskazał, że rzekome ćwiczenia były tylko pretekstem do pozbawienia wolności 304 działaczy opozycji, co łączyło się z ich szczególnym udręczeniem. Na przełomie 1982-83 spędzili oni trzy zimowe miesiące na poligonie w Chełmnie w o wiele surowszych warunkach od tych, w jakich trzymano internowanych.

Na sali rozpraw pojawili się dawni działacze opozycji demokratycznej w PRL,  którzy, zdaniem sądu, zakłócili przebieg rozprawy. Jeden z opozycjonistów Zygmunt Miernik rozłożył transparent "Komunistyczne zbrodnie – hańbą sądu". Wtedy sędzia Agnieszka Zakrzewska kazała policji wyprowadzić wszystkich z Sali rozpraw. Represjonowani w stanie wojennym opozycjoniści zostali siłą, wleczeni po podłodze, usuwani z sali, ponieważ nie zgodzili się wyjść dobrowolnie.

Byli opozycjoniści podkreślają, że zależy im, nie tyle na skazaniu esbeków, ale na ujawnieniu prawdy o ich działaniach. Jak mówił jeden z poszkodowanych Stanisław Szukała. - Nie czekam, by dziadków dziś do więzień wsadzać. Ale prawda musi być określona: panowie generałowie podjęli decyzje łamiąc prawo, bo uzurpowali sobie, że mogą tak robić.

Ciastoń (b. szef SB) w latach 90. został oskarżony o "sprawstwo kierownicze" zabójstwa ks. Jerzego Popiełuszki przez oficerów SB w 1984 r. Z braku wystarczających dowodów był dwa razy uniewinniany przez warszawski sąd - w 1994 i 2002 r.
Sasin był m.in. szefem departamentu MSW, który zajmował się "ochroną gospodarki".

Źródła: Niezależna.pl, PolskieRadio

Offline Puella Clara

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1353
Odp: Skandaliczne działanie sądu na rozprawie w procesie generałów SB
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 12, 2013, 16:41:23 »
W takim kraju żyjemy, że ofiary komunistów są przez sąd poniżane i używa się wobec nich przemocy, a SB-eccy oprawcy dobrze się mają, są uniewinniani, albo ich rozprawy się przeciągają z byle powodu, pochłaniając ogromne ilości pieniędzy podatników.

Opozycjoniści, którzy spędzili w koszarach w Chełmnie trzy zimowe miesiące 1981/1982 w potwornych warunkach, w zwykłych namiotach, marnym odzieniu, o małych racjach żywnościowych, wykonując kompletnie nieprzydatną, ale forsowną pracę - teraz wegetują często na granicy ubóstwa. Stracili tam zdrowie i możliwość podjęcia pracy przez następne lata. Teraz ich się bije, gdy domagają się prawdy.

Jeden z moich profesorów był "kolegą z internatu" w Jaworzu m.in. Tadeusza Mazowieckiego i Bronisława Geremka. Jak wspominał, żyło im się całkiem nieźle, a największym wrogiem była... nuda. Ponieważ w większości byli to naukowcy, czas uprzyjemniali sobie robieniem wykładów, których słuchali inni internowani oraz żołnierze i milicjanci.

Przy okazji mamy tu możliwość porównania - Chełmno (poligon) kontra Jaworze (ośrodek wypoczynkowy)
W Jaworzu dzięki internowaniu "status pokrzywdzonego" zdobyli m.in.: St. Niesiołowski, Wł. Bartoszewski, B. Komorowski, A. Małachowski, T. Mazowiecki, B. Geremek, A. Drawicz, R. Bugaj, A. Czuma...

 


Poniżej przegląd wątków w tym dziale

Jeśli nie wyświetlają się filmy z YouTube, odśwież, wyczyść pamięć podręczną przeglądarki, sprawdź aktualność wtyczki Flashplayera :)
Kwiecień 23, 2014, 04:02:04 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 3087 | Komentarze: 1

__Rosyjska agencja ITAR-TASS podała we wtorek, że Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego (Rossielchoznadzor) może nałożyć embargo na dostawy owoców, warzyw i jagód z Polski ze względu na niezadowalający poziom bezpieczeństwa tych produktów. 
_

Powołując się na komunikat Rossielchoznadzoru rosyjska agencja pisze, że możliwość zakazu "jest związana z niezadowalającym zapewnieniem bezpieczeństwa fitosanitarnego polskich produktów ogrodniczych dostarczanych do Rosji". Agencja ITAR-TASS podaje, że według danych Rossielchoznadzoru polskie produkty "w wielu przypadkach" stanowiły zagrożenie dla zdrowia rosyjskich konsumentów "w związku ze znacznym przewyższeniem dopuszczalnych maksymalnych norm dotyczących zawartości pestycydów i obecności azotanów". Według tej agencji szef Rossielchoznadzoru Siergiej Dankwert zwrócił się do polskiego ministra rolnictwa Marka Sawickiego z prośbą o wydanie poleceń w celu zmiany na lepsze obecnej sytuacji.

Komunikat rosyjskich służb zapowiada, iż "brak działań zmusi Rossielchozn...
Puella Clara
Marzec 23, 2014, 22:54:06 wysłana przez Puella Clara
Wyświetleń: 3347 | Komentarze: 0


Kamil Stoch z Kryształowa Kulą. Fot. Grzegorz Momot
____Kamil Stoch już w piątek 21 marca zapewnił sobie pierwszą w karierze Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Dziś, po ostatnich w sezonie zawodach, które odbyły się w Planicy, dwukrotny polski mistrz olimpijski odebrał nagrodę.

