* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.
Ze względu na brak oznaczeń kategorii wiekowych w zamieszczanych materiałach z Youtube itp., aby chronić dzieci przed nieodpowiednią treścią, zalecamy rodzicom sprawdzenie dopuszczalnej kategorii wiekowej i samodzielne podjęcie decyzji. Dzieci zapraszamy do odwiedzenia działu:

Autor Wątek: Sowiecka Historia - The Soviet Story (2008)  (Przeczytany 2808 razy)

Offline marylaossowska

  • Moderator
  • ******
  • Wiadomości: 2240
Sowiecka Historia - The Soviet Story (2008)
« dnia: Grudzień 11, 2013, 22:08:18 »
_Wstrząsający dokument o współpracy Gestapo z NKWD przed 1941 rokiem. Film opowiada o sowieckim terrorze wewnętrznym, o zabijaniu własnych obywateli "na skalę przemysłową", o sztucznie wywołanym Wielkim Głodzie na Ukrainie (Hołodomor), o mordzie w Katyniu, o współpracy gospodarczej i militarnej hitlerowskich Niemiec i stalinowskiego ZSRS, o masowych deportacjach, o eksperymentach medycznych dokonywanych na więźniach Gułagów, a także o odradzającym się współcześnie faszyzmie w Rosji.

Prace nad filmem trwały ponad 10 lat. Nakręcony został przez Łotysza Edvins'a Ĺ nore - łotewskiego politologa, który jest również autorem scenariusza oraz reżyserem filmu. W obrazie wykorzystano unikalne zdjęcia i fragmenty filmów archiwalnych z tamtych lat.
_


Offline marylaossowska

  • Moderator
  • ******
  • Wiadomości: 2240
Odp: Sowiecka Historia - The Soviet Story (2008)
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 11, 2013, 22:09:13 »
Telewizja Polska kupiła prawa do emisji filmu "The Soviet Story" w 2008 roku. Do tej pory film, który zadaje kłam rosyjskiej wersji historii nie został wyemitowany. Dlaczego? Bez wątpienia dla tego samego powodu, dla którego TVP zakupiła i natychmiastowo wyemitowała antypolski film "Unsere MĂźtter, unsere Väter", w którym Niemcy próbują przerzucić na Polaków odpowiedzialność za własną machinę zagłady, terroru i przemocy. Dla tego samego powodu, dla którego TVP odmawia pomocy przy realizacji pełnometrażowego fabularyzowanego filmu dokumentalnego o Witoldzie Pileckim.
http://wpolityce.pl/artykuly/62324-zbiorka-na-film-dokumentalny-o-witoldzie-pileckim-dobiega-konca-europa-nie-moze-nie-wiedziec-polska-musi-pamietac

Cytuj
Stowarzyszenie Auschwitz Memento rozpoczęło zbiórkę pieniędzy na film dokumentalny o Witoldzie Pileckim w związku z odmową nansowego wsparcia produkcji przez instytucje publiczne, o które organizacja starała się 3 lata. Dotacji odmówiły stowarzyszeniu m.in. Muzeum Historii Polski oraz Ministerstwo Obrony Narodowej. Koszt powstania filmu szef rady programowej stowarzyszenia Bogdan Wasztyl ocenił na 215 tys. zł[44] Inicjatorzy w internecie uruchomili stronę projektu projektpilecki.pl oraz profil na portalu Facebook, na których podawane są aktualne informacje o przebiegu zbiórki pieniędzy. Zbiórka ma charakter publiczny potwierdzony przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. Organizacja Auschwitz Memento zebrała na ten cel od końca zeszłego roku do dnia 26 września 2013 roku 155 840 i 01 groszy. Źródło: wiki
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2013, 00:39:58 wysłana przez marylaossowska »

Offline Teofil

  • Administrator
  • ****
  • *****
  • Wiadomości: 561
Odp: Sowiecka Historia - The Soviet Story (2008)
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 12, 2013, 00:46:04 »
Wiele wskazuje, że szykują się zmiany i nowe przetasowanie w świecie. Stare układy mogą się rozsypać. Więc i obecni dziwni decydenci albo odejdą, albo przejdą na inną stronę. To, co się dzieje teraz na Ukrainie, jeśli nasi sąsiedzi będą cierpliwi i osiągną cele, może być wydarzeniem na skalę zburzenia muru berlińskiego.  Za nimi być może podążą Białorusini, którzy mają już dość Łukaszenki. I być może również w samej Rosji nastąpią wreszcie zmiany, gdy przestaną śnić o potędze i zajmą się na serio dobrem swoich obywateli, walką z patologiami i rozwojem gospodarczym, a nie produkcją czołgów i rakiet. I raczej nie chodzi tu o Unię Europejską, bo jaka jest to wiemy. I chociaż mamy słuszny żal do Ukraińców, że nie potępiają zbrodniarzy z Wołynia i niektórzy uznają ich za bohaterów, dzisiaj musimy ich wspierać w dążeniu do uniezależnienia się od Rosji, bo od tego zależy również nasze bezpieczeństwo i odsunięcie Rosji jak najdalej od naszej granicy. Nikt nas nie zmusza do entuzjazmu gdy oni śpiewają swoje piosenki patriotyczne, ale odwracanie się teraz plecami i jeszcze ciągłe wytykanie tamtych okropnych wydarzeń powinniśmy odłożyć na inny moment. Być może sami Ukraińcy dojrzeją do tego, żeby się zmierzyć z tą straszną spuścizną...

