* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.
Ze względu na brak oznaczeń kategorii wiekowych w zamieszczanych materiałach z Youtube itp., aby chronić dzieci przed nieodpowiednią treścią, zalecamy rodzicom sprawdzenie dopuszczalnej kategorii wiekowej i samodzielne podjęcie decyzji. Dzieci zapraszamy do odwiedzenia działu:

Autor Wątek: Królestwo niebieskie - Kingdom of Heaven (2005)  (Przeczytany 1980 razy)

Offline Puella Clara

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1353
Królestwo niebieskie - Kingdom of Heaven (2005)
« dnia: Grudzień 12, 2013, 23:31:39 »
Królestwo niebieskie to zrealizowana z niezwykłym rozmachem epicka opowieść o wyprawach krzyżowych, zderzeniu dwóch kultur i młodym kowalu Balianie, który nieoczekiwanie odkrywa swe przeznaczenie, zostaje pasowany na rycerze i wyrusza do Ziemi Świętej, by objąć należne mu dziedzictwo. We wstrząsanej intrygami średniowiecznej Jerozolimie zakochuje się w w pięknej księżniczce Sibylii, siostrze króla Baldwina.
Pokojową wizję króla Baldwina - wizję "królestwa niebieskiego" - podziela niewielu rycerzy.  Jest wśród nich Godfrey z Ibelin, ojciec Baliana. Gdy przekazuje synowi swój miecz, przekazuje mu także świętą przysięgę, która każe mu chronić bezbronnych, stać na straży pokoju i dążyć do harmonijnego współistnienia przedstawicieli wszystkich kultur i religii, tak by na Ziemi ziściło się "królestwo niebieskie"...


Gloria.tv

Scenariusz: William Monahan
Reżyseria: Ridley Scott
W rolach głównych: Orlando Bloom, Eva Green, Liam Neeson, Jeremy Irons, Edward Norton
Produkcja: USA, UK, Hiszpania, Niemcy, Maroko
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2016, 16:53:04 wysłana przez admin »

Offline Uczen_Sokratesa

  • UĹźytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 1217
Odp: Królestwo niebieskie - Kingdom of Heaven (2005)
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 12, 2013, 23:42:06 »
Dobrze że takie filmy można zobaczyć na glorii :)

 


Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.