* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Islamski krzyż  (Przeczytany 2255 razy)

Offline Brawur

  • UĹźytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 134
Islamski krzyż
« dnia: Grudzień 18, 2013, 07:39:35 »


Zdjęcie autentyczne=poprostu z tyłu jest kościół. Trzeba było widzieć miny moich muzułmańskich znajomych...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2014, 10:17:03 wysłana przez marylaossowska »

Offline Uczen_Sokratesa

  • UĹźytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 1217
Odp: islamski krzyż
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 18, 2013, 08:36:39 »
Islamiści odrzucają krzyż ... Ich Koran musi przekręcić Ewangelię , inaczej na proroka Mahometa nie byłoby po prostu miejsca.

Także  tym Twoim musi być głupio... :))))

Offline Puella Clara

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1353
Odp: islamski krzyż
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 18, 2013, 21:48:11 »
Nie wiem, dlaczego, ale z tym zdjęciem skojarzyła mi się sytuacja budynku Hagia Sophia ("Mądrość Boża") w Stambule, dawnym Konstantynopolu. Kiedyś była to najwyższa rangą świątynia chrześcijańska w Cesarstwie Bizantyjskim. W 1453 sułtan Mehmed II Zdobywca po opanowaniu miasta nakazał, aby Hagię Sophię natychmiast przekształcono w meczet. Turcy nie zniszczyli wnętrza, lecz wszystkie elementy chrześcijańskie zatynkowali. Obecnie w świeckiej Turcji znajduje się tam muzeum (od 1934 roku), ale muzułmanie coraz głośniej krzyczą, że chcą powrotu meczetu.
Smutne to. Hagia Sophia przez 916 lat służyła chrześcijanom, a przez 481 lat muzułmanom. Może niech lepiej zostanie muzeum...


Hagia Sophia w Stambule

 


Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.