* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Juan zdystansował euro  (Przeczytany 2072 razy)

Offline Cytaty

  • UĹźytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 85
Juan zdystansował euro
« dnia: Styczeń 02, 2014, 17:37:01 »
_Spowolnienie ekonomii w Chinach nie spowodowało osłabienia chińskiej waluty. Wprost przeciwnie, po kilku miesiącach ekspansji juan wyprzedził euro, stając  się  drugą najczęściej wkorzystywaną walutą w transakcjach handlowych na świecie -
wynika z danych Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication (SWIFT). Juan umocnił się pod koniec 2013 roku także wobec amerykańskiego dolara.

_

Na początku roku 2012 Yuan był używany do rozliczeń handlowych zaledwie 1,9% podczas gdy w ostatnim miesiącu odsetek ten wzrósł do 8,7%. Dla porównania udział Euro spadł do 6,6%. Tak gwałtowny wzrost nastąpił w efekcie dominacji Yuana w rozliczeniach w Chinach, Hong Kongu, Singapurze, Niemczech czy Australii. Drugim czynnikiem stojącym za wzrostem powszechności Yuana jest 19 umów miedzy bankami centralnymi umożliwiającymi realizację wymiany handlowej przy użyciu Yuana w miejsce dolara czy Euro. Na czele stawki oczywiście pozostał amerykański dolar.

foto: floatingpath.com

Jeżeli jednak weźmiemy pod uwagę wszystkie płatności, a nie tylko te dotyczące globalnego handlu to okazuje się, że Yuan jest na 12 miejscu z udziałem rzędu 0,86% co i tak oznacza wzrost o 250 % w trakcie raptem półtora roku.

Wzrost znaczenia Yuana na arenie międzynarodowej doskonale wpisuje się w strategię ekspansji Chin. Vice Prezes Banku Chin Yi Gang stwierdził, iż jego kraj nie zamierza zwiększać już rezerw w walutach obcych zawłaszcza, że wynoszą one astronomiczne 3,5 bln USD.

Chiny obecnie są największym inwestorem na świecie. Tylko w ostatnich tygodniach w ręce Chińczyków przeszły flagowe budynki JP Morgana na Manhattanie czy Lloyds’a w Londynie. Państwowy Fundusz Inwestycyjny przejął 20% akcji Standard Banku, największego banku w Afryce. Czarny kontynent jest właśnie miejscem, w którym kraj środka przeprowadza największe inwestycje w wydobycie ropy, gazu czy minerałów.

Władze Chin mając horyzont inwestycyjny dłuższy niż od wyborów do wyborów doskonale zdają sobie sprawę, że żyjemy w czasach synchronicznej dewaluacji waluty. Rezerwy zagraniczne denominowane w USD, Euro, Brytyjskim Funcie czy Yenie należy jak najszybciej zamienić na aktywa materialne. Wielu czytelników zapewne się ze mną nie zgodzi lecz moim zdaniem wiek XXI będzie należał właśnie do Chin. Nie będzie to dominacja tak silna jak Stanów Zjednoczonych przez ostatnie 70 lat lecz udział Chińczyków w globalnych finansach jak i w gospodarce przyćmi zarówno USA jak i Unię Europejską. Pytanie jakie miejsce w układance zajmie BRICS jako całość?

Żródło: http://independenttrader.pl/167,chinski_yuan_bardziej_popularny_niz_euro.html

Offline Teofil

  • Administrator
  • ****
  • *****
  • Wiadomości: 561
Odp: Juan zdystansował euro
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 03, 2014, 00:11:11 »
Inwestorzy, którzy patrzą jedynie kryteriami ekonomicznymi, powinni się zastanowić jak bardzo piłują gałąź, na której siedzą. Niby rzymska zasada głosi, że pieniądze nie śmierdzą, ale te naprawdę są aż różowe od krwi niewinnych ludzi. Dopóki widnieje na nich wizerunek tego zbrodniarza, są przeklęte. Ci co pomagają tym komuchom, rządzić umacniając czerwoną burżuazję w Chinach, maja krew na rękach.

Mam jednak nadzieję, że i Chiny wyrwą się z kleszczy tej zbrodniczej ideologii, co powoli, ale się dokonuje. I wtedy Rosja może naprawdę się zacząć bać...

Z polskiej perspektywy ekspansja chińskich potentatów, może być paradoksalnie pozytywna, bo oni mogą być zainteresowani, aby przejmować te spółki, które nasze postkomusze władze w imię prywatyzacji sprzedały Niemcom, Francuzom i Rosji. Więc i wpływy tamtych mogą być przez to mniejsze, Chińczykom daleko do Polski, więc nie mają raczej interesu, żeby nas trzymać pod butem jak nasi bliscy sąsiedzi. Za to osłabienie Rosji i Niemiec, to może być im na rękę...

 


Puella Clara
Marzec 04, 2014, 17:41:11 wysłana przez Puella Clara
Wyświetleń: 1517 | Komentarze: 0


Ceny USD i euro względem rubla
____Brak napływu nowych inwestycji, wycofywanie się kapitału, wyższe koszty obsługi długu - to rachunek, jaki Rosja już płaci za konflikt krymski. Bank Centralny Rosji sprzedał w poniedziałek ok. 10 mld dolarów, aby powstrzymać osłabianie się rubla. To 2 proc. rezerw w walutach obcych i złocie, jakie posiadał.