 


Poniżej przegląd wątków w tym dziale

Jeśli nie wyświetlają się filmy z YouTube, odśwież, wyczyść pamięć podręczną przeglądarki, sprawdź aktualność wtyczki Flashplayera :)
Kwiecień 23, 2014, 18:48:14 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 17988 | Komentarze: 11

__Prorosyjscy separatyści ze wschodniej Ukrainy porwali pracującego dla telewizji informacyjnej Vice News amerykańskiego dziennikarza Simona Ostrovsky'ego. Od wielu tygodni reporter relacjonował kryzys na Krymie i we wschodniej Ukrainie.

Kolejne odcinki jego reportaży zatytułowanych "Russian Roulette" umieszczaliśmy na portalu: http://www.rzeczysedno.pl/index.php/topic,4254.0.html

Na zdjęciu po lewej zrobionym 13 kwietnia, reporter Simon Ostrovsky stoi obok zamaskowanego i uzbrojonego separatysty prorosyjskiego przed budynkiem milicji w Słowiańsku, 25 km od ukraińskiej granicy z Rosją. 
_
foto: Efrem Lukatsky/The Associated Press

...
Kwiecień 12, 2014, 21:28:55 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 3172 | Komentarze: 1

__Pytanie o wolność mediów spotyka się w dzisiejszej Rosji z uśmieszkiem. Jeśli rozmawiasz ze zwyczajnym Rosjaninem będzie to uśmiech sceptycyzmu: "Wolność mediów? Wolność słowa? Nie bądź durny, nie ma czegoś takiego". Jeżeli rozmawiasz z dziennikarzem, szczególnie tym z prowincji, pracującym w państwowych mediach, uśmiech jest smutny i podszyty goryczą. Kryją się pod nim utracone zawodowe ideały i niemożność pisania o istotnych dla społeczeństwa sprawach, frustracja z powodu cenzury, wstyd ulegania nieustannej samocenzurze. Rosyjskie media technologicznie wkraczają w XXI wiek, ale telewizja cyfrowa, internetowe media czy błyszczące okładki czasopism ale mają bardzo mało wspólnego z wolnością słowa.
_

Dziennikarstwo w Rosji przeżywa poważny kryzys. Za...
Kwiecień 08, 2014, 22:04:51 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 3613 | Komentarze: 2

Film jest echem podróży do Polski, zarejestrowanym okiem kamery Maggie Okulskiej. Oto jej reminiscencje z wędrówki po naszym kraju:

"Droga Polsko! Co za wibracje!
Żyjemy w dziwnym świecie, nie uważasz? Każdy z nas ma własne opinie na temat innych krajów, nacji, języków… i większość z nich pochodzi z tego co “ktoś powiedziałâ€ lub “gdzieś to usłyszałem” - a nie z własnego doświadczenia. Podróżując po świecie, spotykałam się z wieloma różnymi opiniami o Polsce (o “mnie” jako Polce) - negatywnymi i pozytywnymi. Urodziłam się w Krakowie, jednak od dziecka przemieszczałam się i mieszkałam w wielu miejscach. Osobiście, widzę siebie jako obywatelkę świata. Zatem postanowiłam na własne oczy zobaczyć, a także zdokumentować - jak jest obecnie w Polsce? Mianowicie, w 2012 spakowałam moją kamerę i wyruszyłam do Polski. W ciągu 2-tygodni przejechałam ponad 1120 km pociągiem, od morza do gór. Odwiedziłam duże miasta jak Gdańsk, Kraków, Warszawa;
...
Kwiecień 08, 2014, 21:21:28 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 7897 | Komentarze: 18

_Wstrząsający artykuł Piotra Lisiewicza o genezie katastrofy smoleńskiej, zacieraniu śladów i przywracaniu Polakom godności. Artykuł poniższy został opublikowany w Gazecie Polskiej.

Jako dopełnienie artykułu Lisiewicza gorąco polecam film Anity Gargas Anatomia Upadku.

Obie części filmu można obejrzeć tutaj: http://www.rzeczysedno.pl/index.php/topic,4372.msg7380.html#msg7380
_
foto: Filip Klimaszewski/Agencja Gazeta

Anatomia zbrodni - no to opowiem Wam, co zdarzyło się w Smoleńsku

Pijany Wania z zepsutym traktorem słuchający ruskiego disco, zdolny do bezmyślnej brutal
...
Kwiecień 08, 2014, 20:00:50 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 3724 | Komentarze: 0

Rosyjska propaganda próbuje przekonywać cały świat, że mieszkańcy wschodniej Ukrainy są bardzo pro-rosyjscy. Kibice dwóch rywalizujących ze sobą klubów z tej części Ukrainy - Metalista Charków i Szachtara Donieck WSPÓLNIE pokazali co naprawdę myślą o Władimirze Putinie. Interesujące, jak ich wspólna przyśpiewka "Putin ch..." spodobała się władzom na Kremlu :) Okazuje się, że nie tylko w Polsce kibice piłkarscy są patriotami.Źródło: http://censor.net.ua/video_news/279777/lozung_putin_hulo_stanovitsya_lyubimoyi_krichalkoyi_ukrainskih_futbolnyh_fanov_video
Strony: [1] 2 3 4 5 ... 35
Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.