W piątkowym konkursie w Planicy Stoch uzyskał w pierwszej serii 131,5 metra, co dawało mu szóste miejsce. Do prowadzącego Andersa Bardala tracił 4,1 punktu, wyprzedzali go także Andreas Kofler, Gregor Schlierenzauer, Peter Prevc i Severin Freund. W drugiej serii Kamil uzyskał 134 metry i awansował na czwartą pozycję.
____

W niedzielnym, ostatnim konkursie tego sezonu Pucharu Świata w Planicy Kamil Stoch w pierwszej serii prowadził po najdłuższym w konkursie skoku - 139 m! Po drugim skoku (136 m) ostatecznie zajął czwarte miejsce, do trzeciego Andersa Bardala tracąc zaledwie 0,1 punktu.  Na 13. pozycji znalazł się Piotr Żyła, zaś na 15. Maciek Kot. Na "pudle" uplasowali się kolejno Prevc, Freun...
Marzec 20, 2014, 13:07:32 wysłana przez Teofil | Wyświetleń: 2567 | Komentarze: 1

___
Na temat zagrożenia ze strony rosyjskiego reżimu wobec sąsiednich krajów wiemy już od czasu wojny gruzińskiej. Wtedy słowa Lecha Kaczyńskiego przestrzegające przed apetytami Rosji traktowane były jako przesadne panikowanie. Politycy PO, w naiwności uznali, że Rosja jest już niegroźna i można z nią budować normane stosunki. Ta polityka doprowadziła do zaniedbań prowadzących do praktycznego rozbrojenia poskich sił zbrojnych. Nawet katastrofa w Smoleńsku nie otrzeźwiła naiwnych polityków, którzy w imie nowej przyjaźni z Rosją nie chcieli zadawać niewygodnych pytań i uciszali, albo ośmieszali wszystkich, którzy podważali wygodną wersję rosyjską.

Taka polityka udawania, że się nie dostrzega zagrożenia sprawiła, że rządzący nie zrobili nic, aby wzmocnić polskie siły zbrojne, a wiele wskazuje na to, że wręcz znacznie je w tym czasie osłabili. Nie zwracali też uwagi na wyjątkowo agresywne i prowokacyjne manewry wojskowe przy polskiej granicy, podczas których wyraźnie ćwiczono atak na Polskę.

Dopiero kryzys ukraiński pokazał, że Rosja niczym kr
...
Puella Clara
Marzec 06, 2014, 16:09:47 wysłana przez Puella Clara
Wyświetleń: 3148 | Komentarze: 0

Serwery GTS Polska____Nie ma dowodów, że wybory w Polsce są fałszowane. Karty do głosowania są błyskawicznie niszczone, nie można więc dokonać żadnych weryfikacji. Centra obliczeniowe pracujące dla Państwowej Komisji Wyborczej są dla opinii publicznej czarną dziurą, a członkowie komisji uczą się demokracji od Rosjan, jeżdżąc do Moskwy na szkolenia. Prof. Krystyna Pawłowicz wystosowała do przewodniczącego PKW oficjalny list z pytaniami.____

"Nieważne jak kto głosuje, ważne kto liczy głosy" – mawiał z rozbawieniem Józef Stalin i był bardzo spokojny o wyniki wyborczych decyzji narodu radzieckiego. Instytucje, które mu to zapewniały przeniosły swoją ekspertyzę w wiek XXI. Przy czym nie tylko o Rosję chodzi.
Głosy w polskich wyborach formalnie liczy Państwowa Komisja Wyborcza, ale potem dane trafiają na serwery firmy rosyjskiej. Teoretycznie niezupełnie rosyjskie, bo GTS Polska i Internet Partners to firmy polskie, tyle że mają rosyjskich udziałowców i szefów z firmy-matki GTS, zatru...
Puella Clara
Luty 15, 2014, 15:38:45 wysłana przez Puella Clara
Wyświetleń: 4821 | Komentarze: 5


Zbigniew Romaszewski. Fot. Przemek Wierzchowski
____13 lutego w Warszawie w wieku 74 lat zmarł Zbigniew Romaszewski, legenda opozycji antykomunistycznej, działacz Komitetu Obrony Robotników i Solidarności, twórca podziemnego radia "Solidarność", wieloletni senator. Odszedł w pełni sił, w wyniku powikłań po zachłyśnięciu. Postać wielce zasłużona, nietuzinkowy polityk, który do końca bronił własnych przekonań, działał zgodnie z sumieniem, stawał po stronie pokrzywdzonych i angażował się w ważne sprawy.

Pogrzeb Zbigniewa Romaszewskiego odbędzie się w czwartek 20 lutego. Msza żałobna o godzinie 13 w Katedrze Warszawskiej, a sam pogrzeb na Powązkach Wojskowych. Czy jednak Ratusz zezwoli na pochowanie wielkiego działacza na początku Alei Zasłużonych na Powązkach, zaraz obok Kuklińskiego, Kuronia, Kołakowskiego? Jak wynika ze słów jego córki, dziennikarki Agnieszki Romaszewskiej-Guzy, urzędnicy HGW robią problemy.
____

"Nawet jeszcze i teraz nie jest pewne (w każdym razie tak wynikało ze słów urzędniczki z którą ...
Strony: [1] 2 3 4 5 ... 19
Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.