Bezprawne działania Putina na Krymie są powodem lawinowych zmian finansowych. Na rynku akcji w Rosji w poniedziałek od rana trwała gwałtowna wyprzedaż. Inwestorzy sprzedają wszystko - od akcji banków po papiery spółek energetycznych i surowcowych. Do historycznych maksimów wzrosły kursy dolara i euro. Tak tani rubel jeszcze nie był. W dodatku przedsiębiorstwa rosyjskie są zadłużone głównie w dolarach. Im słabszy rubel, tym większe zadłużenie rosyjskich firm.
...
Puella Clara
Luty 22, 2014, 16:42:27 wysłana przez Puella Clara
Wyświetleń: 4762 | Komentarze: 2


Hrywna, waluta Ukrainy, traci na wartości
____Nawet jeśli polityczny konflikt na Ukrainie uda się zażegnać, nawet jak ludzie przestaną ginąć od kul, to na pierwszy plan wysunie się tam gospodarka, która jest w opłakanym stanie. Głównymi rozgrywającymi będą nadal Rosja i oligarchowie, bo raczej wątpić należy, że UE nagle rzuci się ratować Ukrainę.

DLA UKRAINY NIE MNIEJSZYM PROBLEMEM NIŻ POLITYKA, JEST GOSPODARKA

W pierwszej chwili wydawać by się mogło, że najgorsze Ukraina ma poza sobą, ale niezwykle trudny czas przed Ukrainą się dopiero zaczyna, bo nawet jak uda się uspokoić nastroje i Janukowicz jednak odejdzie, to na pierwszy plan wysunie się sytuacja ekonomiczna tego kraju.

Rosja już zablokowała realizację porozumienia o 15 mld USD poż
...
Puella Clara
Luty 03, 2014, 18:57:15 wysłana przez Puella Clara
Wyświetleń: 1801 | Komentarze: 0


Satyra na japońskie adopcje biznesowe
____Przychodzi moment, że najwytrwalszy nawet właściciel firmy chce przejść na zasłużony wypoczynek. Jeśli ma syna, który jest równie mądry i ma głowę do interesów, to w porządku. Co jednak zrobić, kiedy syna brak, albo nie w głowie mu praca lub biznes? W Japonii właściciele firm... adoptują sobie następcę! Najczęściej jest to najzdolniejszy menadżer, który często zostaje również zięciem.

W kręgu kultury europejskiej można adoptować osobę niepełnoletnią, co jest równoznaczne z przejęciem opieki nad kimś, kto jeszcze nie potrafi się o siebie zatroszczyć. W Japonii natomiast 98 proc. adoptowanych stanowią dorośli mężczyźni w wieku od 20 do 30 lat. I choć procedury adopcyjne w Japonii do łatwych nie należą, jest to państwo, w którym dochodzi
...
Styczeń 14, 2014, 03:42:06 wysłana przez Uczen_Sokratesa | Wyświetleń: 2950 | Komentarze: 5

Co dzieje się z Ameryką i zresztą z całym światem w ciągu ostatnich 30 lat?
Bardzo ciekawy opis daje Robert Bernard Reich (ur. 24 czerwca 1946) – amerykański polityk i ekonomista, były sekretarz pracy USA, mianowany w 1993 roku przez Billa Clintona. Urząd sprawował do 1997 roku. Obecnie wykłada na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley.Ponieważ dyskusja jest po angielsku, a nie wszyscy znają ten język wystarczająco biegle ( choć powinni!),
podaję główne tezy.Główna teza Reicha to rozejście się linii wzrostu PKB z krzywą wynagrodzeń w późnych latach siedemdziesiątych.
Płace większości Amerykanów stanęły w miejscu, a nawet spadły w wielu dziedzinach.
Inaczej zupełnie niż  kadry kierowniczej  i 1% najbogatszych. CEO zaczęli zarabiać 438 razy więcej niż mediana pracy robotników w...
Styczeń 02, 2014, 17:37:01 wysłana przez Cytaty | Wyświetleń: 2072 | Komentarze: 1

_Spowolnienie ekonomii w Chinach nie spowodowało osłabienia chińskiej waluty. Wprost przeciwnie, po kilku miesiącach ekspansji juan wyprzedził euro, stając  się  drugą najczęściej wkorzystywaną walutą w transakcjach handlowych na świecie -
wynika z danych Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication (SWIFT). Juan umocnił się pod koniec 2013 roku także wobec amerykańskiego dolara.

_

Na początku roku 2012 Yuan był używany do rozliczeń handlowych zaledwie 1,9% podczas gdy w ostatnim miesiącu odsetek ten wzrósł do 8,7%. Dla porównania udział Euro spadł do 6,6%. Tak gwałtowny wzrost nastąpił w efekcie dominacji Yuana w rozliczeniach w Chinach, Hong Kongu, Singapurze, Niemczech czy Australii. Drugim czynnikiem stojącym za wzrostem pows...
Strony: [1] 2
Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.