* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.
Ze względu na brak oznaczeń kategorii wiekowych w zamieszczanych materiałach z Youtube itp., aby chronić dzieci przed nieodpowiednią treścią, zalecamy rodzicom sprawdzenie dopuszczalnej kategorii wiekowej i samodzielne podjęcie decyzji. Dzieci zapraszamy do odwiedzenia działu:

Autor Wątek: Gadające głowy - Talking Heads (1980)  (Przeczytany 2232 razy)

Offline Puella Clara

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1353
Gadające głowy - Talking Heads (1980)
« dnia: Styczeń 03, 2014, 19:27:33 »
W roku 1979 Krzysztof Kieślowski przeprowadził swojego rodzaju sondę społeczna. Pytania były niby banalne: Kim jesteś? Czego byś chciał? Co jest dla ciebie najważniejsze? Wynikiem sody był ten krótki film dokumentalny. Kieślowski wybrał 44 osoby i ustawił je w porządku alfabetycznym. Każdemu poświęca tylko jedno ujęcie. Począwszy od niemowlaka, przez przedszkolaków, uczniów, studentów, ludzi dorosłych, aż po stuletnią staruszkę, obserwujemy jak się zmieniają pragnienia ludzi w różnym wieku i w różnej sytuacji życiowej. na dole ekranu pojawia się data urodzenia mówiącej osoby.

Scenariusz i reżyseria: Krzysztof Kieślowski

Gadające głowy/Talking Heads (1980)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2014, 19:35:49 wysłana przez Puella Clara »

Offline Puella Clara

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1353
Odp: Gadające głowy - Talking Heads (1980)
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 03, 2014, 19:33:12 »
Film Kieślowskiego był inspiracją dla wielu późniejszych twórców. Jedną z "kontynuacji" zamieszczam poniżej.

"Gadające głowy. 30 lat po Kieślowskim" autorstwa uczestników Zespołów Wiedzy o Filmie MDK "Pod Akacją" p. Anny Borowskiej zdobył wyróżnienie na Ogólnopolskim Konkursie Małych Form Dokumentalnych w Rybniku w 2010r. Realizacja, zdjęcia, montaż: Karolina Grzybowska, Małgorzata Woś. Współpraca: Anna Borowska. W filmie wykorzystano fragmenty oryginalnego dźwięku autorstwa Michała Żarneckiego z filmu "Gadające głowy" K. Kieślowskiego.
"Gadające głowy. 30 lat po Kieślowskim."

Offline Puella Clara

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1353
Odp: Gadające głowy - Talking Heads (1980)
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 03, 2014, 19:44:25 »
Zespół Myslovitz na płycie Happiness Is Easy z 2006 roku zamieścił piosenkę "Gadające głowy 80-06", która jest inspirowana dokumentem Kieślowskiego. Tekst w znaczej części składa się z cytatów i parafraz wypowiedzi bohaterów filmu Kieślowskiego.


 


Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.