* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.
Ze względu na brak oznaczeń kategorii wiekowych w zamieszczanych materiałach z Youtube itp., aby chronić dzieci przed nieodpowiednią treścią, zalecamy rodzicom sprawdzenie dopuszczalnej kategorii wiekowej i samodzielne podjęcie decyzji. Dzieci zapraszamy do odwiedzenia działu:

Autor Wątek: Takiego pięknego syna urodziłam (1999)  (Przeczytany 2156 razy)

Offline Puella Clara

• Moderator
Takiego pięknego syna urodziłam (1999)
« dnia: Styczeń 03, 2014, 19:49:58 »
Film ukazujący życie rodziny, nakręcony przez syna, operatora kamery. Film nagrany w domu autora, ukazujący konflikt pomiędzy matką i synem. Podczas częstych kłótni rodzice mówią bezpośrednio do obiektywu kamery.
Zaraz po ukazaniu się film wywołał burzę w polskim światku filmowym, gdyż nie znano wtedy jeszcze programów reality show. Dzisiaj uznawany jest za klasykę polskiego dokumentu.
Scenariusz, reżyseria i zdjęcia: Marcin Koszałka

Takiego pięknego syna urodziłam

Offline Aniks

• Użytkownik
Odp: Takiego pięknego syna urodziłam (1999)
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 10, 2014, 00:04:18 »
Debiut filmowy operatora Marcina Koszałki obejrzałam w tv dwukrotnie. Swego czasu film wywołał w mediach "wrzawę". W jednym z talk-show publiczność była podzielona na dwa obozy: za i przeciw, a autor dokumentu czuł się wielkim bohaterem, a jednocześnie ofiarą tego "piekła domowego", które według niego stworzyła mu gderająca matka.

Film został nagrodzony m.in. na Krakowskim Festiwalu Filmowym oraz na festiwalach w Kazimierzu Dolnym, Berlinie i Nyon. Myślę jednak, że tak naprawdę nagrodę powinna dostać matka, która przez postępowanie syna stała się kłębkiem nerwów. Z jej ust dowiedzieliśmy się o jego życiu poza domem. Rozdrażnioną i wyczerpaną, o przedwcześnie pooranej zmarszczkami twarzy, syn filmował ze stoickim spokojem.

Ciekawa jestem, czy autor tego dokumentu ma swoje dzieci i czy chciałby mieć takiego syna, jakiego utrwalił na taśmie.
Dziękuję Ci, Puello, za umieszczenie tego kontrowersyjnego filmiku.

Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.