* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Lindsey Ray - You make me happy  (Przeczytany 1611 razy)

Offline marylaossowska

• Maryla
Lindsey Ray - You make me happy
« dnia: Styczeń 01, 2014, 23:36:53 »
_Lindsey Ray jest amerykańską wokalistka i autorką tekstów pochodzącą z Belfastu, w stanie Maine. Zadebiutowała w 2009 roku albumem Picture Perfect. Piosenkarka współpracuje z Justinem Grayem, Lindy Robbins i Timem Myersem, byłym basistą zespołu OneRepublic, z którym nagrała trzy piosenki, m.in. Brand New Day. W 2010 roku Lindsey wydała drugi album Goodbye From California.
_

Offline marylaossowska

• Maryla
Odp: Lindsey Ray - You make me happy
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 01, 2014, 08:36:35 »
Po raz pierwszy usłyszałam tę piosenkę zupełnie przypadkiem, szwędając się pomiędzy półkami w księgarni...bez żadnego konkretnego celu - po prostu lubię wejść do księgarni, zajrzeć a to w tę książkę, a to przeczytać kawałek z innej. Oddychać zapachem świeżego druku, patrzeć na półki wypełnione milionami literek. Czasem kupię jakąś książkę, albo wychodzę nie kupując żadnej. Szwędałam się tak więc bez celu, a w tle była właśnie ta piosenka...i nagle poczułam się tak BARDZO SZCZĘŚLIWA. Zupełnie bez powodu...i chciało mi się tańczyć do rytmu i śmiać do całego świata. Taka prościutka melodyjka. Taka prościutka pioseneczka. A do dzisiaj ją lubię i wprowadza mnie w wyśmienity nastrój  :D

Chciałam przetłumaczyć słowa...ale żadne moje tłumaczenie nie oddawało tej radości, lekkości. Może dlatego, że tekst jest złożony z tak wielu idiomów, które tracą wszystko w tłumaczeniu? A może po prostu ja nie potrafię...Może ktoś inny się pokusi? 

It's the heart on your sleeve never making me wonder
It's the bond that we tie up and over and under
You're the sun and the rain and my grass is always green
With a kiss on my cheek, always letting me know I'm the birds and the bees
I'm the apple in your eye
I know that you know that I know you're all I need

And just when I thought it couldn't get any better
There you go and do it all again
Hope this feeling never ends

'Cause you
You make me happy
You
You make me happy

It's the sound of your voice at the end of the phone line
A tickle in my toes just to know that you're all mine
Like an ice cream sundae with a cherry on the top
It's the look in your eyes when I'm wearing your t-shirt
Your cute little smile after a long day of hard work
And I know that you know that I can't give you up

And just when I thought it couldn't get any better

'Cause you
You make me happy
You
You make me happy

Just when I thought it couldn't get any better

You
You make me happy
You
You make me happy
You
You make me happy
You
You make me happy
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2014, 10:04:46 wysłana przez marylaossowska »

Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.